Aktualności

Niezywkle ciekawa rywalizacja w stolicy

Tak mocno obsadzonych biegów życzymy sobie więcej! Ostatni w roku 2017 bieg w Warszawie był bardzo interesujący. Na szczególną uwagę zasługuje rozstrzygnięcie w rywalizacji pań - dwie najlepsze zawodniczki to biegaczki specjalizujące się w dystansach ultra i biegach górskich!

Poranek dawał nadzieję na pierwszy lekko zimowy bieg w sezonie, ale śnieg tak samo intensywnie padał, jak się topił. W efekcie ścieżki gdzieniegdzie pokryte były niewielką warstwą błota. Linię mety biegu głównego minęło 555 zawodników. W cyklu dla dzieci i młodzieży CITY TRAIL Junior wystartowało 224 młodych adeptów biegania.

Zwycięzcą biegu został – po raz drugi w sezonie - Kamil Jastrzębski, który 5-kilometrową trasę pokonał w czasie 14:58. Jako drugi na metę wbiegł Artur Kern – dominator lubelskiej trasy CITY TRAIL, który zapowiedział regularne starty także w stolicy. Wynik Artura to 15:26. Trzecią lokatę wywalczył Łukasz Oskierko – najlepszy zawodnik poprzedniej edycji CITY TRAIL w Warszawie (czas 15:34). - Trasa jest rewelacyjna. W porównaniu z Lublinem ponad minutę szybsza. Na pewno można tutaj pokusić się o poprawienie najlepszego wyniku w historii CITY TRAIL, czyli 14:41 – podkreślił na mecie Artur Kern, aktualny rekordzista Polski na 5000m w hali. – Dzisiaj biegło mi się bardzo dobrze. Na całym dystansie trzymaliśmy się razem z Łukaszem, który ukończył bieg na trzecim miejscu. Wzajemnie się dopingowaliśmy, zmienialiśmy na prowadzeniu, aż do ostatniego kilometra, na którym ja szarpnąłem. Biorąc pod uwagę mój aktualny etap treningowy, jestem zadowolony z wyniku i sądzę, że mogę tutaj biegać poniżej 15 minut, a więc wygrywać, a na pewno rywalizować z Kamilem Jastrzębskim, który mając bezpośrednich rywali na pewno jest w stanie biegać na tych ścieżkach jeszcze szybciej. Zostały trzy biegi w tej edycji, a więc muszę wystartować w każdym, żebym mógł zostać sklasyfikowany. I taki mam zamiar  – dodał.

Rywalizacja pań była bardzo ciekawa. Jako pierwsza linię mety minęła Dominika Stelmach, aktualna mistrzyni Polski w maratonie, globalna zwyciężczyni Wings For Life World Run 2017. Dominika specjalizuje się w biegach ultra, jednak nieustannie zachwyca znakomitą szybkością i wartościowymi wynikami na krótszych dystansach. Jej dzisiejszy czas na ścieżkach CITY TRAIL w Warszawie – 17:15 – jest rekordem trasy kobiet. - Jestem trochę chora, także chciałam po prostu polecieć w określonym tempie - po 3:30/km. Nie wiedziałam, że rekord wynosił tylko 17:26. Jestem zadowolona ze startu. Jest dopiero grudzień. Dzisiejszy bieg pokazuje, że jestem na dobrej drodze – podsumowała krótko najszybsza zawodniczka niedzielnego biegu.

Drugą lokatę wywalczyła specjalistka od biegów górskich – Martyna Kantor (czas 18:03), a trzecie miejsce zajęła Anna Szyszka (18:17).

Kolejne zawody serii CITY TRAIL odbędą się już w 2018 roku: 21 stycznia, 18 lutego i 18 marca. Cykl Grand Prix CITY TRAIL oraz CITY TRAIL Junior są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.