Aktualności

To już dziewięć lat w Poznaniu!

To już dziewięć lat w Poznaniu!

Powtarzamy to często, ale o korzeniach się nie zapomina! To nad poznańską Rusałką rozpoczęliśmy naszą działalność i dlatego Poznań jest dla nas wyjątkową lokalizacją. Niezwykle miło było podsumować nasz dziewiąty sezon! Dziękujemy za obecność podczas gali i do zobaczenia za kilka miesięcy!

Ceremonia, która odbyła się we wtorek, 10 kwietnia była przede wszystkim uroczystym wręczeniem medali – wywalczyli je zawodnicy, którzy wzięli udział w minimum czterech biegach. Nagrodziliśmy oczywiście najlepszych zawodników – w klasyfikacji generalnej oraz w kategoriach wiekowych.

W „generalce” nagrodzone panie to: Malwina DymekAgnieszka StachowiakPatrycja TalarJadwiga Wyrwińska i Katarzyna Kołaczkowska-Szcześniak. Wśród mężczyzn najszybszymi okazali się: Szymon BelgrauMarcin Kęsy, Roch GoszczyńskiPaweł Gorzelańczyk Wiktor Maćkowiak. Najlepszymi drużynami zostały zespoły: Manufakturamieszkan.com I, Sklep Biegacza I, Danflor Team.

Wręczyliśmy także nagrodę specjalną – Przyjaciel Biegaczy - dla Zofii Wawrzyniak, który od lat zaraża bieganiem kobiety w całej Polsce, a także nagrodę za zwycięstwo w Plebiscycie CITY TRAIL na Najlepszego Biegacza 2017 roku - dla Nikodema Dworczaka.

Nagrody ufundowali nasi Partnerzy: marki SalomonSuuntoALE – Active Life Energy oraz Wydawnictwo Galaktyka. Upominki przekazał także nasz Sponsor Tytularny - Nationale-Nederlanden, a dodatkową nagrodę w Plebiscycie zapewnił Hotel Długi Targ w Gdańsku.

W podsumowaniu nie może zabraknąć nieco statystyk. W sześciu biegach mieliśmy 1643 unikalnych zawodników w biegu głównym (w tym 600 kobiet i 1043 mężczyzn) oraz 571 CITY TRAIL Junior. Sklasyfikowanych zostało 870 osób (314 kobiet i 556 mężczyzn) oraz 255 dzieci. Sumując frekwencję wszystkich biegów, nad Jeziorem Rusałka pojawiło się 5271 dorosłych oraz 1649 dzieci, a średnia frekwencja wyniosła 879 dorosłych i 275 dzieci. Najwyższą frekwencję w odnotowaliśmy w październiku – 1051 dorosłych oraz 380 dzieci.

Do zobaczenia za kilka miesięcy!

Biegi Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden oraz CITY TRAIL Junior są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

ZAJAWKA GALERII ZDJĘĆ (fot. Tomasz Szwajkowski)

W jaki sposób odebrać medal poza galą?