Aktualności

Błotnisty Poznań

Błotnisty Poznań

Grudniowe zawody w naszej największej lokalizacji - Poznaniu - były okazją do spróbowania swoich sił na prawdziwie trailowej trasie. W tych niełatwych - błotnistych warunkach najszybszymi okazali się Szymon Belgrau i Agnieszka Stachowiak.

Solidna warstwa błota pokrywająca ścieżki nad Jeziorem Rusałka dała się biegaczom we znaki, ale nie zniechęciła 808 zawodników, którzy minęli linię mety. W cyklu dla dzieci i młodzieży CITY TRAIL Junior uczestniczyło 270 młodych adeptów biegania.

Szymon Belgrau pokonał dzisiaj 5-kilometrową trasę nad Jeziorem Rusałka to 15:48. – Od początku biegłem w zwartej grupie kilku osób. Na czwartym kilometrze było jeszcze czterech innych kandydatów do zwycięstwa. Na ostatnim kilometrze jeden z kolegów zdecydował się zaatakować, rozerwał grupę, biegliśmy już tylko we trzech – ja, Nikodem Dworczak i Roch Goszczyński. Na około 400m do mety rozpoczęliśmy z Nikodemem szaleńczy finisz, ale na ostatnich 100m okazałem się trochę szybszy, zachowałem więcej sił i to wystarczyło, by zwyciężyć. O ile 4 kilometry biegliśmy naprawdę wolno, z racji tego, że pogoda dzisiaj i to błoto na trasie nam nie pomagało, to ostatni kilometr, a szczególnie finisz pokonaliśmy już bardzo szybko i zdecydowanie mogę powiedzieć, że ten bieg bardzo dużo mnie kosztował – relacjonował na mecie Szymon Belgrau. - Kiedy są takie warunki, jak dzisiaj i dostaję błotem w twarz, czuję sportową złość i wzbiera we mnie siła, żeby dalej walczyć i spróbować zaatakować jeszcze mocniej. Cieszy mnie to dzisiejsze zwycięstwo i fakt, że psychika dobrze zadziałała, mimo że mięśnie już bolały to nie odpuściłem i dobiegłem na pierwszym miejscu. To dla mnie świetny prezent urodzinowy, bo dzisiaj kończę 23 lata – dodał zawodnik.

Wśród pań triumfowała Agnieszka Stachowiak – dotychczas dwa razy trzecia na mecie. Dzisiejszy wynik 21-letniej zawodniczki to 18:02.

Historie biegaczy startujących w CITY TRAIL bywają zaskakujące i bardzo motywujące. – Jestem po dwóch przeszczepach szpiku. Zachorowałam na białaczkę cztery lata temu. W ubiegłym roku wystartowałam w swoich pierwszych biegach, m.in. w letniej edycji CITY TRAIL onTour. Bardzo mi się spodobało, więc zaplanowałam, że będę startować w cyklu jesienno-zimowym, nawet terminy wszystkich biegów wpisałam do kalendarza w telefonie. Nie mogłam jednak wystartować, bo doszło do wznowy choroby. 30 grudnia 2016 miałam drugi przeszczep szpiku, który dostałam od mojej siostry – biegaczki. Podczas pobytu w szpitalu i bardzo ciężkiej chemioterapii bardzo duże wsparcie otrzymałam od Drużyny Szpiku, w której barwach wcześniej startowałam chodząc z kijkami. Potraktowali mnie jak członka swojego teamu, dlatego dzisiaj z dumą biegam w barwach Drużyny. Tak sobie myślę, że siostra przekazała mi w genach miłość i pasję do biegania. Roznosi mnie energia. Poza tym, że biegam, jak tylko czas na to pozwala, chodzę na inne zajęcia, m.in. zumbę i kurs tańca – mówi z pasją Asia Archaniołowicz.

Kolejne biegi serii CITY TRAIL Poznań odbędą się: 27 stycznia, 24 lutego i 24 marca 2018. Cykl Grand Prix CITY TRAIL oraz CITY TRAIL Junior są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. 

WYNIKI ZAWODÓW

ZAJAWKA GALERII ZDJĘĆ (fot. Kasia Goździewska)

WYDARZENIE CITY TRAIL Poznań na Facebooku