Aktualności

Zakończenie rywalizacji w Poznaniu

Zakończenie rywalizacji w Poznaniu

19-letni Nikodem Dworczak potwierdził dzisiaj, że poprzednie świetne występy nad Rusałką nie były przypadkowe. Zawodnik WMLKS Nadodrze Powodowo wygrał szósty bieg CITY TRAIL w Poznaniu i tym samym zapewnił sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Wśród kobiet triumfowała Marta Szenk z Bydgoszczy, która wywalczyła drugie miejsce w „generalce”, ustępując miejsca nieobecnej dzisiaj Patrycji Talar.

To dzisiejszy bieg był decydującym w rywalizacji mężczyzn. O zwycięstwo w końcowej klasyfikacji mieli szanse walczyć Marcin Fehlau – najlepszy zawodnik poprzedniej edycji oraz Nikodem Dworczak. Na trasie zabrakło Marcina, więc swoją szansę wykorzystał Nikodem.

- Szczerze mówiąc liczyłem, że Marcin pojawi się dzisiaj i będziemy mogli powalczyć o zwycięstwo bezpośrednio. Tak się nie stało, ale to nie zmienia faktu, że bardzo się cieszę z wygranej zarówno dzisiaj, jak i w całym cyklu. W kolejnej edycji na pewno też pojawię się na trasie CITY TRAIL i będę bronić tytułu – podkreślił na mecie Nikodem Dworczak. – Na pewno będę wspominał mój najszybszy bieg w tej edycji i rywalizację z Krzyśkiem Hadasem w zimowej scenerii. Uzyskałem wtedy wynik 15:25. Wówczas myślałem jeszcze, że będę starał się ten rezultat poprawiać, by zbliżyć się do granicy 15 minut, ale z czasem trochę inaczej z trenerem zaczęliśmy na to patrzeć. Stwierdziliśmy, że to nie jest jeszcze dla mnie pora na tak szybkie bieganie w przełaju – podsumował Nikodem, który trenuje zaledwie od trzech lat.

Wynik Nikodema Dworczaka to 15:38. Drugie miejsce zajął Krzysztof Hadas - 15:51, a trzecie – Roch Goszczyński – 16:06. W rywalizacji kobiet pierwsze miejsce wywalczyła Marta Szenk – 18:42, drugie Magdalena Lewandowska – 18:47, a trzecie – Magdalena Garasz – 19:22.

Przyjemna temperatura, jaka towarzyszyła dzisiejszej imprezie miała także swoje minusy – ścieżki nad Rusałką w kilku miejscach zamieniły się w błotniste kałuże. Trudno było dobiec do mety w czystych butach i ubraniach, ale nie zniechęciło to aż 1078 osób, które wzięły udział w imprezie. – No cóż, błoto było okropne, ale pogoda piękna, więc biegło się dobrze – oceniła po zawodach jedna z uczestniczek, Lidia Jasińska. – Już w poprzedniej edycji dowiedziałam się o CITY TRAIL, a że od roku regularnie biegam, razem z sąsiadką postanowiłyśmy startować w cyklu. Obie wypracowałyśmy pamiątkowy medal. Niewątpliwie był dla nas motywacją.

Licznie nad Rusałką stawili się także najmłodsi zawodnicy, startujący w cyklu CITY TRAIL Junior - w pięciu kategoriach wiekowych wystartowało łącznie 345 uczestników. Biegi CITY TRAIL Junior są współfinansowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki

Zakończenie sezonu odbędzie się na siódmej imprezie – uroczystej gali, podczas której wręczone zostaną pamiątkowe medale, dla wszystkich, którzy ukończyli co najmniej cztery biegi, a także nagrody dla najszybszych. Po raz pierwszy wręczymy również nagrodę w Plebiscycie CITY TRAIL na Najlepszego Biegacza 2016 roku, w którym zwycięstwo odniosła klubowa koleżanka Nikodema Dworczaka – Aneta Konieczek. Ceremonia zakończenia odbędzie się 15 marca w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego. 

Kolejna edycja - od października! :)

fot. Tomasz Szwajkowski