Aktualności

Wartościowe wyniki w Gdyni

Wartościowe wyniki w Gdyni

Niedzielny bieg w Gdyni zamknął czwartą kolejkę naszego cyklu. W dobrych warunkach pierwsze zwycięstwo w sezonie odniósł Łukasz Kujawski. Wśród kobiet wygrała debiutująca na trójmiejskiej trasie CITY TRAIL – Monika Dubiella. Do mety biegu głównego dotarło 414 osób. W zawodach dla dzieci i młodzieży wzięło udział 112 biegaczy.

W dzisiejszym biegu nie startował zwycięzca trzech dotychczas rozegranych biegów w Trójmieście – Florian Pyszel. Jego nieobecność wykorzystał Łukasz Kujawski, który uzyskał bardzo dobry czas – 16:27. Drugie miejsce zajął Szymon Gumkowski (16:40), a trzeci był Krzysztof Żygenda (17:05).

Rywalizacja kobiet przebiegała pod dyktando niespełna 20-letniej zawodniczki, która debiutowała dzisiaj w CITY TRAIL Trójmiasto – Monika Dubiella uzyskała czas 19:14 i o ponad półtorej minuty wyprzedziła drugą na mecie – Marię Maj-Roksz (jej wynik to 20:45). Trzecią lokatę wywalczyła Adrianna Lipko (21:06).

- Biegło mi się dzisiaj dobrze, czułam, że nogi są świeże. Trochę obawiałam się jednej zawodniczki, więc zaryzykowałam od startu mocne tempo, bo uznałam, że tak będzie słusznie. Wszystkie zbiegi pokonałam naprawdę szybko, ale ostatni kilometr i te górki były dla mnie niespodzianką, prawie zmusiły mnie do przejścia do marszu. Co mogę powiedzieć – głowa jest najważniejsza – jak głowa odpowiednio pracowała, to nogi również – podkreśliła na mecie Monika Dubiella. – Dzisiejszy start był formą przetarcia się przed marcowymi mistrzostwami Polski w biegach przełajowych. W zawodach miała startować też Emilia Mikszuta – moja koleżanka, która biegła już w poprzednim biegu CITY TRAIL w Gdańsku, ale niestety ma problemy zdrowotne i tak się złożyło, że ostatecznie pobiegłam sama. Szkoda, bo pewnie byśmy rywalizowały i byłoby ciekawiej na trasie.

Warto dodać, że Monika biegała w listopadzie na wrocławskiej, zdecydowanie szybszej trasie CITY TRAIL, gdzie zajęła czwarte miejsce z czasem 18:13.

Nasze biegi w Trójmieście odbywają się na dwóch trasach poprowadzonych ścieżkami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego i Nadleśnictwa Gdańsk – w Gdańsku (okolice AWFiS) oraz w Gdyni (Mały Kack). Kolejny bieg jest zaplanowany na 1 marca w Gdańsku, a ostatnie zawody trwającej edycji odbędą się 22 marca – w Gdyni. Uroczyste podsumowanie sezonu będzie zorganizowane 31 marca. Tego dnia zostaną rozdane pamiątkowe medale dla wszystkich, którzy ukończą co najmniej 4 biegi, a także nagrody dla najszybszych biegaczy.

Pamiętajcie o naszym konkursie - do wygrania zestawy marki Salomon: torba i plecak.

Wyniki biegu głównego

Wyniki CITY TRAIL Junior

fot. Michał Rembacz/AM-STUDIO