FAQ

Aby ułatwić Wam znalezienie odpowiedzi na wiele pytań dotyczących naszego cyklu, postanowiliśmy przygotować listę pytań, które pojawiają się najczęściej - wraz z odpowiedziami. Sprawdźcie, co trzeba lub warto wiedzieć o naszych zawodach zanim staniecie na linii startu :)

Uczestnictwo

W jaki sposób zarejestrować się do biegu?

Elektroniczna rejestracja odbywa się poprzez konto zawodnika na stronie www.citytrail.pl. W panelu znajdują się wszystkie miasta i wszystkie biegi. Istnieje możliwość zapisania się na pojedynczy bieg lub wykupienia karnetu na cały cykl w danym mieście. Do listy startowej można dopisać się również w biurze zawodów w dniu biegu.

Kiedy mija czas elektronicznych zgłoszeń?

Formularz zapisów jest zamykany zawsze na cztery dni przed startem, tzn. jeśli bieg odbywa się w sobotę, rejestracja internetowa kończy się we wtorek, o godz. 23:59. W przypadku zawodów rozgrywanych w niedziele, elektroniczne zapisy są zamykane w środę, o godz. 23:59.

Jaka jest wysokość opłaty startowej?

Opłata za pojedynczy bieg uiszczona najpóźniej na 4 dni przed startem wynosi 25 zł (np. dla biegu w sobotę, 28 września opłata w tej wysokości obowiązuje do wtorku, 24 września, do godz. 23:59). W dniu biegu w biurze zawodów opłata startowa to 30 zł. Karnet STANDARD na cały cykl w jednym mieście (6 imprez) kosztuje 99 zł. Karnet PREMIUM zawierający dodatkowo stały chip do pomiaru czasu kosztuje 109 zł. Oba rodzaje karnetów można wykupić najpóźniej na 4 dni przed trzecim biegiem w danym mieście). Dla pierwszych 6000 osób, które wykupią karnety (zarówno w wersji STANDRAD, jak i PREMIUM) dodatkowym elementem pakietu jest zimowa czapka biegowa.

Jest też możliwość biegania charytatywnego i wsparcia Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę kwotami: 15 zł w przypadku pojedynczego zapisu oraz 30 zł w przypadku zapisu na cały cykl z góry. 

Czy jeśli zrezygnuję ze startu, dostanę zwrot wpisowego?

Opłata startowa nie podlega zwrotowi.

Czy jest limit zgłoszeń?

W edycji 2019/2020 obowiązują limity miejsc dla Poznania i Szczecina:

  • Poznań

   • 1000 opłaconych karnetów;

   • 250 opłaconych pojedynczych startów (na każdy z sześciu biegów);

  • Szczecin

   • 800 opłaconych karnetów;

   • 200 opłaconych pojedynczych startów (na każdy z sześciu biegów);

  • dla pozostałych lokalizacji nie obowiązują limity uczestników;

  • po wyczerpaniu limitu uczestników nie będzie możliwości zgłoszenia się do biegu (dotyczy zarówno zgłoszeń elektronicznych, jak i zgłoszeń w dniu biegu w biurze zawodów).

Jak odebrać numer startowy?

Odbiór numerów i chipów do pomiaru czasu odbywa się w biurze zawodów w dniu biegu (wyjątkowo przed pierwszymi biegami w Poznaniu i Szczecinie biuro będzie zorganizowane także dzień przed zawodami). Aby dostać swój pakiet, należy w biurze zawodów podać swój numer (można go sprawdzić na liście startowej znajdującej się na stronie www.citytrail.pl w zakładce każdego z miast lub w dniu biegu na tablicy znajdującej się tuż obok biura zawodów).

Co muszę mieć ze sobą, aby odebrać numer startowy?

Do odebrania numeru startowego i chipa do pomiaru czasu wystarczy dokument tożsamości (np. dowód osobisty, prawo jazdy).

Co zrobić, jeśli nie mogę osobiście odebrać numeru startowego?

W dniu zawodów nie ma możliwości odebrania numeru startowego w czyimś imieniu. Jeśli biuro zawodów funkcjonuje dzień przed biegiem, wtedy numer startowy może odebrać inna osoba, ale tylko jeśli będzie posiadała oświadczenie podpisane przez zawodnika. Oświadczenie zostanie wkrótce zamieszczone na stronie cyklu.

Czy w biegu głównym mogą wystartować osoby niepełnoletnie?

Osoby poniżej 18. roku życia, ale które według rocznika mają min. 16. lat mogą pobiec na dystansie 5 km pod warunkiem przedstawienia w dniu biegu w biurze zawodów pisemnej zgody rodzica lub opiekuna i jego obecności w momencie weryfikacji zawodnika. Wzór zgody zostanie wkrótce opublokowany na stronie cyklu. Młodzież poniżej 16 lat startuje w biegach CITY TRAIL Junior.

Czy mogę wystartować z psem?

Tak, nie zabraniamy biegania z czworonożnymi przyjaciółmi, mamy jednak kilka próśb (niestosowanie się do nich może skutkować dyskwalifikacją). Przede wszystkim startując z psem świadomie rezygnujesz z rywalizacji w klasyfikacji open, wiekowej i drużynowej - ustawiasz się na końcu stawki (jeśli bieg odbywa się w kilku turach - w ostatniej z nich) i biegniesz rekreacyjnie. Po drugie pies bezwzględnie musi być na smyczy - pamiętaj, że Twoim obowiązkiem jest panowanie nad psiakiem - nie może on utrudniać biegu innym zawodnikom. Po biegu zadbaj o wodę dla psa - w naszym bufecie zazwyczaj coś się znajdzie. Oczywistym jest dla nas, że decydując się na bieg z psem jesteś pewien, że taki start nie jest ponad jego siły, a dodatkowo pies posiada wygodne szelki (najlepiej gdybyście byli wyposażeni także w specjalną smycz z amortyzatorem).

Start i trasa

Jaki jest dystans biegu głównego?

W każdym z miast uczestniczących w cyklu Grand Prix CITY TRAIL zawody odbywają się na dystansie 5 km. Wszystkie trasy są przełajowe i nie posiadają atestu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Czy trasa każdego z sześciu biegów w jednym mieście jest przez cały cykl niezmienna?

Tak. Wszystkie biegi w danym mieście odbywają się na tej samej trasie. Mapy tras znajdują się w zakładce każdego miasta.

O której godzinie startuje bieg główny?

Start biegu głównego w każdym mieście odbywa się o godz. 11:00. Wyjątkiem będą dwa biegi - 9 listopada w Warszawie i 10 listopada w Lublinie, które będą miały wyjątkową oprawę Biegów Niepodległości i wystartują o godz. 11:11 (nie można wykluczyć, że z przyczyn niezależnych od organizatora start któregoś z pozostałych biegów zostanie przesunięty, są to jednak niezwykle rzadkie sytuacje).

Jaki jest limit czasu?

W zawodach Grand Prix CITY TRAIL nie ma ustalonego limitu czasu.

Gdzie zakłada się chip?

Chip powinien być przyczepiony do buta. Nie może być trzymany w kieszeni, ponieważ w 90% przypadków sprzęt do pomiaru czasu nie będzie w stanie złapać wtedy jego sygnału i nie zostaniemy ujęci w wynikach.

Gdzie powinien być przyczepiony numer startowy?

Numer startowy powinien być przyczepiony agrafkami na wysokości klatki piersiowej.

Czy trasa jest oznaczona?

W miejscach, gdzie trasa nie jest intuicyjna znajduje się taśma, która zagradza nieprawidłowe ścieżki. Dystans jest oznaczony co kilometr tabliczkami stojącymi przy ścieżce.

Czy na trasie są punkty odżywcze?

Nie, ale na mecie na zawodników czeka posiłek regeneracyjny.

Meta i wyniki

Gdzie mogę znaleźć wyniki z biegu?

Wyniki biegu są publikowane na stronie www.citytrail.pl w zakładce każdego z miast w ciągu kilku godzin od zakończenia imprezy. W przypadku braku rezultatu na liście należy wysłać waidomość na adres wyniki@citytrail.pl, podając numer startowy oraz informacje o orientacyjnym czasie na mecie. 

Czy po biegu oddaję chip i numer startowy?

Chipy i numery oddają ci z zawodników, którzy nie mają wykupionego karnetu w wersji PREMIUM. Chipy i numery oddajemy tuż za metą lub w biurze zawodów.

Czy każdy zawodnik dostaje pamiątkowy medal?

Pamiątkowy medal otrzyma każdy biegacz, który ukończy co najmniej 4 biegi (mogą być w różnych miastach). Wyjątkiem będą Biegi Niepodległości w Warszawie i Lublinie, gdzie za dodatkową opłatą każdy zainteresowany otrzyma pamiątkowy medal. 

W jaki sposób tworzona jest klasyfikacja generalna?

Przy tworzeniu klasyfikacji generalnej pod uwagę są brane cztery najlepsze wyniki w jednym mieście (stąd warunkiem sklasyfikowania jest start w minimum czterech biegach). Punktowane są miejsca, nie czasy. Za pierwsze miejsce zawodnik otrzymuje 1 punkt, za drugie – 2 punkty, za trzecie – 3 punkty, (…), za setne – 100 punktów itd. Zawodnik, który zdobędzie najmniejszą liczbę punktów – wygrywa.

Ogólne

Czy klasyfikacja jest podzielona na kategorie wiekowe?

Tak, klasyfikacja będzie podzielona na kategorie: K16, K20, K30, K40, K50, K60, M16, M20, M30, M40, M50, M60.

Jakie są nagrody?

Nagrodami w cyklu są nagrody rzeczowe ufundowane przez Partnerów cyklu. Wartość nagród w klasyfikacji generalnej wygląda następująco: za pierwsze miejsce – 1000 zł, za drugie miejsce – 800 zł, za trzecie miejsce – 600 zł, za czwarte miejsce – 500 zł, za piąte – 400 zł. W klasyfikacjach wiekowych nagradzane jest tylko pierwsze miejsce, nagrodą rzeczową o wartości 200 zł.

Czy mogę skorzystać z depozytu i szatni?

Z depozytu tak, szatni nie zapewniamy.

W jaki sposób zgłosić drużynę?

Drużynę do rywalizacji zgłasza kapitan poprzez stworzenie drużyny na swoim koncie. Następnie kapitan ma obowiązek rozesłać zaproszenia do drużyny do poszczególnych zawodników. Zawodnik zostanie dodany do drużyny po zaakceptowaniu zaproszenia. Zgłoszenia drużyn oraz zapraszanie zawodników do drużyny będzie możliwe od II połowy września (dokładny termin będzie podany na stronie cyklu) do dnia drugiego biegu w danym mieście. 

Czy zawodnicy otrzymują imienne numery startowe?

Tylko osoby, które zapisały się i opłaciły start najpóźniej na 7 dni przed pierwszym biegiem w danym mieście otrzymają imienne numery startowe.

Czy można zmienić imię na numerze startowym na inny napis?

Tak, można to zrobić wchodząc w zakładkę „NUMER STARTOWY” na swoim koncie. Limit znaków to 15. Modyfikacja napisu jest możliwa najpóźniej na 7 dni przed pierwszym biegiem w danym mieście.

Kiedy odbędzie się podsumowanie cyklu?

Podsumowanie cyklu w każdym z miast odbędzie się w okresie kilku tygodni od ostatniego biegu. Szczegóły ceremonii zakończenia zostaną opublikowane na stronie www.citytrail.pl.

Na jakich zasadach jest organizowany marsz Nordic Walking?

Marsz NW jest organizowany jako rajd rekreacyjny – bez rywalizacji i klasyfikacji końcowej. Zapisy NW odbywają się w identyczny sposób, jak zapisy do biegu głównego na dystansie 5 km. Każdy zawodnik otrzymuje numer startowy i chip do pomiaru czasu. Jest także zamieszczany w wynikach zawodów.

Biegi dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior

Na jakich dystansach biegają dzieci?

Dystanse są uzależnione od wieku. Dzieci do 5 lat (kategoria D0) oraz w wieku 6-7 lat (kategoria D1) biegają na dystansie 300 metrów. Dzieci w wieku 8-9 lat (kategoria D2) mają do pokonania ok. 600 metrów. Dzieci w wieku 10-12 lat (kategoria D3) startują na ok. 1km. Młodzież w wieku 13-16 lat (kategoria D4) biega ok. 2km.

W jaki sposób zapisać dziecko na zawody?

Aby zgłosić dziecko rodzic lub opiekun (np. nauczyciel) musi założyć konto (na dane swoje – nie dziecka!) na stronie www.citytrail.pl (chyba, że sam bierze udział w biegach CITY TRAIL i takie konto już posiada), a następnie poprzez panel dodać dziecko i zgłosić je do wybranego biegu/biegów. Zapisy biegów dzieci odbywają się także w dniu imprezy w biurze zawodów. Istnieje możliwość zapisania dziecka na pojedyncze biegi lub z góry na cały cykl (karnet można wykupić najpóźniej na 4 dni przed trzecim biegiem w danym mieście).

Ile wynosi opłata startowa?

Opłata startowa za pojedynczy bieg to 7,5 zł w przypadku rejestracji elektronicznej oraz 10 zł w przypadku zapisów w dniu zawodów. Karnet sześciu biegów kosztuje 30 zł (opłacany jest poprzez płatności elektroniczne DotPay).

Jest też możliwość biegania charytatywnego i wsparcia Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Pakiet charytatywny kosztuje 5 zł w przypadku pojedynczego zapisu oraz 10 zł w przypadku zapisu na cały cykl z góry. 

O której godzinie są organizowane biegi dla dzieci?

Biegi dzieci rozpoczynają się zbiórką o godz. 9:20 dla kategorii D0/D1; kategoria D2 startuje o godz. 9:50; kategorie D3 i D4 – o godz. 10:10. Ewentualne zmiany będą komunikowane na stronie www.citytrail.pl.

Czy mogę biec obok dziecka podczas zawodów?

Jest to możliwe w przypadku najmłodszej kategorii wiekowej. W takiej sytuacji rodzice są proszeni o ustawienie się na końcu stawki, by nie utrudniać rywalizacji samodzielnym uczestnikom biegu.

Czy każde dziecko otrzymuje medal?

Pamiątkowe medale otrzymują dzieci, które ukończą co najmniej cztery biegi. Wyjątkiem będą Biegi Niepodległości w Warszawie i Lublinie, podczas których wszystkie dzieci otrzymają medale.

Czy po zakończeniu cyklu odbędzie się podsumowanie zawodów dla dzieci i młodzieży?

Zakończenie cyklu CITY TRAIL Junior odbędzie się równocześnie z ceremonią zakończenia zawodów dla dorosłych. Nagrody rzeczowe będą przyznane za miejsca 1-3 w kategoriach wiekowych D2, D3 i D4 (dziewczynki i chłopcy są nagradzani oddzielnie). Wszystkie dzieci startujące w kategorii D0/D1, które ukończą ca najmniej 4 biegi dostaną nagrody i pamiątkowe dyplomy.