Aktualności

Czwarty bieg w Poznaniu za nami!

Czwarty bieg w Poznaniu za nami!

Jezioro Rusałka, nad którym odbywają się nasze zawody w Poznaniu od rana skąpane było w gęstej mgle, a ścieżki wokół jeziora pokrywała solidna warstwa błota. Nie brakowało też lodu. Temperatura powyżej zera i brak wiatru dawały jednak szansę na osiągnięcie dobrych wyników, co potwierdzili zwycięzcy – Szymon Belgrau i Malwina Dymek.

Szymon Belgrau ma na koncie już trzy zwycięstwa w trwającej edycji CITY TRAIL w Poznaniu. Z dzisiejszego biegu był bardzo zadowolony. – Cieszę się, że mimo ciężkiego terenu - lód, błoto - udało mi się wygrać i uzyskać najlepszy jak do tej pory czas. Od początku biegu ukształtowała się 3-osobowa czołówka i trzymaliśmy dość dobre tempo w okolicach 3:10/km. Na trzecim kilometrze został Nikodem Dworczak, więc biegliśmy już tylko we dwóch. Podobnie jak w poprzednim biegu o zwycięstwo walczyłem na ostatnich metrach, tyle że dzisiaj z innym rywalem – podsumował na mecie najlepszy zawodnik dzisiejszej rywalizacji.

Dzisiejszy wynik Szymona Belgraua to 15:40. Drugie miejsce zajął Bartosz Pawlak (15:44), a trzeci był Tomasz Zegarlicki (16:13).

Wśród kobiet zdecydowane zwycięstwo odniosła Malwina Dymek – druga zawodniczka grudniowej rywalizacji nad Rusałką. Biegaczka była zaskoczona wynikiem, jaki osiągnęła na mecie. – Jestem w wielkim szoku. Nie dość, że wygrałam bieg, to jeszcze z takim wynikiem! Jestem bardzo szczęśliwa! Trasa była dzisiaj wymagająca, więc ten rezultat to naprawdę duża niespodzianka – mówiła tuż po biegu zawodniczka.

Czas Malwiny Dymek to 17:31. Drugą lokatę wywalczyła Jadwiga Wyrwińska (19:53), a trzecia była Katarzyna Kołaczkowska-Szcześniak (19:59).

Do mety dzisiejszego biegu dotarło 861 biegaczy. W klasyfikacji generalnej walka o wygraną zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn będzie toczyła się najprawdopodobniej do ostatniego biegu, co zapowiada niezwykle ciekawe zawody w lutym i marcu.

Tradycyjnie biegowi dla dorosłych towarzyszyły zawody dla dzieci i młodzieży. W pięciu kategoriach wiekowych wzięło udział ponad 250 młodych sportowców.

Kolejne biegi serii CITY TRAIL w Poznaniu odbędą się 24 lutego i 24 marca. Cykl Grand Prix CITY TRAIL oraz CITY TRAIL Junior są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. 

WYNIKI ZAWODÓW

ZAJAWKA GALERII ZDJĘĆ (fot. Kasia Goździewska, Tomasz Szwajkowski)

WYDARZENIE CITY TRAIL Poznań na Facebooku