Aktualności

Błotnisty początek czwartej kolejki

Błotnisty początek czwartej kolejki

Drugą część edycji rozpoczęliśmy w Poznaniu. Tym razem zawodnicy mieli niełatwe warunki – deszczowa aura zrobiła swoje – ścieżki nad Rusałką w dużej mierze były śliskie i błotniste. Z możliwości sprawdzenia się w takich okolicznościach skorzystało niemal 700 osób. Zwycięstwo odnieśli Malwina Misjan oraz Krzysztof Hadas.

Malwina Misjan nie ma sobie równych w trwającej edycji. Startowała cztery razy i cztery razy odniosła miażdżące zwycięstwo. Przed miesiącem ustanowiła fantastyczny rekord trasy – 16:53. W dzisiejszym biegu uzyskała czas 17:32 i mimo, że do końca edycji pozostały jeszcze dwa biegi, zawodniczka z Gorzowa Wielkopolskiego jest już pewna wygranej w klasyfikacji końcowej cyklu. Drugie miejsce zajęła dziś Oliwia Wawrzyniak (17:55), a trzecia była Alicja Radziej (19:17).

Wśród mężczyzn po raz pierwszy w sezonie wygrał Krzysztof Hadas, z czasem 15:29. Drugą lokatę wywalczył zwycięzca trzech poprzednich biegów - Łukasz Nowak (15:34), który tym samym zapewnił sobie triumf w klasyfikacji generalnej cyklu. Trzeci był Mateusz Goleniewski (15:42).

W dzisiejszych zawodach wzięła udział rekordzistka Polski w maratonie, wielokrotna medalistka krajowych mistrzostw, olimpijka z Atlanty i Aten – Małgorzata Sobańska.

- Znam te ścieżki doskonale, wielu moich znajomych tutaj startuje, więc było mi bardzo miło wrócić tutaj, nad Rusałkę - podkreśliła na mecie Małgorzata Sobańska. - 7 lat temu zakończyłam karierę biegową, a od pewnego czasu zajęłam się zawodowo czymś zupełnie innym niż sport, więc nie biegam regularnie. To też powód mojego dzisiejszego całkiem sporego zmęczenia. Nie jest łatwo o motywację, kiedy ma się świadomość, że poziom sprzed lat jest totalnie nieosiągalny, ale planuję wrócić do systematycznego treningu. Przełaje były dla mnie bardzo ważnym środkiem treningowym. Mimo iż, nie lubiłam takich warunków, jakie mamy dzisiaj, starty w terenie zawsze dobrze wpływały na moją formę, podbijały mnie na wyższy poziom. 5 km to bardzo dobry dystans. Z jednej strony to fajna forma treningu dla zaawansowanych zawodników, a z drugiej możliwość sprawdzenia swoich sił dla tych początkujących.

Tradycyjnie już, zanim na starcie stanęli dorośli, swoje zawody mieli uczestnicy CITY TRAIL Junior. W pięciu kategoriach wiekowych wystartowało 208 młodych sportowców.

Kolejne zawody nad Rusałką odbędą się 2 lutego. Zakończenie części sportowej cyklu jest zaplanowane na 2 marca. Uroczyste podsumowanie sezonu, podczas którego wręczone zostaną pamiątkowe medale (dla wszystkich, którzy pobiegną w co najmniej czterech biegach) oraz nagrody dla najszybszych biegaczy, odbędzie się w połowie marca.

WYNIKI BIEGU GŁÓWNEGO

AKTYWACJA APLIKACJI PIC2GO - BEZPŁATNE ZDJĘCIA PROSTO NA FACEBOOKA

fot. Kasia Goździewska