Aktualności

Poznańska Rusałka zdominowana przez biegaczy!

1213 dorosłych i blisko 400 dzieci ukończyło drugi bieg w Poznaniu. Najszybszymi wśród uczestników sobotniego biegu okazali się Łukasz Wietecki i Patrycja Talar. Kolejna impreza już 10 grudnia.

Łukasz Wietecki zwyciężył z czasem 16:03. Drugie miejsce zajął Roch Goszczyński – jego czas to 16:05. Trzecią lokatę wywalczył Adam Niemyt – jego wynik to 16:15.

Łukasz Wietecki to piąty zawodnik Igrzysk Paraolimpijskich 2016 na dystansie 1500m. Startuje wśród biegaczy z dysfunkcją wzroku. Po dzisiejszych zawodach Łukasz powiedział: Warunki na trasie były dobre, chociaż nie brakowało błotnistych, a więc śliskich fragmentów. Przez cztery kilometry biegliśmy równym tempem, tylko trzeci kilometr był nieco wolniejszy, ale przeważnie tak jest, że w środku dystansu tempo nieco spada. Przez te  cztery kilometry biegłem cały czas z czołową grupą. Kiedy wbiegaliśmy na ostatni kilometr było nas siedmiu i wtedy postanowiłem przyśpieszyć, by oderwać się od grupy. Moje tempo utrzymał tylko Roch Goszczyński, młody zawodnik trenera Jana Grendy, mojego poprzedniego trenera, którego bardzo sobie cenię. Co jakiś czas zerkałem i widziałem kątem oka, że Roch jest blisko, czułem jego oddech na plecach, to mnie motywowało do nadawania jeszcze szybszego tempa, ale wiem, że ja też motywowałem Rocha do wzmożonej pracy. Obaj biegamy również na krótszych dystansach na bieżni i wiedziałem, że końcówka będzie bardzo szybka i nie będzie łatwo wygrać, jednak dziś to ja okazałem się mocniejszy. Jestem bardzo zadowolony z wygranej. To był bardzo dobry bieg i uważam, że jak na listopad, czyli początek okresu przygotowawczego do następnego sezonu uzyskałem zadowalający czas. W grudniu wyjeżdżam na obóz, więc raczej nie wystartuję w kolejnym biegu, ale postaram się w miarę możliwości pobiec w następnych biegach CITY TRAIL, bo bardzo chciałbym ukończyć cykl.

Najlepszą zawodniczką okazała się – podobnie jak przed miesiącem – Patrycja Talar, która na pokonanie 5-kilometrowej trasy potrzebowała 17:32. Drugie miejsce zajęła Marta Szenk (17:50), a trzecią lokatę wywalczyła Małgorzata Kołacka (18:14).

Uczestnicy sobotniego biegu podkreślali, że w biegach nad Rusałką bardzo cenią różnorodność. – Startuję w CITY TRAIL już od dwóch lat i uważam, że nie da się tutaj nudzić. Każdy bieg jest inny, bo warunki w okresie od października do marca są bardzo zróżnicowane, więc nigdy nie wiemy, co nas czeka – mówiła na mecie Aleksandra Dojs.

Wyniki biegu gównego znajdują się TUTAJ. Przypominamy, że jeszcze dzisiaj na wydarzeniu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden Poznań odbędzie się konkurs z pakietami startowymi na nasze Imprezy Partnerskie do wygrania.

Biegi CITY TRAIL Junior są współfinansowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki

Kolejne biegi nad Rusałką odbędą się: 10 grudnia 2016, 21 stycznia 2017, 11 lutego 2017, 4 marca 2017. Aby zostać sklasyfikowanym należy pobiec minimum 4 razy.