Aktualności

Sebastian Nowicki i Agnieszka Janasiak niepokonani w Poznaniu

Sebastian Nowicki i Agnieszka Janasiak niepokonani w Poznaniu

Sebastian Nowicki (SklepBiegacza.pl) i Agnieszka Janasiak (Red Fitness/Aga Run) najlepsi podczas trzeciego biegu Grand Prix Poznań CITY TRAIL. Mimo bardzo silnego wiatru linię mety sobotniego biegu nad Rusałką minęło 960 biegaczy.

Wynik Sebastiana to 15:18. Jako drugi linię mety minął Marcin Fehlau (Świat Biegacza) – 15:57. Trzeci był Bartosz Majorczyk (HÓLIQANS Karczewo) - 16:07. Agnieszka Janasiak pokonała 5-kilometrową trasę w 18:02. Drugie miejsce zajęła Milena Anus (SklepBiegacza.pl) – 19:45, a trzecie – Ewelina Matuła (Night Runners) – 19:51.

Trudne warunki nie odstraszyły pań. Linię mety minęło 325 kobiet. – Wiatr w zasadzie nie przeszkadzał, najgorsze było błoto na trasie – ocenia Beata Łącka, jedna z zawodniczek biorących udział w biegu. – Biegam dopiero od dwóch miesięcy. Nie ukrywam, że motywacją do biegania była chęć poprawienia figury. Dzisiejsze zawody były moim drugim startem – dodaje. W CITY TRAIL startuje także mąż Beaty, a jej 12-letni syn biega w zawodach dla dzieci i młodzieży CITY TRAIL Junior. – Spodobało mu się i na pewno pobiegnie minimum cztery razy, bo bardzo liczy na medal za ukończenie cyklu – podkreśla Beata.

Przypomnijmy, że cykl Grand Prix CITY TRAIL składa się z sześciu biegów. Aby zostać sklasyfikowanym i walczyć o nagrody oraz dostać pamiątkowy medal, trzeba wystartować w minimum czterech. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby startować w pojedynczych biegach. Terminy kolejnych imprez w Poznaniu to: 24 stycznia, 7 lutego, 7 marca.

Jeszcze dziś na wydarzeniu Grand Prix Poznań CITY TRAIL na facebooku odbędzie się konkurs organizowany wspólnie z klubem Red Fitness.

WYNIKI sobotniego biegu znajdziecie TUTAJ.

fot. Piotr Dymus