Aktualności

Poznań: ponad 1000 biegaczy nad Rusałką

Poznań: ponad 1000 biegaczy nad Rusałką

Czwarte zawody Grand Prix Poznań CITY TRAIL przyniosły zwycięstwo Sebastiana Nowickiego i Agnieszki Janasiak. Sebastian ma już na koncie trzy wygrane, Agnieszka była najlepszą zawodniczką podczas wszystkich dotychczas rozegranych biegów, stąd zwycięstwo w klasyfikacji generalnej ma już w kieszeni.

Wynik Sebastiana to 15:30. Agnieszka pokonała 5-kilometrową trasę w świetnym czasie - 17:45. Linię mety sobotniego biegu minęło 1017 zawodników.

Cykl biegów przełajowych w formule Grand Prix odbywa się nad Rusałką od stycznia 2010 roku. Choć nazwa naszej imprezy ewoluowała, zasady rozgrywania biegów są niemal identyczne. Jednym z kilku zawodników, którzy nie opuścili żadnego biegu jest Piotr Kotkowski. O imprezie usłyszał w radiu, choć jak przyznaje – jego pamięć nie sięga zbyt daleko i wielu szczegółów dotyczących zawodów sprzed kilku lat nie pamięta. – Pierwsza edycja kojarzy mi się ze śniegiem, którego teraz jest jak na lekarstwo – mówi Piotr. – Sam nie wiem, kiedy tam bardzo wkręciłem się w te zawody. Chyba po drugim sezonie spostrzegłem, że mam ukończone wszystkie biegi. Co ciekawe, z roku na rok coraz bardziej się niecierpliwię przed opublikowaniem terminów cyklu. Przez te kilka lat zżyłem się z uczestnikami, z trasą, która od pięciu lat jest w 99 procentach niezmieniona. Nie ukrywam, że od drugiej edycji w grę wchodzi też nutka rywalizacji – z samym sobą i z innymi zawodnikami. To dodaje motywacji – opowiada Piotr.

Cykl CITY TRAIL to od początku także zawody dla dzieci i młodzieży. Młodsi biegacze startują na dystansach od 300 metrów do 3 km i są podzieleni na pięć kategorii wiekowych. CITY TRAIL Junior co miesiąc gromadzi w Poznaniu około 200 zawodników.

Kolejne zawody już za 2 tygodnie - 7 lutego. A jeszcze dziś zapraszamy na wydarzenie Grand Prix Poznań CITY TRAIL, gdzie planujemy konkurs z karnetami do Red Fitness.

WYNIKI biegu główengo znajdziecie TUTAJ