Aktualności

Jubileuszowy - 50. bieg w Poznaniu!

Jubileuszowy - 50. bieg w Poznaniu!

Dokładnie 9 stycznia 2010 roku odbył się pierwszy bieg Grand Prix Poznania w Biegach Przełajowych. Od tamtego dnia zorganizowaliśmy już 50. imprez nad Rusałką! Poznań, dziękujemy za te kilka lat wspólnego biegania! W dzisiejszym - jubileuszowym biegu zwycięstwo odnieśli Aneta Konieczek i Marcin Fehlau.

„Lodowisko” – takie określenie w stosunku do ścieżek nad Jeziorem Rusałka padało dzisiaj bardzo często. Faktycznie łatwo nie było, ale po biegu zdania były podzielone. Część z Was oceniła, że warunki były lepsze niż się zapowiadało. Inni twierdzili, że nawet buty z kolcami, czy specjalnymi nakładkami niezupełnie pomagały. 

Zwycięzcami dzisiejszych zawodów zostali Aneta Konieczek i Marcin Fehlau. Aneta Konieczek to rekordzistka Polski juniorek na dystansie 3000m z przeszkodami oraz wielokrotna medalistka MP juniorów. W CITY TRAIL wystartowała dzisiaj po raz trzeci. - Jestem zadowolona, przede wszystkim dlatego, że pierwszy raz udało mi się wygrać. Wcześniej miałam trochę problemów ze zdrowiem, stąd ta trzecia i czwarta lokata w poprzednich biegach, w których startowałam. Teraz już powoli łapię formę, wszystko idzie w dobrym kierunku. Ten dzisiejszy start był dobrym przetarciem przed mistrzostwami Polski w przełajach, które odbędą się za miesiąc – podkreśliła na mecie 9. zawodniczka mistrzostw świata juniorów z 2016 roku. – Bardzo chciałabym pobiec w szóstym biegu CITY TRAIL, ale niestety termin pokrywa się z innymi zawodami, w których mam startować, stąd jest jeszcze niewiadomą, czy zostanę sklasyfikowana, bo do tego muszę ukończyć cztery biegi. Na pewno chętnie będę uczestniczyć w kolejnej edycji, o ile terminy biegów mi na to pozwolą – dodała 19-letnia zawodniczka, jedna z kandydatek na Najlepszego Biegacza 2016 roku w Plebiscycie CITY TRAIL, którego rozstrzygnięcie zostanie opublikowane w poniedziałek.

Aneta Konieczek uzyskała dzisiaj czas 17:46. Drugie miejsce zajęła Patrycja Talar, która jest już pewna wygranej w klasyfikacji generalnej – jej czas to 17:59. Trzecią zawodniczką na mecie była Aleksandra Hornik – 18:27.

Zwycięzca zawodów – Marcin Fehlau to bardzo doświadczony zawodnik i najlepszy w poprzedniej edycji CITY TRAIL w Poznaniu. W trwającym sezonie rywalizuje z 18-letnim Nikodemem Dworczakiem, który wygrał dwa poprzednie biegi nad Rusałką. Tym razem zwyciężyło doświadczenie. Czas Marcina Fehlaua to 15:30, Nikodem Dworczak uzyskał wynik 15:36, a trzecie miejsce wywalczył Dawid Dworak – 16:03. Walka o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej pomiędzy Marcinem i Nikodemem rozstrzygnie się na marcowych zawodach.

Na linii mety zameldowało się 813 osób. Nie zawiedli także najmłodsi uczestnicy cyklu CITY TRAIL Junior – w pięciu kategoriach wiekowych wystartowało blisko 200 zawodników. Biegi CITY TRAIL Junior są współfinansowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki

Ostatni już bieg CITY TRAIL Poznań odbędzie się 4 marca. Podsumowanie edycji jest zaplanowane na 15 marca. A jeszcze dzisiaj zapraszamy na wydarzenie CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden Poznań, gdzie odbędzie się konkurs z pakietami startowymi na ONICO Gdynia Półmaraton i Ultra Kamieńsk do wygrania.

WYNIKI biegu głównego znajdziecie TUTAJ.

fot. Karolina Krawczyk