Aktualności

Trójmiejskie zmagania CITY TRAIL w pięknej, zimowej aurze

Trójmiejskie zmagania CITY TRAIL w pięknej, zimowej aurze

Tak pięknych okoliczności życzymy sobie częściej! Trójmiejski Park Krajobrazowy pokryty śniegiem wygląda jak z bajki. Faktem jest jednak, że ścieżki TPK nie należały dzisiaj do najwygodniejszych dla biegaczy. Było bardzo ślisko, więc start w zawodach wymagał odpowiednio dobranego obuwia. W tych niełatwych warunkach zwycięstwo odnieśli Łukasz Kujawski i Monika Czapiewska.

Zwycięzca zawodów – Łukasz Kujawski ma na koncie już dwie wygrane i jedno drugie miejsce, jest zatem jednym z głównych pretendentów do zwycięstwa w klasyfikacji generalnej cyklu. Dzisiejszy czas Łukasza to 16:47.

- Ten bieg miał być najmocniejszym bodźcem treningowym w tym tygodniu i tak też się stało. Od początku narzuciłem swoje tempo i skupiłem się na walce z gdyńskimi „górami” i dużą warstwą śniegu, która na szczęście - dzięki kolcom - nie dała się tak bardzo we znaki. Trasa była też bardzo dobrze przygotowana biorąc pod uwagę aktualną pogodę. Solidnie się zmęczyłem i z tego jestem bardzo zadowolony. Drugie zwycięstwo z bezpieczną przewagą oraz aktualna dyspozycja bardzo mnie cieszą. Oby w zdrowiu udało się przetrenować kolejny cykl treningowy. Gratuluję wszystkim ukończenia tego bardzo wymagającego biegu. Do zobaczenia na kolejnych zawodach! – podsumował na mecie najlepszy zawodnik dzisiejszej imprezy, mistrz Polski na 5000m z 2011 roku – Łukasz Kujawski.

Drugie miejsce zajął Michał Czapiński (17:34), a trzecie Radosław Piotrowski (18:44).

- Dzisiaj było ślisko, w zasadzie cała trasa była utwardzona i wydeptana, tylko na jednym, krótkim fragmencie był sypki śnieg, ale jeśli ktoś miał kolce, czy buty z bieżnikiem to mógł swobodnie biec nawet na tej śliskiej nawierzchni. Słabszy wynik w porównaniu z poprzednim startem to oczywiście efekt trudniejszych warunków i zupełnie się tym nie martwię. Liczy się też trzecie miejsce, ponieważ aktualnie mam dwie trzecie lokaty i jedną czwartą, więc chciałbym powalczyć w klasyfikacji generalnej. Niestety dwa kolejne biegi pokrywają się z innymi startami, które mam w planach, ale mam nadzieję, że uda się je pogodzić, by ukończyć czwarty bieg – mówił po zawodach Radosław Piotrowski, drużynowy mistrz świata juniorów w biegach na orientację.

Wśród pań zwycięstwo odniosła – po raz drugi w tym sezonie – Monika Czapiewska, która na pokonanie trasy potrzebowała 20 minut i 2 sekundy. Monika - podobnie jak Łukasz Kujawski - ma na koncie dwa zwycięstwa i jedno drugie miejsce.

Drugą lokatę wywalczyła dzisiaj Monika Rolbiecka (20:12), a trzecia była Aleksandra Baranowska-Trzasko (21:04).

W dzisiejszych zawodach nie zabrakło także znacznie młodszych zawodników – startujących w cyklu CITY TRAIL Junior. W pięciu kategoriach wiekowych wzięło udział ponad 70 młodych sportowców. Biegi CITY TRAIL Junior są współfinansowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki

Kolejne – piąte już zawody CITY TRAIL Trójmiasto odbędą się 19 lutego. Ostatni bieg w edycji zaplanowany jest na 26 marca. Przypominamy, że imprezy odbywają się na zmianę na dwóch trasach – w Gdańsku i w Gdyni. Lutowa impreza będzie zorganizowana w Gdańsku, marcowa – w Gdyni. Zawodnicy, którzy ukończą co najmniej cztery z sześciu biegów otrzymają pamiątkowy medal, a najlepsi będą dodatkowo nagrodzeni. Podsumowanie cyklu będzie siódmą imprezą, o charakterze uroczystej gali.

Wyniki dzisiejszych zawodów znajdują się TUTAJ.

A jeszcze dzisiaj zapraszamy na wydarzenie CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden Trójmiasto, gdzie odbędzie się konkurs z pakietem startowym na Maraton Warszawski do wygrania.