Aktualności

My się zimy nie boimy!

My się zimy nie boimy!

-18 stopni wskazywały termometry, kiedy o świcie na polanie przy ulicy Papirusów w Lesie Młociny w Warszawie zaczęło powstawać nasze biegowe miasteczko. W ciągu kilku godzin temperatura wzrosła, ale nadal sięgała niemal 10 stopni poniżej zera. Mróz Was jednak nie wystraszył  - linię mety 5-kilometrowych zawodów minęło 556 osób, a w CITY TRAIL Junior wzięło udział 170 młodych biegaczy!

Zwycięzcą zawodów został Artur Jabłoński – najlepszy w edycji 2014/2015 w CITY TRAIL w Warszawie. Czas Artura to 15:45. - Praktycznie od samego początku do końca walka rozgrywała się między mną, a moimi kolegami – Łukaszem Oskierko i Piotrkiem Mielewczykiem. Biegliśmy ciągle razem i wiedziałem, że nie będzie łatwo na finiszu, ale na szczęście tak się złożyło, że to chyba ja miałem największą ochotę wygrać, bo po biegu koledzy przyznali, że… nie chciało im się finiszować – mówił na mecie zwycięzca zawodów. - Po piątkowym starcie (2 km w sztafecie 10k Parking Relay – właśnie z Łukaszem i Piotrkiem) praktycznie nie czułem żadnego zmęczenia. Biegło mi się nawet zaskakująco lekko - jestem jeszcze relatywnie „młody”, to szybko się regeneruję i nawet święta mi w tym biegu nie przeszkodziły, bo ostatnio ciągle na nie narzekam – czuję, że ponownie przybyło mi 1-2 kg.

Artur dodał, że podstawa w bieganiu podczas dużych mrozów to rozsądnie skomponowane ubranie, tak by czuć komfort termiczny – nie może być ani za zimno, ani za ciepło. Sam wystartował dzisiaj w ciepłej bluzie, długich getrach, dwóch parach rękawiczek, chuście na szuję i oczywiście w czapce.

Drugie miejsce w zawodach zajął wspomniany Piotr Mielewczyk – z czasem 15:50, a trzecie – Łukasz Oskierko – 15:53.

Wśród pań po raz trzeci w edycji zwyciężyła Angelika Mach. Czas Angeliki to 17:44. Drugie miejsce zajęła Izabela Parszczyńska – 17:47, a trzecie – Joanna Rybacka – 18:55.

Angelika Mach to liderka klasyfikacji generalnej i rekordzistka trasy. Po dzisiejszym biegu przyznała, że był to najtrudniejszy z dotychczasowych biegów CITY TRAIL, w których brała udział. – Na moje dzisiejsze samopoczucie wpływ miało zapewne kilka czynników: mróz, ciężkie warunki na trasie i to, że od kilku dni jestem przeziębiona, więc też lekko osłabiona. W dodatku – podobnie jak w przypadku poprzednich biegów – nie odpuszczałam treningów, wczoraj robiłam żwawe 18 km, a w całym tygodniu wyszło 130 km. Ten dzisiejszy start miał być kolejną, mocniejszą jednostką treningową, a ponieważ mróz przeszkadzał mi w szybkim bieganiu – trudno było rozkręcić nogi - biegłam nie zważając na wynik, ale kontrolując sytuację za mną i często się odwracając, tak by po prostu zwyciężyć. Mam nadzieję, że w następnym biegu będą zdecydowanie lepsze warunki, bo chciałabym jeszcze raz poprawić rekord trasy – podsumowała wielokrotna medalistka mistrzostw Polski.

Wśród startujących w dzisiejszych zawodach w Lesie Młociny była Anna Gzyra – aktorka, ambasadorka naszego cyklu. – To był niesamowity bieg! Nie ukrywam, że czułam lekki niepokój związany z temperaturą, która poprzedniego dnia oscylowała wokół -18, ale dzisiejsza pogoda była wspaniała to biegania! Cudowne słońce, przepięknie ośnieżony las, wydeptana ścieżka, ta energia biegaczy i … pobita życiówka! To efekt regularnych treningów - co w moim przypadku oznacza bieganie 3 razy w tygodniu, planu treningowego dopasowanego do indywidualnych potrzeb i dobrej diety. To wszystko razem gwarantuje mi nie tylko na trasie, ale i na scenie duże pokłady energii, sprawne ciało i czysty umysł. No i kilka kilogramów mniej – zachęca do aktywności aktorka.

W dzisiejszych zawodach nie zabrakło także znacznie młodszych zawodników – startujących w cyklu CITY TRAIL Junior. Co prawda frekwencja była niższa niż zazwyczaj, ale ci najbardziej wytrwali nie zrezygnowali ze startu. W pięciu kategoriach wiekowych wystartowało 170 młodych biegaczy.

Kolejne – piąte już zawody CITY TRAIL Warszawa odbędą się 5 lutego. Ostatni bieg w edycji zaplanowany jest na 12 marca. Wszystkie imprezy odbywają się na tej samej trasie – w Lesie Młociny. Zawodnicy, którzy ukończą co najmniej cztery z sześciu biegów otrzymają pamiątkowy medal, a najlepsi będą dodatkowo nagrodzeni. Podsumowanie cyklu będzie siódmą imprezą, o charakterze uroczystej gali.

WYNIKI dzisiejszych zawodów znajdują się TUTAJ. Pamiętajcie, że jeszcze dzisiaj na wydarzeniu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden Warszawa odbędzie się konkurs z pakietami startowymi na biegi Ultra Kamieńsk oraz Bieg Lwa.

fot. Karolina Krawczyk