Aktualności

Szczecin w deszczu

Szczeciński bieg przypominał bardziej lany poniedziałek, niż zimowe zawody. Deszcz padał w zasadzie całą noc i poranek. Mimo to, w Puszczy Bukowej pojawiło się blisko 570 zawodników. Zwycięstwo odnieśli - można powiedzieć, że tradycyjnie już - Artur Olejarz i Monika Jackiewicz.

Artur Olejarz to najlepszy zawodnik poprzedniego sezonu i lider aktualnej edycji CITY TRAIL w Szczecinie. W niedzielę wygrał ze sporą przewagą, uzyskując czas 17:30. Medalista ubiegłorocznych mistrzostw Polski w biegach przełajowych podkreślił, że biegł zachowawczo. – Trasa była ciężka i nie chciałem ryzykować. Nie było warunków na ściganie – mówił Artur.

Drugie miejsce zajął Maciej Żołnowski (17:59), a trzecie – Szymon Karasiewicz (18:13).

Wśród kobiet zwyciężyła Monika Jackiewicz, która wygrała wszystkie tegoroczne biegi CITY TRAIL w Puszczy Bukowej. Jej wynik to 20:33. Drugą lokatę wywalczyła Sylwia Telatyńska (22:14), a trzecie miejsce zajęła Wioletta Murawska (23:08).

CITY TRAIL to nie tylko rywalizacja dla dorosłych, ale równie emocjonujące (a może nawet bardziej!) biegi dla dzieci i młodzieży. Emilia i Paweł to rodzice jednego z uczestników CITY TRAIL Junior. - Nasz synek od zawsze uwielbiał bieganie, więc kiedy dowiedzieliśmy się o cyklu, zapytaliśmy, czy chciałby wystartować w zawodach i pobiec do mety. Usłyszeliśmy radosne "Tak!" i od razu zgłosiliśmy Igiego do biegu. Myślę, że wybraliśmy idealną imprezę na pierwszy kontakt z bieganiem - piękne okoliczności przyrody w połączeniu z niesamowitą energią innych biegaczy - to czuć w powietrzu. Za każdym razem jest mnóstwo emocji! Nawet w bardzo zimne, czy deszczowe dni atmosfera jest gorąca, a syn z każdego biegu wraca zachwycony i nie może doczekać się kolejnych zawodów – opowiadają rodzice biegającego chłopca.

Cykl CITY TRAIL w edycji 2016/2017 potrwa w Szczecinie do 12 marca 2017. Najbliższe zawody są zaplanowane na 15 stycznia. Współorganizatorem szczecińskiego cyklu jest Stowarzyszenie Puszczyk Bukowy.