Aktualności

Warszawa: piąty bieg bez liderów

Warszawa: piąty bieg bez liderów

W piątych zawodach z cyklu Grand Prix Warszawa CITY TRAIL nie startowali liderzy cyklu – Artur Jabłoński i Joanna Schab, którzy już przed miesiącem zagwarantowali sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Pod ich nieobecność najlepszymi zawodnikami byli Damian Ruta i Martyna Wiśniewska. 

Damian Ruta startował w CITY TRAIL po raz pierwszy. Jego wynik to 17:24. Martyna Wiśniewska doskonale zna 5-kilometrową trasę w Parku Młocińskim – w poprzedniej edycji była trzecią zawodniczką cyklu. W tym sezonie ma realne szanse na zajęcie drugiego miejsca. Jej dzisiejszy wynik to 20:22.

Regularnie w CITY TRAIL startuje Artur Stępień. – Zacząłem biegać w styczniu ubiegłego roku. Stopniowo wydłużam pokonywane trasy. Na razie najdłuższy dystans, na jakim startowałem w zawodach to 5,5 km. W tym roku w planie mam wzięcie udziału w „dyszkach”, a w 2017-2018 roku chcę przebiec pierwszy maraton – opowiadał na mecie zawodnik. – Dzisiejszy bieg był z mojej perspektywy bardzo udany.  Ścieżka była nieco oblodzona, ale ziemia była zmrożona, więc nie było błota i można było biec szybciej. Dzięki temu na metę wbiegłem w lepszym czasie niż w dwóch poprzednich biegach.

Przed biegiem głównym odbyły się biegi dzieci i młodzieży CITY TRAIL Junior. Tutaj rywalizacja została podzielona na cztery dystanse (300, 600, 1500 i 3000 metrów) i pięć kategorii wiekowych. We wszystkich biegach wystartowało około 70 młodych sportowców.

Ostatni  bieg CITY TRAIL w Warszawie w edycji 2014/2015 jest zaplanowany na 15 marca. Podsumowanie cyklu będzie miało uroczysty charakter i odbędzie się 30 marca w Hotelu Radisson BLU Sobieski. Przypominamy, że aby zostać sklasyfikowanym należy ukończyć minimum cztery z sześciu biegów.

Mamy dla Was jeszcze dwie informacje. Jeszcze dziś na wydarzeniu Grand Prix Warszawa CITY TRAIL na Facebooku zorganizujemy konkurs we współpracy z klubem Holmes Place. Drugi konkurs - z firmą Reset - w poniedziałek wieczorem (także na wspomnianym wydarzeniu). 

WYNIKI niedzielnego biegu znajdziecie TUTAJ