Aktualności

Warszawa na mecie!

Warszawa na mecie!

Niezywkle ciekawy był ostatni bieg edycji w Warszawie. Sprzyjające warunki najlepiej wykorzystała zwyciężczyni zawodów - Iwona Wicha, która poprawiła rekord trasy kobiet. Wśród mężczyzn triumfował Mateusz Grabarczyk. Ostatni sportowy akcent oznacza, że przed nami uroczyste zakończenie edycji - odbędzie się ono 9 kwietnia.

Iwona Wicha pokonała dzisiaj 5-kilometrową trasę w Lesie Młociny w czasie 16:59. To wynik o 16 sekund lepszy od dotychczasowego rekordu trasy. W klasyfikacji generalnej Iwona zajęła drugie miejsce – zwyciężyła druga dzisiaj Mariola Ślusarczyk. Miejsce na podium – zarówno w dzisiejszym biegu, jak i w generalce – dopełniła Martyna Wiśniewska.

Najszybsza z kobiet – Iwona Wicha dzień przed startem w CITY TRAIL zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych na dystansie 4 km. Z dzisiejszego biegu i wysokiego miejsca w klasyfikacji generalnej była wyraźnie zadowolona.

- Prawdą jest, że nie lubię długich treningów, dlatego stwierdziłam, że najlepszym przygotowaniem do sezonu będzie dla mnie startowanie w biegach na 5-10 km w okresie jesienno-zimowym. Tak właśnie traktowałam CITY TRAIL – jako dobry trening. Od początku edycji chciałam zaatakować w ostatnim biegu rekord trasy i dzisiaj się to udało – mówiła po biegu dwukrotna mistrzyni Europy w biegach na orientację.  

Zwycięzca dzisiejszego biegu – Mateusz Grabarczyk uzyskał wynik 15:39. W klasyfikacji generalnej Mateusz zajął trzecią lokatę. Zwyciężył drugi dziś Artur Jabłoński. Drugi w generalce jest Adam Świrgoń, który dzisiejszy bieg ukończył jako trzeci.

Artur Jabłoński to zwycięzca naszego cyklu w edycji 2014/2015, drugi zawodnik sezonu 2015/2016 oraz trzeci w edycji 2016/2017. – Bardzo się cieszę, że mimo upływających lat i zdecydowanego wydłużania dystansów, na jakich startuję, nadal mam pewien zapas prędkości i jestem w stanie rywalizować ze znacznie młodszymi zawodnikami. Powrót na trasę CITY TRAIL to zasługa mojej grupy, którą prowadzę – pracowników Nationale-Nederlanden. To oni namówili mnie do regularnych startów w tym sezonie, co jak się okazało było znakomitym pomysłem – mówił na mecie reprezentant Polski podczas Mistrzostwach Świata w Trailu.

W biegu głównym uczestniczyło tym razem 609 zawodników. W zawodach dziecięco-młodzieżowych wystartowało 246 młodych sportowców. Najliczniejszy bieg sezonu 2018/2019 w Warszawie odbył się w październiku i przyciągnął 678 dorosłych oraz 299 uczestników cyklu CITY TRAIL Junior. 

Zakończenie części sportowej cyklu to nie koniec edycji. Uroczyste podsumowanie sezonu, podczas którego wręczone zostaną pamiątkowe medale (dla wszystkich, którzy pobiegli w co najmniej czterech biegach) oraz nagrody dla najszybszych biegaczy odbędzie się 9 kwietnia w Kinie Wisła. Początek o godz. 18:00 (część poświęcona biegom dzieci i młodzieży), część dotycząca zawodów dla dorosłych – od godz. 19:00.

WYNIKI BIEGU GŁÓWNEGO

fot. Karolina Krawczyk