FAQ

Aby ułatwić Wam znalezienie odpowiedzi na wiele pytań dotyczących naszych jesiennych biegów 2020, przygotowaliśmy listę pytań, które pojawiają się najczęściej - wraz z odpowiedziami. Sprawdźcie, co trzeba lub warto wiedzieć o naszych zawodach zanim staniecie na linii startu :)

Uczestnictwo

W jaki sposób zarejestrować się do biegu?

Elektroniczna rejestracja odbywa się poprzez konto zawodnika na stronie www.citytrail.pl. W panelu znajdują się wszystkie miasta i wszystkie biegi. W każdym z miast biegi będą podzielone na tury, po 250 osób. W Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Trójmieście i Wrocławiu będą dwie tury, startujące o godz. 9:30 i 12:00. W Poznaniu, Szczecinie i Warszawie będą trzy tury - startujące o godz. 9:30, 12:00 i 14:30. Godzinę startu wybieracie od razu podczas rejestracji i nie ma możliwości jej zmiany. Można natomiast zapisać się na więcej niż jedną turę biegu w danym mieście.

Do listy startowej można dopisać się również w biurze zawodów w dniu biegu, o ile limity miejsc nie zostaną wcześniej wyczerpane. 

Kiedy mija czas elektronicznych zgłoszeń?

Formularz zapisów jest zamykany zawsze na cztery dni przed startem, tzn. jeśli bieg odbywa się w sobotę, rejestracja internetowa kończy się we wtorek, o godz. 23:59. W przypadku zawodów rozgrywanych w niedziele, elektroniczne zapisy są zamykane w środę, o godz. 23:59. Oczywiście jeśli limity miejsc wyczerpią się wcześniej niż na 4 dni przed zawodami, rejestracja będzie zamknięta wcześniej.

Jaka jest wysokość opłaty startowej?

Opłata za pojedynczy bieg uiszczona najpóźniej na 4 dni przed startem wynosi 37,90 zł (np. dla biegu w sobotę, 17 października opłata w tej wysokości obowiązuje do wtorku, 13 października, do godz. 23:59). W dniu biegu w biurze zawodów opłata startowa to 45 zł.

Jest też możliwość biegania charytatywnego i wsparcia Fundacji Las Na Zawsze kwotami: 8, 16, 24, 32 zł.

Czy jeśli zrezygnuję ze startu, dostanę zwrot wpisowego?

Opłata startowa nie podlega zwrotowi.

Czy jest limit zgłoszeń?

Tak, w  jesiennych biegach 2020 obowiązują limity miejsc:

  • Bydgoszcz, Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Trójmiasto, Wrocław:
    • 500 miejsc (2 serie po 250 osób);
  • Poznań, Szczecin i Warszawa:
    • 750 miejsc (3 serie po 250 osób).
  • po wyczerpaniu limitu uczestników nie będzie możliwości zgłoszenia się do biegu (dotyczy zarówno zgłoszeń elektronicznych, jak i zgłoszeń w dniu biegu w biurze zawodów).

Jak odebrać numer startowy?

Odbiór numerów i chipów do pomiaru czasu odbywa się w biurze zawodów w dniu biegu. Aby dostać swój pakiet, należy w biurze zawodów podać swój numer (można go sprawdzić na liście startowej znajdującej się na stronie www.citytrail.pl w zakładce każdego z miast lub w dniu biegu na tablicy znajdującej się tuż obok biura zawodów).

Jak wygląda harmonogram biegu?

Harmonogram biegów:

godz. 8:15 – otwarcie biura zawodów I tury biegu
godz. 9:15 – zamknięcie biura zawodów I tury biegu
godz. 9:30 – start I tury biegu
godz. 10:45 – otwarcie biura zawodów II tury biegu
godz. 11:45 – zamknięcie biura zawodów II tury biegu
godz. 12:00 – start II tury biegu
godz. 12:45 - dekoracja najszybszych zawodników i zawodniczek (dotyczy Bydgoszczy, Katowic, Lublina, Łodzi, Olsztyna, Trójmiasta i Wrocławia)
godz. 13:15 – otwarcie biura zawodów III tury biegu (dotyczy Poznania, Szczecina i Warszawy)
godz. 14:15 – zamknięcie biura zawodów III tury biegu (dotyczy Poznania, Szczecina i Warszawy)
godz. 14:30 – start III tury biegu (dotyczy Poznania, Szczecina i Warszawy)
godz. 15:15 – dekoracja najszybszych zawodników i zawodniczek (dotyczy Poznania, Szczecina i Warszawy)

Co muszę mieć ze sobą, aby odebrać numer startowy?

Do odebrania numeru startowego i chipa do pomiaru czasu wystarczy dokument tożsamości (np. dowód osobisty, prawo jazdy) oraz maseczka lub chusta zakrywającą nos i usta.

Czy jeśli nie mogę osobiście odebrać numeru startowego może to za mnie zrobić inna osoba?

Nie ma możliwości odebrania numeru startowego w czyimś imieniu.

Czy w biegu głównym mogą wystartować osoby niepełnoletnie?

Osoby poniżej 18. roku życia, ale które według rocznika mają min. 16. lat mogą pobiec na dystansie 5 km pod warunkiem przedstawienia w dniu biegu w biurze zawodów pisemnej zgody rodzica lub opiekuna i jego obecności w momencie weryfikacji zawodnika. Wzór zgody zostanie wkrótce opublikowany na stronie biegu.

Czy mogę wystartować z psem?

Tak. Nie zabraniamy biegania z czworonożnymi przyjaciółmi, mamy jednak kilka próśb (niestosowanie się do nich może skutkować dyskwalifikacją). Przede wszystkim startując z psem świadomie rezygnujesz z rywalizacji w klasyfikacji i biegniesz rekreacyjnie. Po drugie pies bezwzględnie musi być na smyczy - pamiętaj, że Twoim obowiązkiem jest panowanie nad psiakiem - nie może on utrudniać biegu innym zawodnikom. Po biegu zadbaj o wodę dla psa - w naszym bufecie zazwyczaj coś się znajdzie. Oczywistym jest dla nas, że decydując się na bieg z psem jesteś pewien, że taki start nie jest ponad jego siły, a dodatkowo pies posiada wygodne szelki (najlepiej gdybyście byli wyposażeni także w specjalną smycz z amortyzatorem).

Start i trasa

Jaki jest dystans biegu głównego?

W każdym z miast CITY TRAIL zawody odbywają się na dystansie 5 km. Wszystkie trasy są przełajowe i nie posiadają atestu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

O której godzinie startuje bieg?

Biegi edycji 2020 będą odbywać się w dwóch lub trzech turach: o godz. 9:30, 12:00 oraz 14:30 (trzecia seria dotyczy tylko Poznania, Szczecina i Warszawy). Nie można wykluczyć, że z przyczyn niezależnych od nas start któregoś z biegów zostanie przesunięty, są to jednak niezwykle rzadkie sytuacje.

Jaki jest limit czasu?

W zawodach CITY TRAIL nie ma ustalonego limitu czasu.

Gdzie zakłada się chip?

Chip powinien być przyczepiony do buta. Nie może być trzymany w kieszeni, ponieważ w 90% przypadków sprzęt do pomiaru czasu nie będzie w stanie złapać wtedy jego sygnału i nie zostaniemy ujęci w wynikach.

Gdzie powinien być przyczepiony numer startowy?

Numer startowy powinien być przyczepiony agrafkami na wysokości klatki piersiowej.

Czy trasa jest oznaczona?

W miejscach, gdzie trasa nie jest intuicyjna znajduje się taśma, która zagradza nieprawidłowe ścieżki. Dystans jest oznaczony co kilometr tabliczkami stojącymi przy ścieżce.

Czy na trasie są punkty odżywcze?

Nie, ale na mecie na zawodników czeka posiłek regeneracyjny.

Meta i wyniki

Gdzie mogę znaleźć wyniki z biegu?

Wyniki biegu są publikowane na stronie www.citytrail.pl w zakładce każdego z miast w ciągu kilku godzin od zakończenia imprezy. W przypadku braku rezultatu na liście należy wysłać wiadomość na adres wyniki@citytrail.pl, podając numer startowy oraz informacje o orientacyjnym czasie na mecie. 

Czy po biegu oddaję chip i numer startowy?

Chipy i numery oddajemy tuż za metą lub w biurze zawodów.

Czy każdy zawodnik dostaje pamiątkowy medal?

Tak, w biegach edycji 2020 każdy zawodnik otrzyma na mecie pamiątkowy medal.

W jaki sposób tworzona jest klasyfikacja?

Przy tworzeniu klasyfikacji w każdym z miast pod uwagę są brani są wszyscy zawodnicy startujący w każdej z serii rozegranej w danym dniu. Jeśli ktoś wystartuje w więcej niż jednej turze biegu, w klasyfikacji pojawi się tylko raz, a pod uwagę weźmiemy najlepszy z uzyskanych rezultatów.

Ogólne

Czy klasyfikacja jest podzielona na kategorie wiekowe?

W wynikach pojawią się miejsca w klasyfikacjach wiekowych, ale nie będziemy nagradzać poszczególnych kategorii, natomiast każdy będzie miał możliwość udostępnienia grafiki z wirtualną dekoracją.

Jakie są nagrody?

Nagrodami w klasyfikacjach generalnych są nagrody rzeczowe ufundowane przez Partnerów cyklu. Wartość nagród w klasyfikacji generalnej wygląda następująco: za pierwsze miejsce – 500 zł, za drugie miejsce – 400 zł, za trzecie miejsce – 300 zł, za czwarte miejsce – 200 zł, za piąte – 150 zł. W klasyfikacjach wiekowych nie przewidujemy nagród.

Czy mogę skorzystać z depozytu i szatni?

Z depozytu tak, szatni nie zapewniamy.

Czy będzie klasyfikacja drużynowa?

Nie, w jesiennych biegach nie planujemy nagradzania drużyn.

Czy zawodnicy otrzymują imienne numery startowe?

Osoby, które zapiszą się i opłacą bieg przez internet, otrzymają imienne numery startowe.

Czy można zmienić imię na numerze startowym na inny napis?

Tak, można to zrobić wchodząc w zakładkę „NUMER STARTOWY” na swoim koncie. Limit znaków to 15. Modyfikacja napisu jest możliwa najpóźniej na 7 dni przed biegiem w danym mieście.

Na jakich zasadach jest organizowany marsz Nordic Walking?

Marsz NW jest organizowany jako rajd rekreacyjny – bez rywalizacji i klasyfikacji końcowej. Zapisy NW odbywają się w identyczny sposób, jak zapisy do biegu głównego na dystansie 5 km. Każdy zawodnik otrzymuje numer startowy i chip do pomiaru czasu. Jest także zamieszczany w wynikach zawodów.

Czy podczas jesiennych biegów odbędą się zawody dla dzieci i młodzieży?

Niestety nie. Przyczyny naszej decyzji wyjaśniamy TUTAJ.