Aktualności

Poznań na start!

Poznań na start!

Piąty bieg nad Jeziorem Rusałka już w sobotę! Przed miesiącem mieliśmy odwilż i oblodzone ścieżki. Aktualnie w Poznaniu ze świecą szukać dobrych warunków do biegania. Jak zawsze zrobimy, co w naszej mocy, byście bezpiecznie dotarli do mety, ale pamiętajcie, że CITY TRAIL to przełaj i u nas warunki dyktuje natura!

Biegamy nad Jeziorem Rusałka

Nasza trasa jest niezmienna przez całą edycję – spotykamy się nad Jeziorem Rusałka. Trasa jest płaska, ale trudność biegu zależy od warunków atmosferycznych. Mapę trasy znajdziecie TUTAJ.

Dzieciaki też biegają!

W ramach zawodów rozgrywane są także biegi dla dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior. Zawodnicy startują w pięciu kategoriach wiekowych: do 5 lat, 6-7 lat, 8-9 lat, 10-12 lat, 13-15 lat. Dystanse – to w zależności od wieku – 300m, 600m, 1km, 2km.

Zapisy i opłaty startowe

Koszt startu w zawodach to 17,5 zł jeśli rejestracja jest dokonana wcześniej przez naszą stronę (można to zrobić do końca dnia we wtorek, 7 lutego). Osoby, które zapiszą się dopiero w dniu zawodów będą musiały zapłacić 25 zł. Opłata w CITY TRAIL Junior to zawsze 5 zł, z których połowa jest przekazywana na cele charytatywne.

Biuro zawodów

Biuro zawodów będzie działało przez dwa dni:

- w piątek pakiety startowe można odebrać w SklepieBiegacza.pl (al. Niepodległości 36) w godzinach 12:00 – 18:30. Aby odebrać w piątek pakiet w czyimś imieniu konieczne będzie oświadczenie, przygotowane wg wzoru, który można znaleźć TUTAJ.

 - w sobotę biuro zawodów będzie czynne w okolicy mety naszego biegu (nad Jeziorem Rusałka w okolicy plaży miejskiej) w godzinach 08:30 - 10:30.

Odbierając pakiet w SklepieBiegacza.pl będziecie mogli skorzystać ze specjalnej promocji: zwrot 20% wydanej kwoty do wykorzystania na następne zakupy - warto więc zastanowić się czy nie potrzebujecie akurat uzupełnić swojego biegowego asortymentu. Tradycyjnie przy zakupie za min. 80 zł będziecie mogli liczyć na zniżkę w wysokości 17,5 zł.

Plan minutowy imprezy

Początek imprezy to godz. 8:30, kiedy to otwarte zostanie biuro zawodów. Będzie ono zlokalizowane – nad Jeziorem Rusałka. Od godz. 9:30 będą odbywać się biegi dla dzieci i młodzieży, a o godz. 11:00 wystartują dorośli.

Klasyfikacja generalna ciągle niewiadomą

W trwającej edycji odbyły się już cztery imprezy, a to oznacza, że część biegaczy już teraz zasłużyło na pamiątkowy medal, ponieważ aby go otrzymać należy pobiec właśnie cztery razy. Podobnie jest z klasyfikacją generalną cyklu. Aby zostać sklasyfikowanym i walczyć o nagrody także trzeba ukończyć cztery biegi. W czołówce ta sztuka udała się dotychczas Rochowi Goszczyńskiemu i to on jest liderem tabeli. Niemal pewne jest jednak, że wyprzedzą go Nikodem Dworczak i Marcin Fehlau. Nikodem startował dwa razy i dwa razy wygrywał. Marcin ukończył trzy biegi - raz był najlepszy, raz zajął drugie i raz trzecie miejsce.

Wśród kobiet zwyciężczyni klasyfikacji generalnej jest już znana – jest nią Patrycja Talar, która wygrała cztery biegi.

Uroczyste podsumowanie

Cykl składa się z sześciu biegów (ostatnie zawody są zaplanowane na 4 marca) i siódmej imprezy – uroczystej gali podsumowującej sezon 2016/2017. W Poznaniu odbędzie się ona 15 marca, o godz. 18:00 (CITY TRAIL Junior) i 19:00 (dorośli) w  Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego (ul. Przybyszewskiego 37a).

#poweredbygoodfood – konkurs

Podczas dwóch ostatnich kolejek będziecie mogli wziąć udział w konkursie organizowanym  z naszym Partnerem – GOOD FOOD. Zadanie konkursowe jest banalnie proste, a nagrody to pyszne, chrupiące zestawy przekąsek! Wystarczy, że zrobisz sobie ciekawe, oryginalne zdjęcie ze specjalnie przygotowaną ramką, która będzie czekać w biurze zawodów i wstawisz na swoim profilu w serwisie facebook.com lub w aplikacji Instagram dodając hasztagi: #poweredbygoodfood i #citytrail. Na zamieszczenie zdjęcia masz czas do końca dnia, w którym rozgrywany był bieg.

Co tydzień do wygrania będą cztery lub sześć zestawów produktów GOOD FOOD – w zależności od tego, ile biegów będzie odbywać się w dany weekend (zawsze liczba nagród będzie dwa razy większa niż liczba biegów rozgrywanych w weekend). Łącznie rozdamy zatem 40 nagród.

fot. Tomasz Szwajkowski