Aktualności

Jedenasta edycja biegów nad poznańską Rusałką ruszyła!

Jedenasta edycja biegów nad poznańską Rusałką ruszyła!

12 października rozpoczął się jedenasty sezon naszych biegów nad Jeziorem Rusałka. Przypomnijmy - od 2012 roku nasz cykl ma formułę ogólnopolską, a od 2015 roku odbywa się pod nazwą CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Warunki podczas dzisiejszych zawodów sprzyjały, choć osiąganie życiowych wyników utrudniał silny wiatr. Zwycięstwo odnieśli Sebastian Nowicki i Malwina Misjan.

Sebastian Nowicki to najlepszy zawodnik CITY TRAIL w Poznaniu w edycjach 2013/2014 i 2014/2015. Po kilkuletniej przerwie powrócił na ścieżki nad Jeziorem Rusałka – jak się okazało – z doskonałym rezultatem. Jego dzisiejszy wynik to 15:19.

- Moim celem w tym roku było w końcu zobaczyć 14 minut na zegarze w biegu na 5 km. Cel osiągnąłem w Warszawie - pod koniec września pobiegłem 14:55 – celowałem z formą właśnie w te zawody. Nie przypuszczałem, że uda mi się utrzymać wysoką dyspozycję do dzisiejszego biegu, dlatego jestem zadowolony. To jest jeden z moich lepszych wyników na tej trasie, osiągnięty na dużej świeżości – nie czuję się zmęczony tym startem – mówił tuż po zawodach Sebastian Nowicki. Mam sentyment do biegów nad Rusałką, bo startowałem tutaj jeszcze jako dzieciak – w 2010 roku. Będę na pewno na kolejnych biegach, uwielbiam to miejsce, a z punktu widzenia treningowego to niesamowita podbudowa w cyklu przygotowań do startów wiosennych.

Drugie miejsce wywalczył dzisiaj zwycięzca poprzedniego sezonu CITY TRAIL w Poznaniu – Łukasz Nowak (czas 15:27), a trzeci był Krzysztof Stefanowicz – trzeci w minionym sezonie w poznańskiej odsłonie naszego cyklu (wynik 15:30).

Najlepsza z zawodniczek dzisiejszego biegu – Malwina Misjan jest rekordzistką poznańskiej trasy. Dzisiaj nie miała sobie równych – dobiegła do mety w czasie 18:10 – ponad minutę przed drugą na mecie Hanną Jaraszkiewicz (czas 19:21). Trzecią lokatę wywalczyła Karolina Klupczyńska (wynik 19:26).

Linię mety minęło 865 biegaczy. W zawodach dla dzieci i młodzieży, które są nieodłączną częścią cyklu wzięło udział 348 młodych sportowców.  

Kolejny bieg w Poznaniu jest zaplanowany na 30 listopada, a następne: 21 grudnia, 18 stycznia, 22 lutego, 28 marca. Zawody w Poznaniu odbywają się na pętli poprowadzonej ścieżkami nad Jeziorem Rusałka. Meta i biegowe miasteczko są zlokalizowane w pobliżu plaży miejskiej i restauracji „Rusałka”. Start znajduje się w okolicy parkingu przy ul. św. Wawrzyńca.

Pamiętajcie o naszym konkursie - do wygrania zestawy marki Salomon: torba i plecak.

Wyniki biegu głównego

fot. Andrzej Olszanowski