Aktualności

Podsumowaliśmy sezon w Bydgoszczy i Poznaniu!

Podsumowaliśmy sezon w Bydgoszczy i Poznaniu!

Nasze największe lokalizacje – Bydgoszcz i Poznań pożegnaliśmy jako pierwsze. To były dla nas fantastyczne miesiące! Potężne emocje, wiele znakomitych wyników, sporo nowości i nowe twarze – w każdym sezonie do naszego cyklu przekonują się kolejne rzesze biegaczy – w całej Polsce!

Bydgoszcz

Mimo, że nasza edycja jeszcze trwa – przed nami pięć ostatnich biegów – we wtorek, 14 marca odbyła się ceremonia kończąca edycję w Bydgoszczy. W Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym spotkaliśmy się w gronie blisko 1000 osób! Wręczyliśmy medale osobom, które wzięły udział w co najmniej czterech biegach, a najlepsi otrzymali nagrody od marek Suunto, Salomon, Etixx oraz Wydawnictwa Galaktyka. Oczywiście uroczystość nie mogłaby się odbyć bez naszych najmłodszych – uczestników CITY TRAIL Junior, dla których nagrodami były niespodzianki od marki Keeeper oraz książki Wydawnictwa Skrzat.

Skoro podsumowanie, to czas na nieco statystyk. W edycji mieliśmy 1128 unikalnych zawodników w biegu głównym (w tym 419 kobiet i  729 mężczyzn) oraz 514 w CITY TRAIL Junior. Sklasyfikowanych zostało w Bydgoszczy 628 osób (209 kobiet i 419 mężczyzn), a także 268 dzieci.

Najlepsze panie to Aleksandra Brzezińska, Marta Szenk, Daria Maik, Aleksandra Kozicka i Agata Woźniakowska. Wśród mężczyzn pięciu najlepszych to Bartosz Kotłowski, Piotr Frydrychowski, Marcin Biskup, Jakub Felczak i Jan Poczewski. Nagrody otrzymały także najszybsze zawodniczki i najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach wiekowych. W klasyfikacji drużynowej najlepsze zespoły to: Team Ochal I, Lekko Spoceni I, TKKF Kolejarz Bydgoszcz I.

Poznań

Nie będziemy ukrywać, że darzymy naszą poznańską lokalizację wielkim sentymentem – to tutaj wszystko się zaczęło! To nad Rusałką zorganizowaliśmy trzy pierwsze edycje naszego cyklu, które następnie przekształciły się w ogólnopolską akcję. Poznań niezmiennie jest naszą największą lokalizacją – w trwającej edycji cztery razy frekwencja przekraczała 1000 osób – a w dwóch pierwszych imprezach otarliśmy się o rekord, który wynosi 1234 biegaczy.

W środę, 15 marca w liczbie zdecydowanie przekraczającej 1000 osób spotkaliśmy się w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego – szacujemy, że było Was około 1300! Były wzruszenia, była radość, były owacje na stojąco dla naszej wspaniałej Pani Marii Pańczak. Na Waszych szyjach zawisły pamiątkowe medale, a ci, którzy przez cały sezon zajmowali czołowe miejsca – odebrali zasłużone nagrody: Patrycja Talar, Marta Szenk, Magdalena Lewandowska, Magdalena Garasz, Jadwiga Wyrwińska, Nikodem Dworczak, Marcin Fehlau, Szymon Bytniewski, Roch Goszczyński i Tomasz Wiatr. Nagrody otrzymały także najszybsze zawodniczki i najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach wiekowych. Najlepsze drużyny to dwa składy SklepuBiegacza.pl Poznań oraz Świat Biegacza Fehlau Run Team I. Podczas gali wręczyliśmy też nagrodę za zwycięstwo w Plebiscycie na Najlepszego Biegacza 2016 roku. Laureatką została Aneta Konieczek.

Na koniec nieco liczb - sklasyfikowanych zostało 1076 osób, w tym 407 kobiet i 668 mężczyzn. Unikalnych zawodników zgromadziliśmy 1971 - 775 kobiet i 1196 mężczyzn! W CITY TRAIL Junior wystartowało 669 uczestników, a 302 zostało sklasyfikowanych.

Biegi CITY TRAIL Junior są współfinansowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki

Dziękujemy za tak liczne przybycie i do zobaczenia na biegowych trasach! Kolejna edycja – już jesienią!

Fot. Tomasz Szwajkowski, Justyna Grzywaczewska 

Zobacz także:

Galeria zdjęć - Bydgoszcz

Galeria zdjęć - Poznań 

Co zrobić, jesli nie mogę odebrać medalu podczas ceremonii?