Aktualności

Grand Prix Wrocław zBiegiemNatury – wiosny ciąg dalszy

Grand Prix Wrocław zBiegiemNatury – wiosny ciąg dalszy

Choć poranek we wrocławskim Lesie Osobowickim był nieco mroźny, w południe temperatura sięgała niemal 10 stopni, a słońce ogrzewało biegaczy swoimi promieniami jak podczas majówki. Warunki do biegania były znakomite, co zapewne nie było bez znaczenia, bo na mecie pojawiła się rekordowa liczba biegaczy!

Zwycięzcą biegu głównego na dystansie 5 km został po raz trzeci Jacek Sobas (16:28). Zawodnik z Kędzierzyna Koźla ma już na koncie 3 zwycięstwa, a więc do ostatecznego triumfu potrzebuje wygrania tylko jednego biegu. Ciekawiej wygląda rywalizacja wśród pań. Po dwa biegi wygrały Danuta Piskorowska – zwyciężczyni sobotnich zawodów (19:47) oraz Natalia Wilińska.

Wśród startujących w Lesie Osobowickim sporą część stanowią tacy, którzy brali udział we wszystkich dotychczas rozegranych biegach. – Biegaliśmy w zawodach Grand Prix zBiegiemNatury już w poprzedniej edycji. W obecnej również startujemy od początku. Ja głównie dla przyjemności, a także dlatego, że chcę towarzyszyć mężowi, który trenuje i przygotowuje się do maratonu w Dębnie – mówiła tuż po przekroczeniu mety Urszula Gerus.

Przed biegiem głównym odbyła się rywalizacja dzieci w ramach akcji „Dzieciaki zBiegiemNatury”. Ogromnie nas cieszy niespadające zainteresowanie zawodami wśród młodszych biegaczy. Liczymy, że aktywność "wejdzie im w krew" i w przyszłości jako dorosłe osoby również będą dbać o kondycję i zdrowie uprawiając sport.

Rozgrzewkę przed zawodami i rozciąganie po biegu poprowadziła Weronika Machowska, instruktorka biegu na orientację, aerobiku oraz nordic walking. - Przed zawodami musimy przygotować mięśnie do wysiłku, stąd nie wyobrażam sobie startu bez choćby krótkiej rozgrzewki. Z kolei po zawodach nasze mięśnie są napięte. Aby je rozluźnić i pomóc w regeneracji warto wykonać kilka ćwiczeń rozciągających tuż po biegu, czy treningu. Zaleca się rozpoczęcie od ćwiczeń w pozycji stojącej, a jeśli mamy takie możliwości – na przykład kiedy od razu po treningu jesteśmy w domu, przechodząc do siedzącej i leżącej – wyjaśnia Weronika.

Kolejne zawody Grand Prix Wrocław zBiegiemNatury obędą się 15 lutego. Tymczasem jeszcze dziś na profilu akcji na Facebooku odbędzie się konkurs, w którym do wygrania będą wejściówki do klubu Top Gym Fitness.