Aktualności

Środa = CITY TRAIL onTour Wrocław! :)

Środa = CITY TRAIL onTour Wrocław! :)

Trzeci dzień CITY TRAIL onTour to zawody we Wrocławiu. W zawodach najlepszym okazał się Tomasz Sobczyk. Wśród pań triumfowała rekordzistka trasy i zwyciężczyni zimowej edycji – Dominika Napieraj. 

Czas Tomka Sobczyka - 16:15. Dominika tym razem pokonała 5-kilometrową trasę w czasie 20:12 (rekord – 16:53). Dominika jest aktualną mistrzynią Polski w biegach przełajowych, a także srebrną medalistką MP na 10000m i brązową medalistką na 5000m. Dzisiejsze zawody potraktowała treningowo. – Rano robiłam jeden trening, więc założenie na bieg było zachowawcze. Trzymałam się czołówki kobiet, na finiszu pilnowałam, żeby żadna z rywalek mnie nie wyprzedziła i z bezpieczną przewagą kilku sekund dobiegłam do mety – mówiła po zawodach Dominika.

Najlepsi zawodnicy wrócili do domów z nagrodami od marek Salomon i Etixx, a każdy zawodnik, który dotarł do mety otrzymał pamiątkowy medal. Biegacze mogli również posilić się w strefie regeneracyjnej, gdzie czekały na nich woda, izotonik, owoce i ciastka.

Bieg we Wrocławiu był trzecim w ramach CITY TRAIL onTour. Pierwsze zawody obyły się w poniedziałek, 27 lipca w Łodzi, we wtorek – 28 lipca – startowali katowiccy biegacze. W kolejnych dniach będziemy w Poznaniu, Szczecinie, Bydgoszczy, Gdańsku, Olsztynie, Warszawie i Lublinie.

Elektroniczne zapisy do każdego z biegów kończą się na 4 dni przed zawodami. Zawodnicy, którzy nie zdążą zapisać się przez internet, mogą to zrobić w dniu biegu w biurze zawodów. W ramach imprezy organizowane są także biegi dla dzieci i młodzieży – na dystansach od 300m do 2km.