Aktualności

Szczecin: Artur Olejarz i Paulina Grzegórzek najlepsi

Szczecin: Artur Olejarz i Paulina Grzegórzek najlepsi

Urozmaicona trasa w Szczecinie po raz drugi przyciągnęła ponad 700 osób! Tym razem linię mety minęło 731 zawodników. Najszybszym okazał się - podobnie jak przed miesiącem - Artur Olejarz. Wsród kobiet triumfowała Paulina Grzegórzek, która wróciła do startów w naszym cyklu po kilkuletniej przerwie. 

Wynik Artura Olejarza to 16:23. – Dzisiejsze warunki były łatwiejsze niż przed miesiącem, kiedy mieliśmy na trasie sporo piasku, jednak nie ukrywam, że ten bieg był dla mnie dzisiaj ostatnim akcentem przed roztrenowaniem, więc chciałem po prostu wygrać, nie nastawiałem się na walkę o jak najlepszy wynik. Przez cały grudzień mam zamiar odpoczywać, więc najpewniej nie będę startował w kolejnym biegu – mówił po zawodach zwycięzca, najlepszy w dwóch sezonach CITY TRAIL w Szczecinie.

Jako drugi linię mety minął dzisiaj Michał Groberski (16:27), a trzeci był Szymon Belgrau (17:00).

Zwycięstwo wśród kobiet odniosła Paulina Grzegórzek – zwyciężczyni pierwszej edycji CITY TRAIL w Szczecinie. Jej czas to 19:40. – Biegłam dzisiaj pierwszy raz na zmodyfikowanej trasie. Nie uważam, żeby była szczególnie łatwiejsza, ale na pewno jest inna, dla mnie dzisiaj jeszcze nowa, więc czułam się mało komfortowo, bo nie wiedziałam, co mnie czeka – podkreśliła na mecie zawodniczka. – Nastawiam się na mocną rywalizację w tym sezonie i liczę na zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Aktualnie jestem w trakcie roztrenowania, więc sądzę, że jestem w stanie pobiec na tej trasie poniżej 19 minut – dodała.

Drugą lokatę wywalczyła dzisiaj Natalia Gulczyńska (19:53), a trzecia była Joanna Woźniak (20:27).

Tradycyjnie swoje zawody miały dzisiaj także dzieci. W pięciu kategoriach wiekowych wystartowało łącznie ponad 200 młodych adeptów biegania. Dodatkową atrakcją dla najmłodszych była Strefa Małego Biegacza przygotowana przez naszego Partnera Tytularnego - Nationale-Nederlanden.

Kolejne zawody odbędą się: 16 grudnia, 20 stycznia, 17 lutego i 24 marca. Po zakończeniu części sportowej zorganizowana będzie ceremonia kończąca cykl, podczas której wręczone zostaną pamiątkowe medale (dla wszystkich, którzy pobiegną w co najmniej czterech biegach) oraz nagrody dla najszybszych.

Wyniki biegu głównego

fot. Krystian Gąciarski