Aktualności

Zamknięcie edycji w Trójmieście

Zamknięcie edycji w Trójmieście

10 kwietnia odbyła się dziewiąta ceremonia zakończenia naszego cyklu - w Trójmieście. W Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni ponad 300 biegaczy odebrało pamiątkowe medale. Zasłużone nagrody otrzymali najlepsi zawodnicy. A my opowiedzieliśmy o naszych planach na najbliższe miesiące.

Rekordową frekwencję w Trójmieście odnotowaliśmy podczas styczniowych zawodów, kiedy na gdyńskiej trasie w dzielnicy Mały Kack wystartowało 441 zawodników. W całym cyklu (w biegu głównym), który zakończył się 22 marca, wzięło udział  767 unikalnych uczestników, a  331 z nich zostało sklasyfikowanych, a to oznacza, że ukończyli co najmniej cztery z sześciu biegów. W porównaniu z poprzednią edycją średnia frekwencja wzrosła o 78 procent. Co cieszy - aż o 86 procent wzrosła liczba sklasyfikowanych kobiet.

Najlepszymi biegaczami we Trójmieście w edycji 2014/2015 zostali Kamila Lulińska i Oskar Przysiężny. Najlepsze wyniki Kamili to 20:41 w Gdyni i 20:49 w Gdańsku , Oskara – 16:37 w Gdyni i 17:01 w Gdańsku. - Poziom rywalizacji w CITY TRAIL Trójmiasto z roku na rok jest coraz wyższy. W tej edycji na starcie stawali czołowi zawodnicy z naszego regionu, wobec czego każdy bieg, w którym brałem udział był bardzo pasjonujący i wyrównany. Na uznanie w szczególności zasługuje postawa drugiego w kategorii generalnej - Michała Rolbieckiego, który w zasadzie przez cały cykl prezentował wysoką dyspozycję. Michał na każdym biegu deptał mi po piętach, więc aż do ostatniego biegu nie było wiadomo, kto zwycięży w całym cyklu. W pamięci szczególnie zapadnie mi styczniowy start w Gdyni, kiedy to wraz z Michałem prawie jednocześnie wpadliśmy na metę – udało mi się wygrać zaledwie o sekundę! Co ciekawe, uzyskany wtedy czas, pozwolił na ostateczne zwycięstwo „generalce”, bo obaj z Michałem uzyskaliśmy tyle samo punktów za zajmowane miejsca, a w takim wypadku o kolejności w klasyfikacji generalnej decyduje najszybszy czas uzyskany w całej edycji – zaznacza Oskar Przysiężny.

Kolejna edycja rusza w październiku. Na przełomie lipca i sierpnia zapraszamy na CITY TRAIL on Tour. - W dwa tygodnie odwiedzimy każdą z 10 lokalizacji, w których organizujemy cykl Grand Prix. Będzie okazja, by sprawdzić się na 5-kilometrowej trasie w letnich warunkach. Szczegółowe informacje opublikujemy wkrótce – informuje Piotr Książkiewicz, jeden z organizatorów CITY TRAIL.

Do zobaczenia!