Aktualności

Rekordowy Wrocław :)

Rekordowy Wrocław :)

Drugim w sezonie zawodom CITY TRAIL we Wrocławiu - podobnie jak we wrześniu - towarzyszyła piękna pogoda, która sprzyjała osiąganiu dobrych wyników i przyciągnęła do Lasu Osobowickiego rekordową liczbę uczestników – w biegu głównym wzięły udział 434 osoby, a w CITY TRAIL Junior pobiegło około 200 zawodników :)

Najlepszym na 5-kilometrowej pętli był tym razem Krzysztof Perz – z czasem 15:53. Drugi był zwycięzca wrześniowego biegu - Andrzej Witek (15:56), a trzeci – Tomasz Sobczyk (16:17). W rywalizacji kobiet – pod nieobecność dominatorki wrocławskiej edycji biegów w Osobowicach – Dominiki Napieraj, wygrała Anna Ficner z czasem 18:25. Drugie miejsce zajęła Norweżka Siri Ag (19:06), a trzecie Magdalena Chruszcz (19:33).

Wielu zawodnikom starty w CITY TRAIL weszły w krew tak bardzo, że nawet kiedy przeprowadzają się do innego miasta, nie rezygnują z tych leśnych zawodów. – Biegam w CITY TRAIL od dwóch lat – wcześniej w Bydgoszczy, a teraz kiedy studiuję we Wrocławiu – na przemian w obu miastach – mówiła na mecie Sandra Remus. – Obie trasy są przyjemne, choć dość różne. W Bydgoszczy zmienił się przebieg trasy i mamy od tego roku trochę piachu, a tutaj w Lesie Osobowickim jest kilka niewielkich podbiegów.

Podobnie jak przed trzema tygodniami, ogromną popularnością cieszyły się zawody dla dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior. W pięciu kategoriach wiekowych wystartowało łącznie około 200 uczestników, co daje Wrocławowi miejsce w czołówce całego cyklu.

Przypomnijmy, że nasz cykl składa się z sześciu imprez. Najbliższa odbędzie się 21 listopada, a kolejne: 2 stycznia, 30 stycznia i zakończenie - 27 lutego. Aby zostać sklasyfikowanym, otrzymać pamiątkowy medal i walczyć o nagrody należy pobiec w co najmniej czterech biegach.