Aktualności

CITY TRAIL onTour na półmetku

Lublin, Warszawa, Olsztyn, Trójmiasto, Bydgoszcz – to miasta, w których biegaliśmy w ramach naszego letniego cyklu w pierwszym tygodniu. Łącznie w pięciu biegach wystartowało blisko 1400 osób i ponad 450 dzieci. Przed nami kolejne lokalizacje: Szczecin, Poznań, Wrocław, Katowice i Łódź.

Lublin

Wystartowaliśmy w Lublinie. Las Dąbrowa nad Zalewem Zemborzyckim to świetne miejsce do biegania. Trasa urozmaicona i wymagająca skupienia ze względu na różne utrudnienia. Tu korzeń, tam podbieg, tutaj zakręt, a zaraz za nim kałuża i tak przez całe 5km. W letniej edycji najlepszym okazał się Adam Świrgoń, który pokonał trasę w czasie 16:44. Wśród kobiet triumfowała Małgorzata Siembida z czasem 19:57. Bieg ukończyło 265 dorosłych i 60 dzieci.

Warszawa

Zawody w warszawskim Lesie Młocińskim przyciągnęły 395 dorosłych i 124 dzieci. Zawody wygrał Krzysztof Wasiewicz, który o sekundę poprawił rekord trasy. Od wtorku wynosi on 15:25. W rywalizacji kobiet najlepszą okazała się Weronika Zielińska - jej czas to 19:38.

Olsztyn

Bieg w Olsztynie odbył się na pętli wokół Jeziora Długiego. Piękna pogoda sprzyjała biegaczom, a najwięcej dał z siebie Mariusz Pawłowski, który z czasem 17:04 wygrał bieg. W rywalizacji kobiet jako pierwsza na mecie zameldowała się Aleksandra Lisowska (czas 18:23). Zawody przyciągnęły 206 dorosłych biegaczy i 85 dzieci.

Trójmiasto

Trójmiejski Park Krajobrazowy to cudowne miejsce dla biegaczy. Szczególnie tych niestroniących od podbiegów i wymagających tras. W letnich warunkach na naszej 5-kilometrowej pętli w Gdańsku zwyciężył Radek Piotrowski z czasem 17:55. Pierwszą wśród kobiet była Elżbieta Tuwalska (21:19). Linię mety minęły 162 osoby i 44 dzieci.

Bydgoszcz

Pierwszy tydzień naszego letniego cyklu zakończyliśmy w Bydgoszczy. Na ścieżkach w Myślęcinku pojawiło się 346 biegaczy oraz 144 dzieci. Zwyciężył Paweł Ochal ze świetnym czasem 15:19, a wśród kobiet - Aleksandra Brzezińska - 16:55.

Przypominamy, że wszelkie informacje, relacje, galerie zdjęć oraz zapisy do biegów CITY TRAIL onTour znajdują się na stronie www.ontour.citytrail.pl. Elektroniczne zapisy do każdej z imprez kończymy zawsze na 4 dni przed biegiem, ale jeśli nie zdążyliście zarejestrować się do biegu przez internet, zawsze możecie to zrobić w dniu zawodów. Do zobaczenia!