Aktualności

Wrocław z rekordem frekwencji, zwycięstwo Dominiki Napieraj i Darka Boratyńskiego

Wrocław z rekordem frekwencji, zwycięstwo Dominiki Napieraj i Darka Boratyńskiego

Dobra passa w drugiej kolejce trwa! W sobotnim biegu we Wrocławiu wystartowało 491 osób, co oznacza rekord frekwencji poprawiony o 41 osób. W CITY TRAIL Junior wzięło udział 215 młodych biegaczy.

Zwycięstwo odniósł Dariusz Boratyński z czasem 15:37. Drugie miejsce zajął Bartlomiej Przedwojewski – jego czas to 15:44. Trzecią lokatę wywalczył Rafał Mrowiński – jego wynik to 15:51.

Dariusz Boratyński to tegoroczny brązowy medalista mistrzostw Polski juniorów w biegu na 5000m i wicemistrz kraju w biegach przełajowych. Po zakończeniu zawodów Darek zrelacjonował przebieg dzisiejszej rywalizacji. - Tempo pierwszego kilometra było szybkie. Oderwaliśmy się z Rafałem Mrowińskim i wspólnie forsowaliśmy tempo. Po pierwszym kilometrze zwolniliśmy. Powietrze było bardzo ostre i oddychało się ciężko. Dogonił nas Bartek Przedwojewski i biegliśmy we trójkę. Pokonywaliśmy kilometry w tempie 3:07-08/km. Biegło mi się bardzo komfortowo i mogłem sobie pozwolić na skuteczny finisz. Wynik który, uzyskałem jest niemal identyczny z tym z pierwszej kolejki, ale osiągnąłem go zdecydowanie mniejszym kosztem energetycznym niż 4 tygodnie temu. Dzisiejszy bieg był najmocniejszym przetarciem przed eliminacjami do przełajowych mistrzostw Europy. Eliminacje mam za 2 tygodnie, a miejsce w reprezentacji jest tylko jedno, więc walka będzie zacięta. Gdybym zakwalifikował się na ME nie wyklucza to startu w biegu numer 3 na CITY TRAIL, bo jest on tydzień po zmaganiach najlepszych Europejczyków.

Wśród kobiet najszybszą okazała się zwyciężczyni dwóch poprzednich edycji CITY TRAIL we Wrocławiu - Dominika Napieraj, która pokonała 5-kilometrową trasę w 18:15. Na drugiej pozycji bieg ukończyła Małgorzata Zieleń – 19:03. Trzecie miejsce zajęła Katarzyna Biernacka – z czasem 19:19.

Zwyciężczyni dzisiejszego biegu – Dominika Napieraj startowała w trwającej edycji naszego cyklu po raz pierwszy. – Plan na dzisiejszy bieg stanowił pokonanie 5km w tempie 3:40/km. Udało się wypełnić założenia perfekcyjnie. Cieszę się, że grupa trenera Wośka rośnie w siłę. Dziś druga na mecie była Katarzyna Zieleń. Czyni ona postępy, a fakt czucia oddechu rywalki w obrębie jednego teamu jest bardzo motywujący. Obecnie trenuję we Wrocławiu. Nie mogę pozwolić sobie na zgrupowania sportowe, bo jestem znów studentką. Po matematyce czas na coś bardziej tematycznego, mianowicie studia na wrocławskiej AWF. W kolejnych kolejkach CITY TRAIL będę starała się przynajmniej raz poprawić rekord trasy, który aktualnie wynosi 16:48. W przyszłym sezonie letnim celuję w ustanowienie rekordów życiowych na dystansach od 5000m do półmaratonu – podkreśliła ma mecie wielokrotna medalistka mistrzostw Polski.

Kolejne biegi odbędą się: 17 grudnia 2016, 28 stycznia 2017, 25 lutego 2017, 18 marca 2017. Aby zostać sklasyfikowanym należy pobiec minimum 4 razy. 

Biegi CITY TRAIL Junior są współfinansowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki

A jeszcze dzisiaj zapraszamy na wydarzenie CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden Wrocław na facebook'u, gdzie odbędzie się konkurs z pakietem startowym na jedną z naszych Imprez Partnerskich do wygrania.

fot. Tomasz Pawlicki