Aktualności

Ultrawietrzny bieg w Trójmieście

Jesteśmy przyzwyczajeni do ekstremalnych warunków. Takimi na pewno można określić te, które towarzyszyły nam podczas niedzielnego (8.11) biegu w Gdyni. Zwycięzcą został - podobnie jak przed miesiącem - Oskar Przysiężny. Wśród pan triumfowała Magdalena Dias.

Oskar Przysiężny wygrał z czasem 17:10. Drugi był Michał Rolbiecki (17:17), a trzeci – Daniel Chuchała (17:18). Wynik najlepszej z pań - Magdaleny Dias – to 20:28. Drugie miejsce zajęła Maria Maj-Roksz (20:55), a trzecie – Magdalena Święcka (21:27).

Szóste miejsce w klasyfikacji generalnej zajął Filip Janowski (z czasem 18:25). Filip to najlepszy zawodnik poprzedniej edycji CITY TRAIL w Szczecinie. Brał udział także w październikowym biegu w Trójmieście, który odbył się w Gdańsku, a więc zna trzy najbardziej wymagające trasy CITY TRAIL. – Wydaje mi się, że właśnie w Gdyni  jest najciężej. Dodatkowo jest tutaj wyższy poziom – podkreśla Filip. - Nie oznacza to, że składam broń – nie odpuszczę rywalizacji o wygraną w trójmiejskiej edycji cyklu, mam bowiem zamiar biegać regularnie – podkreślił zawodnik reprezentujący LKS Olimpic Szczecin, od niedawna mieszkający w Trójmieście.

Wietrzna pogoda nie wystraszyła najmłodszych biegaczy. W pięciu kategoriach wiekowych wystartowało łącznie ponad 100 uczestników. Warto podkreślić, że również najmłodsi mają w CITY TRAIL w Trójmieście nie lada orzech do zgryzienia - trasa jest urozmaicona i nie pozwala dotrzeć do mety bez zadyszki.

Jeszcze dziś zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym na wydarzeniu Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden Trójmiasto na facebooku, w którym do wygrania będą karnety do klubu fitness Marlet.

Przypomnijmy, że w edycji odbędą się jeszcze cztery imprezy w Trójmieście. Najbliższa 6 grudnia w Gdańsku, a kolejne: 17 stycznia (Gdynia), 14 lutego (Gdańsk) i zakończenie – 13 marca (Gdynia). Aby zostać sklasyfikowanym, otrzymać pamiątkowy medal i walczyć o nagrody należy pobiec w co najmniej czterech biegach.

WYNIKI biegu główengo znajdują się TUTAJ.