Aktualności

Czas na Szczecin!

Czas na Szczecin!

Nasz cykl w Szczecinie możemy organizować, dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Puszczyk Bukowy, ponieważ stała ekipa CITY TRAIL zawsze w dniu biegu nad Jeziorem Szmaragdowym jest w innym mieście :) Druga w tym sezonie okazja do spotkania się w Puszczy Bukowej będzie w najbliższą niedzielę (20 listopada). Internetowa rejestracja kończy się już dzisiaj (środa, 16 listopada).

Opłaty startowe

Koszt pojedynczego startu przy zapisie przez internet to 17,5zł. Jeśli zapisujecie się w dniu biegu opłata wzrasta do 25zł. W CITY TRAIL Junior wpisowe za jeden bieg to zawsze 5zł. Cały czas możecie zapłacić za karnet (aktualnie 5 biegów), w ramach którego w kwocie 80zł otrzymacie dodatkowo koszulkę marki Salomon. Karnety dla dzieci kosztują 20zł. Koszulki można zamówić dodatkowo i ich koszt to 25zł.

Połowa każdej opłaty startowej w CITY TRAIL Junior jest przekazywana na cele charytatywne. W drugiej serii biegów zbieramy dla małej Marty, o której więcej dowiecie się TUTAJ

Biuro zawodów

Pakiety startowe możecie odebrać w sobotę w Sklepie Run Expert  (ul. Małopolska 61), w godz. 11-15 oraz w niedzielę, w okolicy startu/mety biegu w godz. 8:30-10:30. 

Odbierając pakiet w sklepie będziecie mieć możliwość skorzystania z promocji: przy zakupie butów Salomon (z kolekcji nieprzecenionej) otrzymacie zimową czapkę za 1zł. Niezmiennie obowiązuje również bonus – przy zakupach za minimum 80zł otrzymacie rabat w wysokości wpisowego za pojedynczy bieg – 17,5zł.

Odbiór pakietu startowego w imieniu innej osoby będzie możliwy tylko dzień przed biegiem i po okazaniu OŚWIADCZENIA, którego wzór jest do pobrania TUTAJ. W dniu zawodów każdy będzie musiał zgłosić się do biura osobiście.

Trasa

Trasa w Szczecinie jest bardzo urozmaicona i dość wymagająca, zatem pamiętajcie, by dobrze rozłożyć siły. Start i meta są zlokalizowane w tym samym miejscu – na polanie w pobliżu ulicy Kopalnianej. Trasa jest oznaczona co kilometr.

Plan minutowy

Poniżej przedstawiamy szczegółowy plan na niedzielę (harmonogram dotyczy wszystkich biegów CITY TRAIL):

08:30 – otwarcie biura zawodów biegu głównego, biegów dziecięco-młodzieżowych oraz marszu Nordic Walking;
9:30 – start biegu dzieci kategorii D0/D1;
9:50 – start biegu dzieci kategoria D2;
10:10 – start biegów młodzieżowych kategorie D3 oraz D4;

10:30 – zamknięcie biura zawodów, koniec przyjmowania zgłoszeń;

11:00 – start biegu głównego Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden (5km);
ok. godz. 11:15 – pierwsi zawodnicy na mecie biegu;
11:45 – przewidywany czas ostatniego zawodnika na mecie biegu (nie ma limitu czasu).

Organizacja startu

Start biegu głównego będzie podzielony na 4 strefy:

- poniżej 22 minut,
- powyżej 22 minut,
- powyżej 25 minut,
- powyżej 28 minut.

Każdy z Was sam decyduje, w której strefie się ustawić. Jeśli wszyscy wystartują zgodnie ze swoimi możliwościami, na pewno będzie Wam się biegło komfortowo.

Strefy będą startować w odstępach czasowych. Oczywiście wszystkich prosimy o pojawienie się na starcie punktualnie - o 11:00. 

Parkingi

Na liście startowej jest ponad 850 osób, zatem niewykluczone, że będzie rekordowa frekwencja. Warto przyjechać nieco wcześniej, by bez nerwów zaparkować. Poniżej zamieszczamy mapy, na których znajdują się bezpłatne miejsca parkingowe (których liczba jest ograniczona) oraz dodatkowy – płatny parking przy Hotelu Panorama (dla ułatwienia zaznaczyliśmy ścieżkę, którą najłatwiej dotrzeć z parkingu do biura i na start - to dystans 1,4km). Jak zawsze zachęcamy do przybycia na zawody komunikacją miejską :)

Parkingi ogólnodostępne:

Dodatkowy (płatny) parking:

Po biegu

Mimo, że to tylko 5km, jak po każdym wysiłku warto uzupełnić starty energetyczne :) Po dotarciu na metę zapraszamy Was do bufetu, w którym będziecie mogli posilić się napojem węglowodanowym od Etixx-a oraz waflami Good Food o smaku karmelowym. Nie zabraknie oczywiście gorącej herbaty.

A wieczorem zachęcamy do śledzenia naszego facebook’owego wydarzenia, gdzie zorganizujemy konkurs, w którym nagrodami będą pakiety na nasze Imprezy Partnerskie.

CITY TRAIL Junior

Podczas każdego biegu CITY TRAIL swoje zawody mają dzieci i młodzież. Zawodnicy startujący w CITY TRAIL Junior są podzieleni na 5 kategorii wiekowych:

  • D0 – do 5 lat (2016 - 2011) - dystans ok. 300 m – zbiórka o godz. 9:30,
  • D1 – 6 – 7 lat (2010 - 2009) – dystans ok. 300 m – zbiórka o godz. 9:30,
  • D2 – 8 – 9 lat (2008 - 2007) – dystans ok. 600 m – zbiórka o godz. 9:50,
  • D3 – 10 – 12 lat (2006 - 2004) – dystans ok. 1 km – zbiórka o godz. 10:10,
  • D4 – 13 – 15 lat (2003 - 2001) – dystans ok. 2 km – zbiórka o godz. 10:10.

Zbiórki do wszystkich biegów dla dzieci i młodzieży odbywają się zawsze przy bramie startu/mety. Zawodnicy startujący w kategoriach D0, D1 i D2 biegają na ścieżce, która jest jednocześnie finiszem biegu głównego, natomiast poniżej zamieszczamy trasę biegów kat. D3 i D4:

Kalendarz biegów

Niedzielny bieg będzie dopiero drugim w edycji. Terminy kolejnych to:

11 grudnia 2016

15 stycznia 2017

5 lutego 2017

12 marca 2017

Podsumowanie edycji z wręczeniem pamiątkowych medali dla wszystkich, którzy ukończą co najmniej 4 biegi oraz nagród dla najlepszych zawodników odbędzie się w ciągu kilku tygodni od zakończenia części sportowej naszego cyklu.

Treningi

Wspólnie ze Sklepami Partnerskimi organizujemy dla Was treningi. Za nami już dwa spotkania poprowadzone przez Sklep Run Expert. Kolejne odbędzie się w czwartek, 1 grudnia, o godz. 19:00. Zbiórka w sklepie. Temat przewodni to skipy. Poniżej zamieszczamy plan naszych wszystkich treningów.

Przydatne linki

Na koniec podsuwamy kilka linków do treści, które mogą Was zainteresować:

Regulamin biegu głównego

Regulamin CITY TRAIL Junior

FAQ

Konkurs „Biegaj w CITY TRAIL i wygrywaj!”

Limitowane chusty CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden

Zgłoszenia do klasyfikacji drużynowej

Koszulki

Do zobaczenia!

fot. Jarosław Dulny, Piotr Krawczuk (Dulny Foto)