Aktualności

Warszawa trzecią siłą naszego cyklu

Warszawska rywalizacja w edycji 2019/2020 była niezwykle wyrównana. Na ostateczne rozstrzygnięcia czekaliśmy do ostatniego biegu, który odbył się 8 marca. Po pasjonującym finiszu zwycięstwo odniósł Daniel Żochowski, który został triumfatorem klasyfikacji generalnej. Wśród kobiet najlepszą na przestrzeni sześciu miesięcy rywalizacji została Iwona Wicha. Średnia frekwencja na poziomie 609 dorosłych biegaczy dała Warszawie trzecie miejsce w rankingu miast.

W sześciu warszawskich biegach na dystansie 5 km wystartowało łącznie 1331 unikalnych biegaczy, którzy linię mety mijali 3653 razy. Kobiety stanowiły 36,5 % wszystkich zawodników, którzy pojawili się w Lesie Młociny. Największym biegiem był ten rozegrany 9 listopada (CITY TRAIL Bieg Niepodległości) – 656 uczestników, a średnia frekwencja to 609 osób. Sklasyfikowanych (a więc takich, którzy wzięli udział w co najmniej czterech biegach) zostało 532 biegaczy.

Zwycięzcą klasyfikacji generalnej został Daniel Żochowski. Drugie miejsce zajął Krzysztof Wasiewicz, trzecie – Piotr Parfianowicz. Tuż poza podium znalazł się Radosław Gromek, a piąte – ostatnie z nagradzanych miejsc wywalczył Artur Jabłoński. Wśród kobiet triumfowała Iwona Wicha, drugą lokatę wywalczyła Emilia Mazek, trzecie miejsce zajęła Izabela Parszczyńska, czwarte – Sara Dytłow, a na piątym uplasowała się Justyna Kostrzewska. Zwycięskie drużyny to z kolei pierwsze zespoły: DREAM RUN, adidas runners warsaw oraz @arkenya_team.

Zawodom dla dorosłych towarzyszyły biegi dla dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior. Liczba unikalnych biegaczy to 569, a liczba osobostartów – 1601. Średnia frekwencja wyniosła 267 zawodników, a sklasyfikowanych zostało 241 młodych sportowców. Największym zainteresowaniem wśród dzieci cieszył się bieg październikowy – wzięło w nim udział 386 zawodników.

- Warszawa jest jedną z naszych największych lokalizacji. W tym roku średnia frekwencja na poziomie 609 dorosłych dała Warszawie trzecie miejsce wśród dziesięciu miast. Cieszy także rosnące zainteresowanie zawodami wśród dzieci i młodzieży – to w Warszawie zorganizowaliśmy największą imprezę dla juniorów, która przyciągnęła dokładnie 386 młodych sportowców. Najliczniejszą grupą wśród naszych juniorów są zawodnicy między 10. a 12. rokiem życia, a więc tacy, którzy zazwyczaj sami decydują o udziale w biegu. To dla nas duża satysfakcja - zaznacza Piotr Książkiewicz, pomysłodawca naszego cyklu.

Informacje o zwycięzcach:

Iwona Wicha (ur. 18.11.1987)

Wielokrotna medalistka mistrzostw Europy w biegach na orientację i w biegach po schodach.

Wybrane osiągnięcia:
- Brązowa medalistka mistrzostw Polski w biegach przełajowych na krótkim dystansie (2019)

Rekordy życiowe:
800m – 2:16.07 (2009)
1500m – 4:40.88 (2009)
5km – 17:01 (2019)
5km* – 16:58 (2019)
* - wynik uzyskany na trasie biegu przełajowego (CITY TRAIL Warszawa)

Daniel Żochowski (ur. 6.01.1997)

Średniodystansowiec, wielokrotny finalista mistrzostw Polski w kategoriach młodzieżowych.

- Halowy mistrz Polski U-18 w biegu na 1000m (2014)
- Brązowy medalista mistrzostw Polski U-18 w biegu na 1500m (2014)

800m – 1:55.70 (2013)
1000m – 2:29:96 (2013)
1500m – 3:56.17 (2014)
5000m – 15:12.79 (2019)