Aktualności

Wrocław: początek sezonu z rekordem frekwencji!

Wrocław: początek sezonu z rekordem frekwencji!

529 osób zameldowało się na mecie pierwszego w edycji 2017/2018 biegu we Wrocławiu. Sobotnia impreza odbyła się w kapryśnej pogodzie – po słonecznym poranku, tuż przed startem spadł deszcz. 5-kilometrowa trasa pokryta była solidną warstwą błota. Mimo to, zwycięzca biegu – Mateusz Demczyszak uzyskał znakomity czas – 14:59. 

Mateusz Demczyszak to rekordzista wrocławskiej trasy. Po dzisiejszym biegu zapowiedział, że planuje wystartować w cyklu co najmniej 4 razy, by powalczyć o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. – CITY TRAIL idealnie wpisuje się w moje przygotowania do startów przełajowych. Za miesiąc będę biegał w Wojskowych Mistrzostwach Świata, gdzie trasa jest płaska i szybka, a dystans to 4,6 km, więc dzisiejszy bieg to dobre przetarcie. Widać, że forma rośnie - podkreślił na mecie wielokrotny medalista mistrzostw kraju. - Lubię przełaje, a zawody w Lesie Osobowickim mają ten walor, że trasa jest osłonięta od wiatru, a poza tym mam tutaj blisko. Chcę zostać w tym sezonie sklasyfikowany i wygrać rywalizację w generalce - dodał.

Drugie miejsce wywalczył triumfator CITY TRAIL w dwóch poprzednich sezonach - Dariusz Boratyński – 15:10, a trzecie – Kamil Karbowiak – 15:11. Wśród pań zwycięstwo odniosła najlepsza zawodniczka trzech minionych edycji – Dominika Napieraj (18:23). Druga była Małgorzata Zieleń (18:36), a trzecia – Katarzyna Biernacka (18:54).

Zawody były piękną mieszanką – wzięło w nich udział wielu biegaczy, którzy startują w cyklu regularnie od kilku edycji, ale jednocześnie nie brakowało debiutantów.

- Bieganie w terenie to dla mnie coś nowego i muszę przyznać, że mimo kiepskiej pogody, miałam dużą motywację. Do zawodów namówili mnie znajomi z pracy, zapisaliśmy się całą drużyną i mam ambicje ukończyć wszystkie sześć biegów. Powiem więcej - co miesiąc chcę poprawiać wynik – mówiła po zawodach jedna z debiutantek – Karolina Materla.

Zawodom dla dorosłych towarzyszyły biegi dziecięco-młodzieżowe – CITY TRAIL Junior. Zawodnicy rywalizowali w pięciu kategoriach wiekowych, na dystansach 300 m, 600 m, 1 km i 2 km. Łącznie we wszystkich biegach uczestniczyło 157 młodych adeptów biegania.

Kolejne biegi CITY TRAIL we Wrocławiu w edycji 2017/2018 odbędą się 5 listopada (wyjątkowo w niedzielę), 2 grudnia, 6 stycznia, 3 lutego i 3 marca. Po zakończeniu części sportowej zorganizowana zostanie siódma impreza – uroczyste podsumowanie cyklu, podczas którego wręczone zostaną pamiątkowe medale (dla wszystkich, którzy ukończą co najmniej 4 biegi) oraz nagrody dla najszybszych biegaczy.

Cykl Grand Prix CITY TRAIL oraz CITY TRAIL Junior są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

WYNIKI zawodów

WYDARZENIE CITY TRAIL Wrocław na Facebooku

ZAJAWKA galerii zdjęć - fot. Filip Gomułkiewicz