Aktualności

Otwarcie przełajowego sezonu nad Rusałką

Otwarcie przełajowego sezonu nad Rusałką

Nikodem Dworczak i Patrycja Talar najlepsi w inauguracyjnych zawodach w Poznaniu! Na mecie biegu głównego zameldowało się 1046 osób, w rywalizacji dzieci i młodzieży wzięło udział 381 uczestników.

Wynik Nikodema Dworczaka to 15:32. Drugie miejsce wywalczył Marcin Kęsy – 15:52, a trzecie – Szymon Bytniewski – 15:58. Patrycja Talar minęła linię mety w czasie 18:15. Drugie miejsce zajęła Agnieszka Gadomska – 18:26, a trzecie – Agnieszka Stachowiak – 18:37.

Zwycięzca przyznał po zawodach, że nie nastawiał się dzisiaj na szybkie bieganie. - Kończę właśnie roztrenowanie, dopiero powoli wchodzę w mocniejszy trening i przygotowanie do eliminacji mistrzostw Europy w przełajach, więc założyłem, że dzisiaj chcę po prostu dobiec. Jednak grupa nie forsowała tempa, więc po pierwszym kilometrze stwierdziłem, że trzeba uciekać i już po dwóch kilometrach miałem sporą przewagę. Potem poczułem spadek mocy, ale miałem na tyle siły by dobiec na pierwszym miejscu i jeszcze na ostatnim kilometrze trochę przyspieszyć – relacjonował przebieg rywalizacji Nikodem Dworczak. – W listopadowym biegu będę startował od razu po obozie, ale będzie to świetny sprawdzian dyspozycji przed wspomnianymi eliminacjami do ME.

CITY TRAIL to zawody, na których można spotkać osoby o bardzo różnym stopniu wytrenowania. Są prawdziwi wymiatacze, jak cytowany Nikodem Dworczak. Są tacy, którzy biegają amatorsko, ale liczy się dla nich poprawianie wyników. Są też tacy, którzy dopiero zaczynają przygodę z bieganiem, więc sukcesem jest dla nich ukończenie zawodów. Wszyscy odnajdą coś dla siebie.

- Ukończyłam poprzednią edycję CITY TRAIL, ale wtedy jeszcze nie trenowałam. Powiem więcej – biegałam tylko raz w miesiącu - właśnie tutaj nad Rusałką. Wybieraliśmy się z dzieciakami na zawody, by aktywnie spędzić dzień. Od kwietnia biegam regularnie, więc w tym sezonie zdecydowanie chciałabym się poprawiać. Już dzisiaj pobiegłam o ponad 5 minut szybciej niż w marcu – mówiła na mecie jedna z uczestniczek - Edyta Mikulska. – Namówiłam do biegania moje dzieci, bo zależy mi, aby miały nawyk uprawiania sportu. To bardzo ważne, by ich świat nie kończył się na telewizorze i komputerze. Cieszę się, że są chętne do różnych aktywności, a biegać po prostu uwielbiają – dodała biegaczka.

Kolejne biegi CITY TRAIL w Poznaniu w edycji 2017/2018 odbędą się: 18 listopada, 16 grudnia, 27 stycznia, 24 lutego i 24 marca. Po zakończeniu części sportowej zorganizowana zostanie siódma impreza – uroczyste podsumowanie cyklu, podczas którego wręczone zostaną pamiątkowe medale (dla wszystkich, którzy ukończą co najmniej 4 biegi) oraz nagrody dla najszybszych biegaczy.

Cykl Grand Prix CITY TRAIL oraz CITY TRAIL Junior są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. 

WYNIKI ZAWODÓW

WYDARZENIE CITY TRAIL Poznań na Facebooku