Aktualności

Ostatni bieg w Warszawie pod dyktando Damiana Ruty i Joanny Schab

Damian Ruta (MARATONYPOLSKIE.PL Team) i Joanna Schab (Ale Tempo) zwyciężyli w szóstym biegu w parku Młocińskim w Warszawie. Joanna to triumfatorka klasyfikacji generalnej wśród kobiet. Czas Damiana to 16:34. Joanna pokonała 5-kilometrową trasę w 19:41. Nie startował zwycięzca cyklu – Artur Jabłoński (Dream Run).

Ostatni bieg w sezonie obfitował w wizyty biegaczy spoza Warszawy. Na trasie mozna było spotkać zawodników startujących m.in. w CITY TRAIL w Lublinie i Olsztynie, którym zależało na ukończeniu czterech biegów, co oznacza otrzymanie pamiątkowego medalu, a co nie udało im się w swoim mieście. Wśród blisko 400 zawodników było małżeństwo Żaneta i Robert Wota. Pochodzą z Olsztyna, od niedawna mieszkają w Krakowie, skąd przenieśli się z Warszawy. – W Warszawie zacząłem sezon z CITY TRAIL, więc zależało mi, żeby właśnie tutaj ukończyć cały cykl – podkreśla Robert. - Walczyłem dziś o miejsce na podium w kategorii wiekowej. Dałem z siebie wszystko i po raz kolejny udało mi się poprawić życiówkę na tej trasie.

Nierozerwalną częścią cyklu CITY TRAIL są zawody dla dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior – na dystansach od 300 metrów do 3 km. Młodzi sportowcy startowali w Parku Młocińskim i tym razem.

Podsumowanie warszawskiej edycji będzie miało uroczysty charakter i odbędzie się 30 marca o godz. 18:30 w Hotelu Radisson Blu Sobieski (Plac Zawiszy 1). Tego dnia nagrodzeni zostaną zwycięzcy klasyfikacji generalnej – pięć kobiet i pięciu mężczyzn, a także kategorii wiekowych – trzy kobiety i trzech mężczyzn w każdej. Nagrody dostaną również uczestnicy cyklu dla dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior. Każdy, kto ukończył co najmniej 4 biegi otrzyma pamiątkowy medal.

Jeszcze dziś na wydarzeniu Grand Prix Warszawa CITY TRAIL na facebooku zorganizujemy pierwszy konkurs - we współpracy z klubem Holmes Place. Drugi - w poniedziałek - z nagrodami od gabinetu Reset.

WYNIKI dzisiejszego biegu znajdują się TUTAJ. Klasyfikację generalną znajdziecie pod tym LINKIEM.