Imprezy partnerskie

Amber Expo Półmaraton Gdańsk

Amber Expo Półmaraton Gdańsk

AmberExpo Półmaraton Gdańsk, największy bieg uliczny w Gdańsku, odbędzie się 5 listopada 2017 r. W poprzednim roku z dystansem półmaratońskim zmierzyło się ponad 3000 biegaczek i biegaczy. Atestowana, prawie płaska trasa prowadzi przez główne arterie miasta. Imprezą towarzyszącą jest bieg na dystansie 5 km. Organizatorzy pamiętają również o kibicach, którzy m.in. co roku mogą śledzić zmagania zawodników na trasie w czasie transmisji na żywo, a dzieci mogą skorzystać ze specjalnej strefy rodzinnej.

Bieg Lwa

Bieg Lwa

Impreza w Tarnowie Podgórnym pod Poznaniem to dwa dystanse: główny - półmaraton i towarzyszący – ćwierćmaraton. Zawody odbywają się na płaskiej jak stół trasie, a o dobrych warunkach do biegania najlepiej świadczą wyniki osiągane przez zwycięzców. Rekord trasy półmaratońskiej należy do Hillary’ego Kimaiyo – 1:03:52. Wśród kobiet rekordzistką jest Dominika Nowakowska – 1:14:00. Bieg Lwa to także cieszące się ogromną popularnością Biegi Lwiątek, sztafety szkolne, sztafety rodzinne, pełne interesujących stref tematycznych expo oraz fantastyczni kibice, którzy co roku wspierają biegaczy na trasie nie tylko okrzykami i brawami, ale także własnymi punktami odżywczymi! Edycja 2017 odbędzie się 21 maja.

Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich

Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich

To nie lada gratka dla koneserów biegów górskich. Od 20 do 23 lipca na zawodników V Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich czeka aż siedem biegów o zróżnicowanych dystansach. Tradycyjnie Bieg 7 Szczytów, czyli najdłuższa oficjalna trasa biegu w Polsce – 240 km po siedmiu masywach górskich Ziemi Kłodzkiej, których szczyty zaliczane są do Korony Gór Polski – w sumie ponad 8000 metrów przewyższenia. Kolejne dwa biegi Super Trail na trasie 130 km oraz K-B-L na dystansie 110 km. Na biegaczy preferujących krótsze dystanse czeka Złoty Maraton – 45 km oraz Złoty Półmaraton (21 km). Alternatywną opcją dla osób, które chcą spróbować swych sił na trasie ultra jest dystans 68 km biegu Ultra Trail. W ostatni dzień natomiast organizowane są biegi Trojak Trail na dystansie 10 km oraz jeden z bardziej widowiskowych biegów podczas tego festiwalu – bieg dla dzieci na dystansie 100, 200 i 400 metrów. W ramach konkursów CITY TRAIL do wygrania będą pakiety startowe na dystanse 10, 21, 45 i 68km.

Gdynia Półmaraton

Gdynia Półmaraton

Gdynia Półmaraton odbędzie się 19 marca 2017 roku. Zawody zostały odznaczone brązową odznaką IAAF Road Race Bronze Label, który jest przyznawany imprezom o wysokim poziomie organizacyjnym i sportowym. Uczestnicy Gdynia Półmaratonu rywalizować będą na atestowanej przez PZLA trasie, prowadzącej głównymi ulicami Gdyni. W programie, oprócz biegu głównego biegi sztafet oraz biegi dla dzieci i młodzieży. Gdynia Półmaraton oficjalnie wystąpiło o prawo do organizacji Mistrzostw Świata w Półmaratonie w 2020 roku. Kandydaturę popierają znakomici sportowcy m.in.: Lidia Chojecka – Leandro, Anna Rogowska, Iwona Guzowska, Jacek Wszoła, Bogusław Mamiński, Marcin Chabowski, Adam Korol, Karolina Nadolska, Paweł Czapiewski, Jan Huruk.

Forest Run

Forest Run

Główna trasa liczy nieco ponad 50 km i przebiega przez wszystkie najpiękniejsze zakątki Wielkopolskiego Parku Narodowego. To dobry sprawdzian przed bieganiem dłuższych dystansów po górach. Wbrew pozorom jest tu sporo ciekawych podbiegów i zbiegów. Pozostałe trasy to 23 km i 13 km, na których też nie ma miejsca na nudę. Zachwyci Was teren, przepiękny las, ścieżki wzdłuż jeziora, a przede wszystkich wspaniały spokój i cisza natury. Zapraszamy Was do lasu, czyli tam gdzie biega się najlepiej! A to zaledwie 15 km od centrum Poznania. Termin: 23 września 2017 Dystans: 50km, 23km, 13 km Miejsce: Mosina, Wielkopolski Park Narodowy.

Kaszubska Poniewierka

Kaszubska Poniewierka

Ultramaraton Kaszubska Poniewierka to 100-kilometrowy bieg przełajowy o charakterze górskim, prowadzący przez samo serce Kaszub. Długość trasy oraz przewyższenia na poziomie 2000 metrów w górę i 2100 metrów w dół sprawiają, że bieg jest bardzo wymagający i przeznaczony jest dla doświadczonych zawodników. Drugi dystans – 30km - to propozycja dla osób, które chciałyby spróbować sił na krótszym dystansie. Bieg startuje w Gdańsku, przy sklepie Decathlon Kartuska i prowadzi przez Trójmiejski Park Krajobrazowy. Edycja 2017 zaplanowana jest na 16 września.

Olsztyn Biega!

Olsztyn Biega!

Olsztyn Biega! to cykl imprez sportowych, który rozpoczął się w roku 2014. Od tego czasu biegi zagościły w pięknych zakątkach miasta: na 5 km w Parku im. Kusocińskiego, a na 10 km w CRS Ukiel. Zakończeniem sezonu dla zaawansowanych jest jesienny półmaraton. Imprezy mają charakter rodzinny, biegom głównym towarzyszy ściganie na krótszych dystansach dzieci i młodzieży. Dodatkowo przygotowywane są najróżniejsze atrakcje np. zajęcia plastyczno-artystyczne dla najmłodszych, a dla dorosłych porady brafitterki czy fizjoterapeuty. Niedzielne spotkania skupiły już tysiące osób. Poza zawodami cykl zapewnia liczne treningi skupiające lokalne i ogólnopolskie inicjatywy.

35. PKO Wrocław Maraton

35. PKO Wrocław Maraton

35. PKO Wrocław Maraton będzie wyjątkowym wydarzeniem biegowym na skalę kontynentu. Podczas imprezy zostaną bowiem rozegrane Mistrzostwa Europy Weteranów w Maratonie. Dodatkowo, z okazji jubileuszu trzydziestopięciolecia biegu przygotowane zostaną dodatkowe atrakcje oraz międzynarodowa konferencja naukowa. Kilka tysięcy zawodników wybiegnie na trasę wyznaczoną ulicami Stolicy Dolnego Śląska 10 września 2017r., zapisywać się można przez stronę www.wroclawmaraton.pl.

5. PKO Nocny Wrocław Półmaraton

5. PKO Nocny Wrocław Półmaraton

Piąta edycja półmaratonu ulicami Stolicy Dolnego Śląska odbędzie się 17 czerwca 2017r. Wrocławski Półmaraton to obecnie jedyna duża nocna impreza biegowa w Polsce. Kilkanaście tysięcy biegaczy przemierzy Wrocław w rytmie muzyki filmowej. Ścieżki dźwiękowe znanych produkcji kinowych będą towarzyszyć zawodnikom zarówno podczas startu, jak i w wyznaczonych miejscach przy trasie, a filmową stylistykę dopełni kino plenerowe. Po raz kolejny uczestnicy będą mogli skorzystać z "grupy turystycznej" – biegu z pacemakerem-przewodnikiem opowiadającym o mijanych miejscach. Zapisy do biegu trwają na www.pol.wroclawmaraton.pl.

18. PKO Poznań Maraton

18. PKO Poznań Maraton

W drugą niedzielę października (8.10.2017) w Stolicy Wielkopolski odbędzie się 18. PKO Poznań Maraton. To będzie wyjątkowy bieg nie tylko dla zawodników, ale też i Organizatorów, bowiem poznańska impreza „osiągnie pełnoletność”, w związku z tym szykuje się weekend pełen atrakcji i niespodzianek. Zapisy ruszą w kwietniu 2017. (fot. Adam Ciereszko)

10. PKO Poznań Półmaraton

10. PKO Poznań Półmaraton

26 marca 2017 roku zapowiada się największa impreza biegowa w Wielkopolsce, jaka do tej pory miała miejsce. Tego dnia startuje jubileuszowa edycja poznańskiego półmaratonu, w której może wystartować aż 16 000 biegaczy. Trasa półmaratonu jeszcze nie została ustalona, ale na pewno przebiegnie centralnymi ulicami Poznania i zakończy się na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Choć półmaratońskie miasteczko będzie znajdowało się w halach MTP (jak to było w poprzednich latach), to jego układ będzie zdecydowanie inny. Aranżacja wizualna miasteczka będzie obfitowała w efekty specjalne, co powinno spodobać się zawodnikom oraz wzmocnić doznania z imprezy. (fot. Marek Zakrzewski)

Maraton Warszawski

Maraton Warszawski

Pierwsza edycja odbyła się 30 września 1979 roku pod nazwą Maratonu Pokoju. Wzięło w nim udział 1861 biegaczy i był to wtedy największy maraton w Europie. Od tamtej pory Maraton Warszawski organizowany jest nieprzerwanie – zawody odbywały się nawet w okresie stanu wojennego. Biegacze na królewskim dystansie spotykają się już tradycyjnie w ostatnią niedzielę września. Aktualny rekord Maratonu Warszawskiego wynosi 2:08:17 i został ustanowiony w 2011 roku przez Johna Sammy Kibet’a z Kenii. Rekordową jak dotąd pod względem frekwencji edycję z 2013 roku ukończyło 8509 zawodników. Od dwóch lat biegiem towarzyszącym dla maratonu jest sztafeta maratońska oraz bieg na 5km. Od 37. edycji organizowana jest też akcja #BiegamDobrze, która jest pierwszym w kraju biegowym projektem opartym na modelu aktywnej charytatywności. Celem biorących w niej udział biegaczy jest wsparcie wybranej fundacji dobroczynnej.

Półmaraton Warszawski

Półmaraton Warszawski

Półmaraton Warszawski organizowany jest od 2006 roku w ostatnią niedzielę marca. Przez ostatnie lata stał się najpopularniejszym biegiem w Polsce. W pierwszej edycji wystartowało nieco ponad 1000 osób. Obecnie, co roku, dystans 21 km i 97,5 metra kończy ponad 10 000 biegaczy. W 10. edycji metę przekroczyła rekordowa liczba 12 958 zawodników. Aktualnym rekordzistą biegu jest Kipchirchir Victor z Kenii, który w 2014 roku pokonał trasę w czasie 01:00:48. Nieoficjalnie Półmaraton Warszawski rozpoczyna sezon biegowy w Polsce.

Supermaraton Gór Stołowych

Supermaraton Gór Stołowych

Malownicza techniczna trasa, która prócz fizycznej poniewierki zapewni Wam również ogromne walory estetyczne. Areną zmagań są Góry Stołowe oraz czeskie Broumovskie Steny. Start w urokliwiej wiosce Pasterka, a upragniona meta po przebyciu 665 schodów prowadzących na Szczeliniec Wielki. Tak prezentuje się pokrótce Supermaraton Gór Stołowych (1 lipca 2017), którego trasa liczy 50 kilometrów, z przewyższeniem +/- 2000 metrów! Nowością tegorocznych zawodów jest dystans półmaratonu - Trasa Light (2 lipca 2017) z przewyższeniem 1050 metrów. W planie również liczne prelekcje, projekcje filmowe oraz impreza integrująca środowisko górsko-biegowe.

Trail i Ultra Kamieńsk

Trail i Ultra Kamieńsk

Trasy Trail i Ultra Kamieńsk zostały wyznaczona na terenach góry Kamieńsk, której wysokość wynosi 386 m. n.p.m. Jest to najwyższe wzniesienie w środkowej Polsce. Uczestnicy, którzy zdecydują się na start, do pokonania będą mieli trasę z licznymi zbiegami i podbiegami oraz niezapomnianymi widokami. Na Górze Kamieńsk wielu "ultrasów" z województwa łódzkiego szlifuje swoją formę przed startami w górach m.in. Agata Matejczuk czy Milena Grabska - Grzegorczyk. Edycja zimowa to 6 i 30 km, letnia - 25 i 50 km.

TriCity Trail

TriCity Trail

TriCity Trail to największy górski bieg ultra, który odbywa się na północy naszego kraju. Edycja 2017 odbędzie się 9 lipca. Główny dystans to 80 km. Towarzyszącym biegiem jest przełajowy półmaraton. W edycji 2017 organizatorzy szykują niespodziankę w postaci trzeciej trasy. W biegu ultra poprowadzonym ścieżkami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego - z Gdańska do Wejherowa - przewyższenia sięgają 3500m (ponad 1700m w górę), co pozwoliło na uzyskanie statusu biegu kwalifikacyjnego do Ultra-Trail du Mont-Blanc. Półmaraton odbywa się w okolicy Wejherowa, w którym zlokalizowane są start i meta. W ramach imprezy organizowane są również biegi dla dzieci i młodzieży.

Zimowy Forest Run

Zimowy Forest Run

To kontynuacja jesiennego Forest Run. Biegu w sercu Wielkopolskiego Parku Narodowego. Zapraszamy Was do lasu, który skrywa w sobie wiele pięknych zakątków. Przekonacie się jak przyjemne jest bieganie pośród białej przestrzeni, zamarzniętych jezior i dzikich zwierząt. Po co biegać po asfalcie, gdy leśna ścieżka jest tak blisko? Czemu mamy męczyć się w miejskim zgiełku kiedy w lesie jest tak spokojnie i cicho? WPN oddalony jest tylko 15 km od centrum Poznania, to tak blisko aby poczuć tą wolność i swobodę, którą daje Ci natura. Termin: 28 stycznia 2017, dystans: 22 km, miejsce: Mosina, Wielkopolski Park Narodowy.

Zimowy Półmaraton Gór Stołowych i 1 Mistrzostwa Polski Alpinistów w Biegu Górskim

Zimowy Półmaraton Gór Stołowych i 1 Mistrzostwa Polski Alpinistów w Biegu Górskim

Mała, letargiczna i odludna wioska Pasterka, w której na co dzień mieszka około 30 osób, 21 stycznia przeżyje prawdziwe oblężenie z racji Zimowego Półmaratonu Gór Stołowych. Choć limit startujących podyktowany przez Narodowy Park Gór Stołowych, przez który malowniczo biegnie trasa półmaratonu, wynosi zaledwie 500 osób, drugie tyle przybywa tu by dopingować bliskich i uczestniczyć w imprezach towarzyszących samym zawodom. W tym roku nowością są 1 Mistrzostwa Polski Alpinistów w Biegu Górskim. Swoją obecność zadeklarowali m.in. Piotr Pustelnik, Adam Bielecki czy Krzysztof Wielicki.

Zimowy Ultramaraton Karkonoski

Zimowy Ultramaraton Karkonoski

Ten ultramaraton jest inny. Rozgrywany zimą, po głównym grzbiecie Karkonoszy, w śniegu i wietrze, od Polany Jakuszyckiej do Karpacza. Zimą bo wtedy Karkonosze są najpiękniejsze. To Memoriał himalaisty Tomka Kowalskiego. W biegu mogą wziąć udział tylko doświadczeni biegacze, którzy ukończyli wcześniej minimum dwa biegi górskie na dystansie minimum maratonu. Termin: 11 marca 2017. Dystans: 53 km. Miejsce: Karpacz, Karkonoski Park Narodowy.