Aktualności

Poznań ma szczęście do pogody!

Poznań ma szczęście do pogody!

W wielu miejscach w Polsce zima trwa w najlepsze, tymczasem podczas 4. zawodów Grand Prix Poznań zBiegiemNatury temperatura zdecydowanie zimowej nie przypominała. Nie zabrakło także promieni słońca, które skutecznie ogrzewały biegaczy po zawodach, kiedy raczyli się tradycyjnymi drożdżówkami i gorącą herbatą.

Zwycięzcą – po raz trzeci w edycji – został Sebastian Nowicki. Maciej Muślewski – jego największy rywal przyznał, że bardzo trudno będzie pokonać Sebastiana w klasyfikacji generalnej, ale na pewno będzie dawał z siebie wszystko podczas dwóch ostatnich biegów. – Matematyczne szanse na wygraną z Sebastianem jeszcze mam, bo dzielą nas tylko 2 punkty. Jednak na pytanie, czy to realne muszę odpowiedzieć, że będzie ciężko – mówił po biegu Maciej Muślewski – zwycięzca poprzedniej edycji Grand Prix Poznań zBiegiemNatury.

Czy Sebastian jest w stanie pobić rekord trasy Maćka, a więc znacznie „złamać” granicę 15 minut? – Sebastian zrobił naprawdę duży postęp w tym roku. Jego główne cele to MP na 10, 5 i 3 000 metrów na bieżni, a zawody zBiegiemNatury traktuje jako mocniejsze akcenty treningowe, ale jeśli trafiłby na dobre warunki atmosferyczne, a do tego miał kogoś, z kim mógłby się ścigać, myślę że jest w stanie podczas ostatnich – marcowych zawodów „zakręcić się” w okolicy rekordu – Elżbieta Cieślicka, trenerka Sebastiana Nowickiego.

Cieszy wysoki poziom zawodników startujących w cyklu, ale w tym miejscu należy podkreślić, że zdecydowana większość biegaczy biorących udział w naszych zawodach to osoby, dla których bieganie jest czystą rekreacją. – Biegałam dzisiaj drugi raz w tej edycji. Niestety nie udało się uczestniczyć we wszystkich zawodach, bo musimy „wymieniać” się z mężem, tak aby ktoś mógł opiekować się dzieckiem. Na co dzień też mamy podobnie – biegamy na przemian np. ja w dni parzyste, a mąż nieparzyste – mówiła po biegu Ewa Rabsch-Surmacz, jedna z uczestniczek sobotnich zawodów.

Przed biegiem głównym tradycyjnie odbyły się biegi dzieci i młodzieży pod hasłem „Dzieciaki zBiegiemNatury” na czterech dystansach – od 300 do 3 000 metrów. Partnerem cyklu dla młodszych biegaczy są firma Amway Polska i marka NUTRILITE™.

Kolejne zawody w Poznaniu już 22. lutego. Z kolei jeszcze dziś na wydarzeniu Grand Prix Poznań zBiegiemNatury na Facebooku odbędzie się konkurs, organizowany wspólnie z klubem Red-fitness.