Aktualności

Poznań na finiszu!

Poznań na finiszu!

Ostatnia – szósta kolejka cyklu przed nami! Jako pierwszy edycję zakończy Poznań, gdzie spotkamy się w sobotę, 4 marca. Biegałeś z nami? Przypieczętuj aktywną zimę! Nie startowałeś? Sprawdź, jak wygląda nasz cykl i dołącz do nas w kolejnej edycji! 

Zapisy i biuro zawodów

Niezmiennie elektroniczne zapisy do naszych biegów, które odbywają się w sobotę kończymy we wtorek, o godz. 23:59. Jak zawsze będzie również możliwość dopisania się do listy startowej w dniu zawodów. Biuro zawodów będzie zlokalizowane w pobliżu plaży miejskiej nad Rusałką w godz. 8:30-10:30. Dodatkowo macie możliwość odebrania opłaconych pakietów już w piątek w SklepieBiegacza.pl Polonez (al. Niepodległości 36) w godz. 12-18:30. Odbierając pakiet w sklepie będziecie mieć okazję skorzystania ze specjalnej zniżki: -30% na wszystkie produkty z nowej kolekcji. Pamiętajcie też, że przy zakupach powyżej 80 zł dostaniecie rabat: -17,5 zł. Warto w piątek przyjść do sklepu także z innego powodu - o 19:00 odbędą się warsztaty "Techniczne aspekty biegania"

Opłata startowa to 17,5 zł jeśli zapisujecie się przez internet i 25 zł – przy rejestracji w dniu imprezy. W cyklu CITY TRAIL Junior opłata startowa to zawsze 5 zł, a połowa tej kwoty jest przekazywana na cele charytatywne.

Trasa

Część z Was przebiegłaby zapewne naszą trasę z zamkniętymi oczami, ale tradycyjnie przypominamy, że spotykamy się nad Rusałką – start jest zlokalizowany około 1200m od biura zawodów i mety – w kierunku stadionu Olimpii.

Start biegu głównego – jak zawsze – o godz. 11:00 (odbędzie się w czterech turach – w zależności od czasów, jakie chcecie osiągnąć na mecie). Biegi dzieci rozpoczną się o 9:30.

Klasyfikacja generalna: Patrycja Talar pewna wygranej, Nikodem Dworczak i Marcin Fehlau powalczą o zwycięstwo wśród mężczyzn

W rywalizacji kobiet zwycięstwo w klasyfikacji generalnej zapewniła sobie już przed miesiącem pochodząca z Pobiedzisk Patrycja Talar. Wśród mężczyzn walka o zwycięstwo rozegra się w sobotę pomiędzy zaledwie 18-letnim Nikodemem Dworczakiem, a doświadczonym Marcinem Fehlauem – najlepszym w poprzednim sezonie CITY TRAIL w Poznaniu.

Mistrzostwa Polski Harcerzy w Biegach Przełajowych

Od kilku lat nasz ostatni bieg jest okazją do sprawdzenia formy dla harcerzy. Dotąd tylko z Wielkopolski. W tym roku podczas naszego biegu odbędą się Mistrzostwa Polski Harcerzy w Biegach Przełajowych! Zapisy odbywają się poprzez naszą stronę – wystarczy wybrać dodatkową klasyfikację.

Mistrzostwa Night Runners na dystansie 5km

Również od kilku lat organizujemy mistrzostwa dla Night Runnersów :) Tutaj poza wybraniem dodatkowej klasyfikacji, warunkiem udziału jest start w koszulce NR. Nagrodzone zostaną trzy najszybsze panie i trzech najszybszych panów!

Gala podsumowująca sezon

Szósty bieg nie jest pożegnaniem z CITY TRAIL. Sezon zamknie siódma impreza – uroczysta gala, podczas której każdy, kto ukończy co najmniej 4 biegi otrzyma pamiątkowy medal, a najszybsi zostaną nagrodzeni. Impreza odbędzie się 15 marca w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego (początek o godz. 18:00 – dzieci, część dla dorosłych od 19:00).

Podczas ceremonii kończących nasz cykl będziecie mogli kupić unikatowe kubki CITY TRAIL – w cenie 35 zł. 

fot. Karolina Krawczyk