Aktualności

Pożegnanie edycji w Trójmieście

Pożegnanie edycji w Trójmieście

Nasza trójmiejska lokalizacja wyróżnia się spośród innych faktem, że zawody rozgrywamy na dwóch trasach – w Gdańsku i w Gdyni. W tegorocznym tournée zakończeniowym Trójmiasto także jest wyjątkowe – za sprawą bardzo wzruszającego podziękowania, jakie mieliśmy okazję zobaczyć.

Zanim przejdziemy do klasycznego podsumowania wczorajszej uroczystości, w kilku zdaniach streścimy sytuację, która jest związana ze wspomnianymi podziękowaniami.

Po lutowym biegu w Gdańsku jeden z zawodników, który wybrał się na samotne rozbieganie po starcie (poza trasę naszego biegu), miał zawał. Całe szczęście tymi samymi ścieżkami pobiegł inny z biegaczy, który reanimował nieprzytomnego i - śmiało możemy powiedzieć - uratował Mu życie!

Obaj panowie ukończyli nasz cykl w Trójmieście i podczas ceremonii mieli okazję się spotkać, a my mieliśmy możliwość zobaczyć wzruszające podziękowania i sami podziękować Krzyśkowi Żygendzie, bo to On jest bohaterem tej historii.

Bardzo, ale to bardzo cieszymy się z zakończenia tej sytuacji i faktu, że Jacek Nawrocki jest z nami i powoli wraca do biegania. Mamy nadzieję, że już nigdy taki wypadek nie będzie miał miejsca na naszych imprezach, ale to dobra okazja, by zaapelować do Was o czujność, bo nawet niepozorna sytuacja może okazać się niebezpieczna i zaważyć na zdrowiu, a nawet życiu innej osoby.

Przechodząc do bardziej przyziemnych spraw, ceremonia, która odbyła się w środę, 4 kwietnia była przede wszystkim uroczystym wręczeniem medali – wywalczyli je zawodnicy, którzy wzięli udział w minimum czterech biegach. Nagrodziliśmy oczywiście najlepszych zawodników – w klasyfikacji generalnej oraz w kategoriach wiekowych.

W „generalce” nagrodzone panie to: Ewelina PaprockaMarta ŁagownikMaria Maj-RokszMałgorzata Tuwalska i Aleksandra Baranowska-Trzasko. Wśród mężczyzn najszybszymi okazali się: Łukasz KujawskiMateusz KaczmarekMichał CzapińskiFilip Janowski Damian Sławiński. Najlepszymi drużynami zostały pierwsze zespoły: Runnersi S7 Banino, Maja Team i Bike U Up.

Nagrody ufundowali nasi Partnerzy: marki SalomonSuuntoALE – Active Life Energy oraz Wydawnictwo Galaktyka.

W podsumowaniu nie może zabraknąć nieco statystyk. W sześciu biegach mieliśmy 722 unikalnych zawodników w biegu głównym (w tym 284 kobiet i 438 mężczyzn) oraz 180 CITY TRAIL Junior. Sklasyfikowane zostały 303 osoby (128 kobiet i 175 mężczyzn) oraz 85 dzieci. Sumując frekwencję wszystkich biegów, na ścieżkach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego biegało z nami 2061 dorosłych oraz 502 dzieci, a średnia frekwencja wyniosła 344 dorosłych i 84 dzieci. Najwyższą frekwencję w biegu głównym odnotowaliśmy w styczniu – 385 dorosłych. W CITY TRAIL Junior najliczniejszym był bieg październikowy, w którym wzięło udział i 119 dzieci.

Do zobaczenia za kilka miesięcy!

Biegi Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden oraz CITY TRAIL Junior są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

ZAJAWKA GALERII ZDJĘĆ

W jaki sposób odebrać medal poza galą?