Aktualności

Poznań na półmetku

Poznań na półmetku

Trzeci bieg nad poznańskim Jeziorem Rusałka za nami! Linię mety minęło 1109 biegaczy, a najlepsi to debiutujący w cyklu - Nikodem Dworczak i Patrycja Talar. W CITY TRAIL Junior pobiegło ponad 300 młodych zawodników. 

Dzisiejszy bieg był debiutem Nikodema Dworczaka w cyklu CITY TRAIL. Czas, jaki uzyskał to 15:53. Zwycięzca zawodów podkreślił na mecie, że pozytywnie ocenia naszą imprezę. – Słyszałem, że to bardzo fajnie zorganizowane zawody w przełaju i chciałem wystartować już w poprzednich biegach, ale ciągle coś mi wypadało. W końcu wszystko się poukładało tak, że mogłem wystartować. Bardzo się cieszę z podjętej decyzji, bo potwierdziło się, że to naprawdę dobrze zorganizowane zawody, wszystko zaplanowane od A do Z i - można powiedzieć – działające, jak w szwajcarskim zegarku – nie ma żadnych opóźnień, przyspieszania planu minutowego, trasa dobrze oznaczona, bieg po miękkim podłożu z elementami twardszej nawierzchni, niewielkie podbiegi, wymagający rywale. Moja taktyka na dzisiejszy start była taka, by utrzymać tempo konkurentów, dać im się „wyszumieć” i w końcu, kiedy oni będą już zmęczeni, włączyć swój trzeci bieg, co miało miejsce na trzecim kilometrze i pozwoliło mi zwyciężyć. Było grząsko, gdzieniegdzie noga zapadała się w błocie, ale od tego są specjalne buty – kolce. Warto dodać, że mieliśmy dobrą temperaturę – osiem stopni, nie za ciepło, nie za zimo, w sam raz na bicie rekordów, choć tutaj nad Rusałką wiadomo, że zawsze gdzieś powieje, co może być utrudnieniem, ale to tylko dodaje uroku CITY TRAIL w Poznaniu – podsumował tegoroczny mistrz Polski juniorów na 3000m z przeszkodami.

Drugie miejsce zajął dzisiaj najlepszy zawodnik poprzedniego sezonu – Marcin Fehlau z wynikiem 15:59. Trzeci był Szymon Bytniewski – 16:07.

Wśród kobiet rywalizację wygrała niepokonana dotąd w trwającej edycji Patrycja Talar. Jej czas to tym razem 18:09. Drugie miejsce wywalczyła Marta Szenk – 18:18, a trzecie – Magdalena Lewandowska – 18:34.

Wśród ponad tysiąca stu zawodników był muzyk Jacek Mejer, znany jako MEZO – Ambasador cyklu, który startuje w CITY TRAIL regularnie od kilku edycji. – Przed tym startem kupiłem kolce. Dotarły do mnie trzy dni temu. Zrobiłem w nich 15 minut biegu na środowym treningu i stwierdziłem, że to będzie dopiero zmiana! I faktycznie była zmiana, ale… na gorsze. Przez połowę trasy nie mogłem wyczuć podłoża, kolce nie wbijały mi się odpowiednio. No nic, to dopiero mój drugi start w edycji, pozostaje zachować pokorę i walczyć dalej – mówił tuż po przekroczeniu mety Jacek Mejer, który zakończył dzisiejszą rywalizację z czasem 18:29.

W edycji 2016/2017 nasz cykl potrwa w Poznaniu do 4 marca 2017. Najbliższe zawody są zaplanowane na 21 stycznia. Wszyscy zawodnicy, którzy ukończą co najmniej cztery z sześciu biegów otrzymają pamiątkowy medal, a najlepsi będą dodatkowo nagrodzeni. Podsumowanie cyklu będzie siódmą imprezą, o charakterze uroczystej gali.

Biegi CITY TRAIL Junior są współfinansowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki

A jeszcze dzisiaj zapraszamy na wydarzenie CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden Poznań, gdzie odbędzie się konkurs z pakietami startowymi na nasze Imprezy Partnerskie.

Wyniki biegu głównego znajdziecie TUTAJ.

fot. Tomasz Szwajkowski