Aktualności

Niedziela w Szczecinie również rekordowa!

Niedziela w Szczecinie również rekordowa!

Co to był z dzień! Niedziela, 18 października to dwa biegi CITY TRAIL - w Warszawie i Szczecinie. Oba miasta zainaugurowały sezon z rekordami. W Szczecinie ustanowiliśmy rekord frekwencji: 490 osób oraz dwa rekordy trasy.

Zawodnicy startowali na trasie, którą znają z poprzednich edycji - prowadzącą ścieżkami Puszczy Bukowej. Najlepszym na 5-kilometrowej trasie okazał się Artur Olejarz. Jego wynik 16:16 – jest lepszy od dotychczasowego rekordu trasy o 50 sekund! – Super bieg, świetna trasa. Mówią, że najbardziej wymagająca spośród wszystkich tras CITY TRAIL w Polsce i przyznam, że nie jest to bieg przełajowy a górski. Początek pobiegłem zachowawczo, ponieważ startowałem na tej trasie pierwszy raz, a poza tym testowałem nowe buty. Nie jestem też aktualnie w mocnym treningu. Z tych względów nie nastawiałem się na wyjątkowo dobry czas – mówił po zawodach zwycięzca. - Po zawodach słyszałem od biegaczy, że nikt się nie spodziewał, że można na tej trasie pobiec tak szybko i to w swoim pierwszym starcie, więc mogę być zadowolony – dodał Artur.

Również wśród pań udało się znacznie poprawić rekord trasy. Dokonała tego Monika Jackiewicz – zwyciężczyni poprzedniej edycji CITY TRAIL w Olsztynie, a prywatnie dziewczyna Artura Olejarza. Czas Moniki – 19:35 jest o 37 sekund lepszy od poprzedniego rekordy trasy.

Bez zmian w edycji 2015/2016 podczas każdego biegu CITY TRAIL rozgrywane są także zawody dla dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior. Podobnie było w niedzielę – młodzi sportowcy rywalizowali na czterech dystansach – od 300m do 2km.

Pierwszy w edycji bieg w Szczecinie był też okazją do przedstawienia sponsora tytularnego całego ogólnopolskiego cyku – marki Nationale-Nederlanden, która od lat wspiera prozdrowotne inicjatywy sportowe.

CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to cykl sześciu biegów. Aby zostać sklasyfikowanym, walczyć o nagrody i dostać pamiątkowy medal należy pobiec w minimum czterech. Kolejne biegi w Szczecinie: 22 listopada, 20 grudnia, 17 stycznia, 21 lutego, 20 marca.

fot. Piotr Krawczuk