O cyklu

6 miesięcy, 10 lokalizacji, 60 biegów – Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden - największy cykl biegów w Polsce

CITY TRAIL to przełajowe zawody na dystansie 5 km z sześcioletnią historią. Zawody dla każdego – ścigaczy, amatorów aktywnego spędzania czasu, początkujących biegaczy, a także dzieci, bowiem w ramach zawodów organizowane są także krótsze biegi dla najmłodszych – CITY TRAIL Junior na dystansach od 300 m do 2 km.

W sezonie 2016/2017 zawody są organizowane w 10 lokalizacjach: Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie, Wrocławiu. Cykl rozpoczyna się 25 września 2016 w Trójmieście, a zakończy się 26 marca 2017 biegiem w Gdyni. Podczas każdego biegu odbędą się również zawody dla dzieci i młodzieży.

Terminarz edycji 2016/2017:

Rejestracja do biegów odbywa się elektronicznie lub w dniu imprezy w biurze zawodów. Opłaty startowe są zróżnicowane i zależą od terminu wniesienia wpisowego:

- 17,5 zł - to opłata za pojedynczy bieg uiszczona najpóźniej na 4 dni przed zawodami,

- 25 zł - to opłata za pojedynczy bieg uiszczona w dniu zawodów.

Karnety na cały cykl w danym mieście zostały udostępnione najpóźniej na 4 dni przed trzecim biegiem i kosztują 80 zł. W ramach pakietu każdy zawodnik otrzyma koszulkę techniczną marki Salomon.

Elektroniczna rejestracja jest zamykana zawsze na 4 dni przed biegiem w danym mieście (np. jeśli zawody odbywają się w sobotę, formularz do zapisów przestaje działać we wtorek o 23:59).

Rejestracja do biegów CITY TRAIL Junior odbywa się na identycznych zasadach, jak do biegu głównego. Opłata startowa to 5 zł, uiszczane przez internet lub w dniu zawodów. Połowa z tej kwoty jest przeznaczany na cele charytatywne (konkretny cel będzie podawany przed rozpoczęciem każdej z sześciu kolejek zawodów). Dzieci można zapisać również na cały cykl z góry - karnet kosztuje 20 zł i jest opłacany za pomocą systemu elektronicznych transakcji.

Każdy uczestnik biegu głównego dostaje numer startowy (stały na cały cykl, który oddaje po biegu i odbiera przed kolejnym w biurze zawodów) oraz chip do pomiaru czasu (zwracany po każdym biegu). Na mecie na biegaczy czekają przekąski, gorąca herbata oraz napój regeneracyjny. 

Po zakończeniu cyklu biegów, w każdym z miast zorganizowane zostaną ceremonie zakończenia z wręczeniem pamiątkowych medali oraz nagród dla najlepszych zawodników.