Aktualności

Rekordowa letnia edycja!

Rekordowa letnia edycja!

4727 osób, w tym 3578 dorosłych i 1149 dzieci wzięło udział w letniej edycji naszego cyklu. To wynik o blisko 27% lepszy niż przed rokiem. Nasze biegowe tournée odbyło się w dziesięciu miastach i trwało od 17 do 28 lipca. 

Wakacyjne zawody CITY TRAIL onTour odbyły się w Bydgoszczy, Gdańsku, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu. Największym zainteresowaniem cieszyły się biegi w Bydgoszczy i Poznaniu – w tych dwóch lokalizacjach wyczerpały się limity zgłoszeń, które wynosiły 500 osób. – W dwóch poprzednich edycjach, w żadnym z miast nie udało nam się wypełnić limitów miejsc, dlatego śmiało możemy powiedzieć, że to jeden z tegorocznych sukcesów – podkreśla Piotr Książkiewicz, dyrektor zawodów. – Nasz letni cykl rządzi się innymi prawami niż nasze jesienno-zimowe imprezy – biegi CITY TRAIL onTour odbywają się w dni powszednie, w godzinach popołudniowych, co jest swego rodzaju ograniczeniem. Dlatego założyliśmy, że 500 dorosłych biegaczy na jeden bieg to satysfakcjonująca liczba. W kolejnych sezonach będziemy dążyć do tego, by do Bydgoszczy i Poznania dołączyły kolejne miasta, w których zainteresowanie będzie tak duże.

Największym biegiem był ten w Bydgoszczy. Wzięło w nim udział 498 dorosłych i 214 dzieci (zawodom CITY TRAIL zawsze towarzyszy rywalizacja dla najmłodszych adeptów biegania). Nie było to zaskoczenie, bo liczba zapisanych na bydgoski bieg zawodników była najwyższa. Niespodzianką były natomiast kolejne miejsca. Poznań, który wydawało się, że uplasuje się tuż za Bydgoszczą okazał się najbardziej pechową lokalizacją. W dniu zawodów przez cały dzień padał intensywny deszcz, który skutecznie odstraszył część zawodników. Ostatecznie w Poznaniu wystartowało 331 dorosłych i 121 dzieci, co dało siódme miejsce pod względem frekwencji.

Drugim miastem okazał się Wrocław, w którym wystartowało 429 dorosłych i 140 dzieci. Trzecie miejsce zajęły Katowice – 409 dorosłych i 111 dzieci.

W biegu głównym największy przyrost frekwencji odnotowano w Szczecinie – to aż 68%. Drugie miejsce zajął w tym rankingu Wrocław – 67,58%, a trzecie Olsztyn – 47,57%. Jeśli do dorosłych dodać dzieci, sytuacja nieco się zmienia – na czele pozostaje Szczecin – przyrost wynosi 58,60%, drugie miejsce również należy do Wrocławia – 50,93%, a trzeci jest Gdańsk – 45,15%.

Średni przyrost frekwencji wyniósł 29% wśród dorosłych i ponad 20% wśród dzieci, co łącznie daje blisko 27-procentowy wzrost. W poprzedniej edycji liczba uczestników wzrosła o 10% względem pierwszego letniego sezonu. Nie było to zadowalające. Tym razem możemy powiedzieć, że jesteśmy usatysfakcjonowani na tyle, by myśleć o czwartej edycji CITY TRAIL onTour. Już dzisiaj możemy ogłosić, że kolejna edycja odbędzie się od 16 do 27 lipca 2018.

Partnerami głównymi letniego cyklu są marki Salomon, Suunto oraz serwis PolskaBiega.pl. Nasze zawody wsparło Ministerstwo Sportu i Turystyki