Aktualności

W Szczecinie bez liderów klasyfikacji generalnej

W Szczecinie bez liderów klasyfikacji generalnej

Szósty bieg w Szczecinie odbył się bez najlepszych biegaczy w edycji. Pod ich nieobecność ze zwycięstwa cieszyli się Nikolina Szurgocińska i Dariusz Saniewski. W kończących edycję zawodach wystartowało 359 osób.

Zwyciężczyni dzisiejszych zawodów – Nikolina Szurgocińska to trzecia zawodniczka klasyfikacji generalnej. Jej dzisiejszy wynik – 21:16 – jest najlepszym, jaki osiągnęła na 5-kilometrowej trasie w Puszczy Bukowej. Zwycięstwo w klasyfikacji generalnej już w styczniu zapewniła sobie nieobecna dzisiaj – Monika Jackiewicz. Drugie miejsce w "generalce" zajęła Alicja Mińczuk, która również dzisiaj nie startowała. – Mam 17-miesięcznego syna i dopiero niedawno wróciłam do biegania po dwuletniej przerwie. To oczywiście ma znaczenie i wierzę, że za rok będzie o wiele lepiej, bo będę lepiej przygotowana. Poza tym trenuję aktualnie do maratonu w Dębnie, stąd nie mam szybkości na takie krótkie dystanse – podkreśliła po zawodach zwyciężczyni dzisiejszego biegu – Nikolina Szurgocińska.

Pierwszy na mecie dzisiejszego biegu – Dariusz Saniewski uzyskał czas 18:12. Zawodnik UKL "Ósemka" Police jest siódmym w klasyfikacji generalnej. Zwyciężył Artur Olejarz, drugie miejsce zajął Krzysztof Sawicki, a trzecie – Maciej Żołnowski. Wszyscy trzej już przed dzisiejszym biegiem byli pewni swoich miejsc i nie startowali w ostatnich zawodach.

Oficjalna uroczystość rozdania nagród i medali cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w Szczecinie odbędzie się 29 marca, o godz. 18:30 w Centrum Dydaktyczno-Badawczym Nanotechnologii ZUT. Sklasyfikowanych w biegu głównym jest 421 osób.

Jeszcze dziś zapraszamy na wydarzenie Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden Szczecin, gdzie będą do wygrania karnety do klubu Sportfit Ekko Squash & Fitness Szczecin.

fot. Piotr Krawczuk