Aktualności

Piąty bieg w Poznaniu już w sobotę

Piąty bieg w Poznaniu już w sobotę

W sobotę, 24 lutego czas na nasze piąte spotkanie nad poznańską Rusałką! Czy lutowe warunki pozwolą na osiągnięcie wartościowych rezultatów? Sprawdzimy już za kilka dni, tymczasem przypominamy, że elektroniczna rejestracja do biegu potrwa do końca dnia we wtorek, 20 lutego.

Część z Was ma już na koncie cztery biegi, a więc medal ma w kieszeni. Jest jednak wiele osób, które dopiero w piątej i szóstej kolejce wywalczą pamiątkowy „krążek”. Trzymamy kciuki, by nic Wam nie przeszkodziło!

Przypominamy też, że nie zamknęliśmy się na nowych uczestników – mimo, że nie ma już szansy na medal, każdy może do nas dołączyć, by przekonać się do regularnego biegania w kolejnej edycji!

CEREMONIA ZAKOŃCZENIA

Co prawda mamy dopiero połowę lutego, ale znamy już termin gali podsumowującej edycję. Rozdanie medali i nagród odbędzie się 10 kwietnia, o godz. 18:00 - CITY TRAIL Junior i o 19:00 – bieg główny, w auli Centrum Kongresowo-Dydaktycznego Uniwersytetu Medycznego.

ZAPISY I OPŁATY

W naszych biegach rejestracja jest możliwa na dwa sposoby – przez internet (do końca dnia we wtorek, 20 lutego) – opłata startowa to 20 zł. Druga możliwość to zapis w dniu imprezy, w biurze zawodów – opłata startowa wzrasta do 29 zł.

W CITY TRAIL Junior opłata startowa to zawsze 5 zł, z czego połowę przekazujemy na rzecz Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

PLAN MINUTOWY

Harmonogram naszych biegów jest identyczny w każdym z miast:

8:30 – otwarcie biura zawodów

9:30 – zbiórka do biegów CITY TRAIL Junior – kat. D0 (do 5 lat) i D1 (6-7 lat) – dystans ok. 300 m

9:50 - zbiórka do biegów CITY TRAIL Junior – kat. D2 (8-9 lat) dystans ok. 600 m

10:10 - zbiórka do biegów CITY TRAIL Junior – kat. D3 (10-12 lat) – dystans ok. 1 km i D4 (13-15 lat) – dystans ok. 2 km

10:45 - wspólna rozgrzewka z klubem Remplus - lokalnym Partnerem CITY TRAIL Poznań

11:00 – start biegu głównego na 5 km

TRASA

Trasa nad Jeziorem Rusałka jest płaska, w całym cyklu jest jedną z najszybszych :) Trasa będzie wyznaczona pomarańczowymi taśmami z napisem CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Poglądowa mapa jest dostępna w zakładce TRASA.

BIURO ZAWODÓW

Biuro zawodów będzie działać tylko w dniu imprezy w godz. 8:30-10:30. Zapraszamy nad Jezioro Rusałka – w okolice mety (plaża miejska). Przypominamy, że w dniu biegu nie ma możliwości odebrania pakietu za inną osobę - każdy musi pojawić się w biurze osobiście - z dokumentem tożsamości. 

PARKINGI

Parking zlokalizowany najbliżej biura zawodów i mety dostępny jest przy Golęcińskiej. Opłata za parking to 5 zł (bez względu na czas, na jaki auto zostanie zaparkowane). Uwaga - liczba miejsc na tym parkingu jest ograniczona - weźcie to pod uwagę planując sobotni poranek. Kolejny parking jest oddalony od biura zawodów i mety o około 1,5 km (ul. świętego Wawrzyńca), ale jest blisko startu.

RYWALIZACJA NAJLEPSZYCH

W dotychczas rozegranych biegach trzy zwycięstwa zgromadził Szymon Belgrau, jedno ma na koncie najlepszy zawodnik sezonu 2016/2017 - Nikodem Dworczak, który nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. W rywalizacji pań każdy z dotychczasowych biegów wygrywała inna zawodniczka – w październiku najlepszą okazała się zwyciężczyni poprzedniej edycji - Patrycja Talar, w listopadzie – Monika Kapera, w grudniu – Agnieszka Stachowiak, a w styczniu – Malwina Dymek. Spośród wymienionych zawodniczek tylko Monika Kapera nie ma już szansy na końcowy sukces.

SKORZYSTAJ ZE ZNIŻKI W SKLEPIE BIEGACZA

W lutym Sklep Biegacza przygotował dla Was 20% zniżki na spodnie i leginsy. Zapraszamy do obejrzenia katalogu produktów. Zakupy ze zniżką są możliwe także w sklepach stacjonarnych – wystarczy przy zakupach podać kod: citytrail17.

WYDARZENIE NA FACEBOOKU

Na naszym facebookowym profilu funkcjonuje WYDARZENIE dedykowane poznańskiej edycji naszego cyklu. Warto do niego dołączyć, bo to miejsce, w którym odbędzie się konkurs – zadanie konkursowe opublikujemy w piątek – właśnie na wydarzeniu. Nagrodami będą plecak Salomon Trail 10, dwa vouchery na produkty ALE - Active Life Energy oraz dwa karnety do klubu Remplus.

Pamiętajcie, że każdy z Was ma obowiązek zapoznania się z REGULAMINEM. Zachęcamy także do przeczytania FAQ.

Do zobaczenia! 

fot. Kasia Goździewska