Aktualności

Wrocław rozpocznie 6. kolejkę Grand Prix zBiegiemNatury

Wrocław rozpocznie 6. kolejkę Grand Prix zBiegiemNatury

W sobotę (8.03) rozpocznie się 6. – ostatnia kolejka naszego ogólnopolskiego cyklu. Już dziś wiemy, że zwycięzcą klasyfikacji generalnej wśród panów jest Jacek Sobas. Nadal niewiadomą jest, która z pań stanie na najwyższym stopniu podium.

Najbliżej końcowego sukcesu jest Danuta Piskorowska, która ma na koncie 3 zwycięstwa. Tuż za nią jest Natalia Wilińska. Wydaje się, że to między nimi będzie toczyć się walka podczas ostatniego biegu, jednak trzeba podkreślić, że obie panie na tą chwilę nie są sklasyfikowane, bo mają „opuszczone” po 2 biegi. Przypomnijmy, że do klasyfikacji generalnej brane są pod uwagę 4 najlepsze starty. Zawodnicy, którzy nie ukończą co najmniej 4 biegów nie będą brać udziału w podziale nagród.

Grand Prix zBiegiemNatury to nie tylko dorośli, ale również młodsi biegacze, dla których przygotowaliśmy cykl "Dzieciaki zBiegiemNatury". 

Biuro zawodów będzie zlokalizowane w piątek (7.03) w SklepieBiegacza.pl (ul. Legnicka 62) w godz. 11:00-19:00. Uwaga – w piątek nie będzie możliwości zapisania się do biegu. Ta będzie w sobotę w biurze zawodów, które tradycyjnie będzie czynne w godz. 8:30-10:30 w pobliżu mety biegu na stadionie w Lesie Osobowickim.

W biurze zawodów w dniu biegu będzie można zapisać także dzieci i młodzież do startu w cyklu „Dzieciaki zBiegiemNatury”, którzy startują na czterech dystansach – 300, 600, 1500 i 3000 metrów.

Osoby, które chciałyby odebrać pakiet startowy innego zawodnika muszą mieć ze sobą UPOWAŻNIENIE.

 

Plan minutowy zawodów we Wrocławiu:

08:30 – otwarcie biura zawodów biegu głównego, biegów dziecięco młodzieżowych oraz marszu Nordic Walking; biuro zawodów zawsze będzie zlokalizowane w okolicy mety biegu;
09:30 – start biegu dzieci kategorii D0/D1;
09:45 – start biegu dzieci kategoria D2;
10:00 – start biegów młodzieżowych kategorie D3 oraz D4;

10:30 – zamknięcie biura zawodów, koniec przyjmowania zgłoszeń;

10:45 – wspólna rozgrzewka;
11:00 – start biegu głównego Grand Prix zBiegiemNatury;
ok. godz. 11:16 – pierwsi zawodnicy na mecie biegu;
11:45 – ostatni zawodnik na mecie biegu.

Zapraszamy! :)