Aktualności

To już siódmy rok w Trójmieście!

To już siódmy rok w Trójmieście!

W niedzielę, 7 października w Gdańsku rozpoczęliśmy siódmą edycję naszych zawodów w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym! Zwycięstwo odnieśli Daniel Formela i Ewelina Paprocka. Kolejna okazja do sprawdzenia się na przełajowej trasie – tym razem w Gdyni – już 4 listopada.

Nasze biegi odbywają się w Trójmieście od 2012 roku. Cykl jest podzielony na dwie lokalizacje – 3 biegi odbywają się w Gdańsku (w tym dzisiejszy), a trzy  Gdyni. Obie trasy liczą 5 km i są bardzo urozmaicone. Czas wspomnianego już zwycięzcy dzisiejszego biegu – Daniela Formeli to 17:30. Drugą lokatę Marcin Miszewski (17:37), a trzeci był Robert Sadowski (17:39). – Niedawno wróciłem do pracy zawodowej jako inżynier i to zajmuje mi znaczną część dnia. Mimo wszystko nie zrezygnowałem z ambicji sportowych, ale je zrewidowałem. Na ten moment skupiam się na bieganiu, a mój najbliższy cel to grudniowy maraton. Zamierzam też w końcu ukończyć cały cykl CITY TRAIL, bo dotychczas nigdy mi się to nie udało. Dzisiejszy wynik jest znacznie słabszy niż mój tutejszy rekord, ale cieszę się, że w końcu udało się wygrać. Dwa razy startowałem w Gdańsku i za każdym razem biegłem na rekord trasy, ale ostatecznie na finiszu ktoś mnie wyprzedzał, dlatego mam ogromną satysfakcję z tego zwycięstwa – podkreślił na mecie Daniel Formela, wicemistrz Europy w duathonie z 2015 roku.

Najszybszą z kobiet była zwyciężczyni poprzedniej edycji CITY TRAIL w Trójmieście - Ewelina Paprocka. Jej wynik to 19:44. Druga do mety dotarła Małgorzata Tuwalska (21:01), a trzecia była Zuzanna Głombiowska (22:15).

Wśród zawodników, którzy startowali w dzisiejszych zawodach była  Ewa Piotrowicz, która biegała w cyklu po raz pierwszy. – Znam te okolice, ale w CITY TRAIL dotąd nie startowałam. Stając na starcie zupełnie nie miałam wobec siebie oczekiwań. Udało się pobiec poniżej 25 minut, więc mam punkt wyjścia przed kolejnymi biegami – mówiła na mecie zawodniczka. – Uwielbiam bieganie po lesie. To zupełnie inny klimat niż zawody uliczne. Zdecydowanie preferuję naturalne ścieżki – dodała.

Linię mety dzisiejszego biegu minęło 348 osób. Dodatkowo w zawodach dla dzieci i młodzieży wzięło udział 105 młodych adeptów biegania. Najmłodsi mogli dzisiaj nie tylko pobiegać, ale także skorzystać z dodatkowych atrakcji – m.in. kursu pierwszej pomocy w wydaniu dla dzieci.

Kolejne zawody odbędą się: 4 listopada, 2 grudnia, 6 stycznia, 10 lutego i 10 marca. Po zakończeniu części sportowej zorganizowana będzie ceremonia kończąca cykl, podczas której wręczone zostaną pamiątkowe medale (dla wszystkich, którzy pobiegną w co najmniej czterech biegach) oraz nagrody dla najszybszych.

Wyniki biegu