Aktualności

Ruszyliśmy w Warszawie!

Słoneczny, ciepły, październikowy bieg w Lesie Młociny w Warszawie przyniósł zwycięstwo Piotra Parfianowicza i Dominiki Stelmach. Inaugruacja siódmego już sezonu odbyła się 20 października. Kolejne zawody to Bieg Niepodległości, na który zapraszamy wyjątkowo w sobotę - 9 listopada.

Piotr Parfianowicz specjalizuje się w biegach na orientację. Ma na koncie szereg sukcesów, jest m.in. mistrzem świata juniorów. Za kilka dni wylatuje do Chin na finałowe zawody Pucharu Świata, które będą dla niego najważniejszym startem w tym roku.  W CITY TRAIL dotąd nie biegał. Jego dzisiejszy wynik to 15:33. – Jeśli będę akurat w Warszawie, chętnie pojawię się tutaj ponownie. Mój trening opiera się głównie na bieganiu - to podstawa. Często szukam biegów na 5 km, ponieważ specjalizuję się w sprintach, które trwają do 15 minut, więc zawody na tym dystansie najbardziej oddają czas wysiłku, jaki mam podczas  startów na orientację – mówił tuż po przekroczeniu mety zwycięzca dzisiejszego biegu.

Drugie miejsce zajął dzisiaj Kamil Zieliński (czas 16:00), a trzecią lokatę wywalczył Marek Kruszyński (wynik 16:06).

Najlepsza z zawodniczek dzisiejszego biegu – Dominika Stelmach pokonała 5 km trasę w czasie 17:14. Drugie miejsce zajęła Izabela Parszczyńska (18:34), a trzecie – Martyna Wiśniewska (18:46).

Linię mety minęło 630 biegaczy. W zawodach dla dzieci i młodzieży, które są nieodłączną częścią cyklu wzięło udział 310 młodych sportowców.

Następny bieg w Lesie Młociny jest zaplanowany na 9 listopada – będzie to pierwsza edycja Biegu Niepodległości CITY TRAIL w Warszawie z dodatkową klasyfikacją, nagrodami i pamiątkowymi medalami. Kolejne zawody edycji 2019/2020 odbędą się 15 grudnia, 12 stycznia, 2 lutego, 8 marca. Zawody w Warszawie odbywają się na ścieżkach Lasu Młociny. Meta i biegowe miasteczko są zlokalizowane na polanie przy ulicy Papirusów, natomiast start – w głębi lasu (1,5 km od mety).

Pamiętajcie o naszym konkursie - do wygrania zestawy marki Salomon: torba i plecak.