Aktualności

Rekordowo w Szczecinie

Sprzyjająca biegaczom nawierzchnia przyniosła podczas ostatniego biegu edycji dwa rekordy trasy – wśród mężczyzn rekordowy wynik ustanowił Szymon Belgrau, a wśród kobiet – Monika Jackiewicz. To właśnie ta dwójka triumfuje także w klasyfikacji generalnej edycji 2018/2019. Przed nami jeszcze uroczyste podsumowanie sezonu, które odbędzie się 1 kwietnia.

Szymon Belgrau pokonał dzisiaj 5-kilometrową trasę w Puszczy Bukowej w czasie 16:07. Drugie miejsce zajął Artur Olejarz (16:24) - drugi również w generalce, a trzeci był Arkadiusz Minko (17:41) – trzeci także w końcowej klasyfikacji.

Wśród kobiet zwycięstwo odniosła Monika Jackiewicz, która wygrała dzisiaj 27. bieg CITY TRAIL! Czas Moniki to tym razem 19:08.

- Na co dzień trenuję sama. Dlatego start i bieg w grupie to dla mnie dobra forma treningu. Lubię biegać z kimś. A kobiety mają o tyle komfort, że zawsze mogą się „złapać” któregoś z mężczyzn. Biegi przełajowe nie są moją mocną stroną, ale wiem, że to dla mnie ważny element przygotowań do sezonu. Cały cykl CITY TRAIL można wpleść w treningi tak, by te starty przyniosły jak najlepszy efekt – mówiła po biegu najszybsza z kobiet. – Trasa w Szczecinie jest dla mnie wymagająca, ale muszę przyznać, że dzisiaj biegło mi się bardzo dobrze i to pomimo ciężkiego tygodnia – miałam aż cztery starty, w tym wczorajsze Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych. Nigdy nie miałam aż tylu biegów w tak krótkim czasie i na dodatek wszystkie w przełaju. Tym bardziej cieszę się z dzisiejszego rezultatu – podkreśliła.

Drugą lokatę wywalczyła dzisiaj Natalia Gulczyńska (19:30) – trzecia zawodniczka klasyfikacji końcowej, a trzecia była tym razem Isabella Kunn (20:50). W generalce drugie miejsce zajęła Paulina Grzegórzek, która dzisiaj nie startowała.

W biegu głównym uczestniczyło tym razem 561 zawodników. W zawodach dziecięco-młodzieżowych wystartowało ponad 180 młodych sportowców. Najliczniejszy bieg sezonu 2018/2019 w Szczecinie odbył się w październiku i przyciągnął 759 dorosłych oraz 243 uczestników cyklu CITY TRAIL Junior.

Zakończenie części sportowej cyklu to nie koniec edycji. Uroczyste podsumowanie sezonu, podczas którego wręczone zostaną pamiątkowe medale (dla wszystkich, którzy pobiegli w co najmniej czterech biegach) oraz nagrody dla najszybszych biegaczy odbędzie się 1 kwietnia w audytorium Centrum Dydaktyczno-Badawczego Nanotechnologii ZUT. Początek o godz. 18:00 (część poświęcona biegom dzieci i młodzieży), część dotycząca zawodów dla dorosłych – od godz. 19:00.