Aktualności

Ponad 1200 biegaczy nad Rusałką!

Ponad 1200 biegaczy nad Rusałką!

Wystartowała ósma edycja naszego cyklu w Poznaniu! Linię mety minęło 1219 osób, co oznacza drugi bieg w historii naszych zawodów. Poznań - dziękujemy!

Spośród ponad 1200 uczestników, którzy startowali w dzisiejszym biegu najlepszym okazał się Marcin Fehlau – lider klasyfikacji generalnej poprzedniej edycji CITY TRAIL. Jego czas to 15:35. Wśród pań triumfowała Patrycja Talar, która wynikiem 17:26 poprawiła sześcioletni rekord trasy kobiet.

Patrycja była najlepsza również w letnim biegu  – CITY TRAIL onTour, który był zapowiedzią cyklu jesienno-zimowego. – Przed biegiem kilka osób mówiło mi o rekordzie trasy, ale nie brałam tego pod uwagę. Sezon mocnych startów mam już za sobą i cały cykl chciałam potraktować jako element treningu. Tymczasem okazało się, że poprawiłam nie tylko rekord trasy, ale również swój własny na 5km „z ulicy”. Bardzo się z tego cieszę. Niemałe znaczenie miała doskonała pogoda i bardzo dobre warunki na trasie. Myślałam, że wokół Rusałki będzie więcej błota, a tu takie miłe zaskoczenie – podkreśliła po biegu Patrycja. – Ten wynik to na ten moment prawie 100% moich możliwości, ale wiem że stać mnie na więcej. Czy się nie mylę pokaże przyszły sezon.

Drugą zawodniczką dzisiejszego biegu (czas 18:09) była Marta Szenk z Bydgoszczy. Marta jest zwyciężczynią dwóch ostatnich edycji bydgoskiego CITY TRAIL. Dzisiaj była w Poznaniu gościnnie, ale nie wyklucza, że spróbuje ukończyć cykl w obu miastach.Spodobało mi się, mimo że naprawdę nieźle się dzisiaj zmęczyłam. Może to ten lekki podbieg na trzecim kilometrze, może czułam jeszcze w nogach czwartkowy mocny trening – tego do końca nie wiem, ale na pewno biegło mi się ciężej niż w Bydgoszczy – mówiła po biegu zawodniczka.

Panie dzisiaj zdominowały naszą relację, ale nie ma w tym nic dziwnego - 40 procent startujących to właśnie kobiety! - W zeszłym roku razem z kilkoma dziewczynami zaczęłam startować w cyklu, stworzyłyśmy taką swoją drużynę. Udało nam się ukończyć cykl, więc nie było wątpliwości, że chcemy startować również w tej edycji. Jest nas pięć, próbujemu namawiać kolejne dziewczyny, ale to nie jest łatwe, bo wymaga systematyczności i motywacji. Każda z nas biega zupełnie inaczej, jesteśmy na różnych poziomach, ale tutaj - na CITY TRAIL to nie ma znaczenia, bo to po prostu dobra okazja, by się spotkać - opowiadała Agnieszka Arabska.

Zanim na trasę wyruszyli dorośli swoje zawody miały dzieci startujące w CITY TRAIL Junior. W pięciu kategoriach wiekowych pobiegło łącznie ponad 350 dzieci.

Edycja 2016/2017 naszego cyklu potrwa w Poznaniu do 4 marca 2017. W tym czasie odbędzie się sześć biegów. Kolejny jest zaplanowany na 19 listopada. Terminy następnych to: 10 grudnia 2016, 21 stycznia 2017, 11 lutego 2017 i wspomniany już 4 marca 2017. 

Wyniki biegu głównego znajdziecie TUTAJ.

A jeszcze dziś zapraszamy na facebook'owe wydarzenie, gdzie pojawi się konkurs z pakietami na nasze Imprezy Partnerskie do wygrania.

fot. Tomasz Szwajkowski