Aktualności

Zakończyliśmy sportową część cyklu we Wrocławiu. Przed nami podsumowanie i rozdanie nagród

Zakończyliśmy sportową część cyklu we Wrocławiu. Przed nami podsumowanie i rozdanie nagród

Ostatnie zawody Grand Prix Wrocław zBiegiemNatury odbyły się pod znakiem wiosny i kobiet :) 8. marca okazał się niezwykle ciepłym i słonecznym dniem. Kto nie biegał, niech żałuje! ;)

Każda z pań dostała na mecie różę. – Byłam bardzo zaskoczona, kiedy tuż za metą wręczono mi różę. Od razu zapomniałam o zmęczeniu – powiedziała po biegu Marzena Brojanowska. - W zasadzie od cyklu Grand Prix zBiegiemNatury zaczęłam swoje bieganie. Zawody w Lesie Osobowickim były stałym punktem w moim grafiku, startowałam we wszystkich 6. biegach.

Jako pierwsza życzenia dostała zwyciężczyni sobotniego biegu i całego cyklu – Danuta Piskorowska (19:35), która wygrywała 4 razy. Wśród panów tym razem najlepszy był Piotr Ślęzak (16:13). Jacek Sobas – zwycięzca klasyfikacji generalnej już podczas poprzednich zawodów zapewnił sobie wygraną i dzisiaj nie startował.

Uczestnicy cyklu Grand Prix zBiegiemNatury to bardzo zróżnicowani biegacze. Niektórzy – tak jak cytowana Pani Marzena dopiero rozpoczynają swoją biegową przygodę. Inni – jak Malwina Jachowicz - startują w wielu biegach, także tych ekstremalnych. – Nie lubię biegów ulicznych, startowania wokół rynku, czy stadionu, dlatego zawody zBiegiemNatury choć na krótkim, jak dla mnie dystansie, są ciekawym pomysłem. Szkoda, że cykl nie trwa cały rok - stwierdziła Malwina. Malwina na pewno nudzić się nie będzie, bo w planach na najbliższe miesiące ma przynajmniej kilka biegów górskich.

Ostatnie zawody nie oznaczają ostatecznego pożegnania z cyklem Grand Prix zBiegiemNatury. Zakończenie edycji 2013/2014 będzie miało uroczysty charakter. Ceremonia odbędzie się 27. marca (czwartek) o godz. 18:30 w auli 103 w budynku P1 Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Podczas uroczystości każdy, kto ukończył co najmniej 4 biegi dostanie pamiątkowy medal. Zasłużone nagrody odbiorą także najlepsi biegacze – w klasyfikacji generalnej - 5 kobiet i 5 mężczyzn oraz po 3 kobiety i 3 mężczyzn w każdej z 3. kategorii wiekowych. Nagrodzeni zostaną również młodsi biegacze, którzy startowali w cyklu „Dzieciaki zBiegiemNatury”.

A jeszcze dziś zapraszamy do śledzenia wydarzenia Grand Prix Wrocław zBiegiemNatury na Facebooku, gdzie odbędzie się konkurs organizowany wspólnie z klubem Top Gym Fitness.