Aktualności

Blisko 1000 uczestników Grand Prix Poznań zBiegiemNatury!

Blisko 1000 uczestników Grand Prix Poznań zBiegiemNatury!

Tego można było się spodziewać – po liczbie zapisanych uczestników widzieliśmy, że podczas pierwszych w tegorocznej edycji zawodów z cyklu Grand Prix Poznań zBiegiemNatury padnie niezaprzeczalny rekord frekwencji. Tak też się stało, za co wszystkim przybyłym nad Rusałkę dziękujemy!

Wygląda na to, że Poznań, gdzie już od pięciu lat organizujemy cykl zawodów – najpierw Grand Prix Poznania w biegach przełajowych, a od dwóch lat pod hasłem Grand Prix zBiegiemNatury – jeszcze długo pozostanie liderem ogólnopolskiego cyklu.

W sobotnich (2.11) zawodach - pierwszych w edycji 2013/2014 - wygrał zwycięzca poprzedniej edycji – Maciej Muślewski. Jego wynik to 15:43. – Faworytem poczułem się dopiero dwa metry przed metą, kiedy wiedziałem, że nikt ze mną już nie wygra – powiedział tuż po biegu Maciek. – Z drugiej strony teren nad Rusałką znam jak własną kieszeń. Biegam tutaj ok. 300 dni w roku, więc w zasadzie głupio byłoby tutaj przegrać.

Wśród pań najszybciej 5-kilometrową trasę pokonała Magdalena Lewandowska z czasem 19:14.

Wśród blisko 800 biegaczy sporą część stanowiły osoby, które po raz pierwszy wzięły udział w zawodach GP zBiegiemNatury. – Dowiedziałam się o imprezie od kolegi, z którym często biegam. Razem postanowiliśmy zadebiutować w cyklu. Jestem przekonana, że to nie był nasz ostatni start nad Rusałką – powiedziała Michalina Liczbańska, jedna z uczestniczek.

Rekordowa liczba uczestników wystartowała także w biegach dzieci i młodzieży. W pięciu kategoriach wiekowych rywalizowało około 200 młodych biegaczy!

Mamy nadzieję, że wprowadzone zmiany – przede wszystkim otwarcie biura zawodów już w piątek dzień przed biegiem oraz strefy startowe - pozytywnie wpłynęły na organizację imprezy, co zaowocuje kolejnymi rekordami frekwencji nad Rusałką.

Karnety do klubu Red-fitness wygrali: Tomasz Michałowicz, Tomasz Zagozda, Agnieszka Wandel i Magdalena Świerzowska. Gratulujemy! :)

Kolejny bieg w Poznaniu odbędzie się 30 listopada. Zapisy trwają! :)